Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Mājsēdes ierobežojumi sportā: bez amatieru sporta, sporta zālēm un līdzjutējiem tribīnēs

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Mājsēdes ierobežojumi sportā: bez amatieru sporta, sporta zālēm un līdzjutējiem tribīnēs
Foto: IZM

Šodien Ministru kabineta sēdē tika apstiprināti grozījumi rīkojumā nr. 720 ''Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu'', kas paredz mājsēdi no 2021. gada 21. oktobra līdz 15. novembrim Covid-19 vīrusa ierobežošanai. Sporta nozarei tas nozīmē tikai profesionālu sportistu, kā arī starptautisko un augstāko līgu sezonu turpinājumu līdz 15. novembrim.

Ministru kabinets šodienas sēdē vienojās apstiprināt grozījumus rīkojumā nr. 720 ''Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu'', kas nosaka, ka no 2021. gada 21. oktobra līdz 2021. gada 15. novembrim tiek noteikta mājsēde ar nopietniem ierobežojumiem, lai ierobežotu Covid-19 izplatību.

Izmaiņas notiks arī sporta nozarē, kas tuvākā mēneša laikā pilnībā pārtrauks amatieru sportu. Ko lēma valdība?

# Aizliegt un atcelt visus sporta pasākumus, izņemot pieaugušo izlašu sportistiem notiekošos starptautisko sporta federāciju sporta sacensību kalendārā iekļautās sacensības, tai skaitā pirms tam paredzētos treniņus. Komandu sporta spēlēs ierobežoti neattieksies arī uz junioru izlasēm vecumā no 16 gadiem, ja tās ir iekļautas Izglītības un zinātnes ministrijas tīmekļvietnē publicētajā atļauto sporta sacensību sarakstā.

# Aizliegums neattieksies arī uz komandu sporta spēļu starptautisko un augstāko līgu sporta sacensībām, kurās piedalās tikai profesionālie sportisti - personas, kuras uz darba līguma pamata un par nolīgto samaksu gatavojas sporta sacensībām un tajās piedalās.

# Visas sacensības notiek bez skatītājiem tribīnēs.

# Sporta treniņi un nodarbības, tai skaitā interešu izglītības un profesionālās ievirzes programmas, mājsēdes laikā var organizēt tikai attālināti. Izņēmums ir Latvijas pieaugušo izlases (komandu sporta spēlēs arī junioru izlases no 16 gadu vecuma), Latvijas Olimpiskās vienības, Latvijas Paralimpiskās vienības, kā arī starptautisko un augstāko līgu sporta spēļu komandas, kā arī sportistu oficiāli treniņi, kas saistīti ar gatavošanos 2022. gada ziemas olimpiskajām spēlēm. Treniņiem jānotiek epidemioloģiski drošā vidē.

# Trenažieru zāles laika posmā līdz 15. novembrim ir slēgtas.

  +1 [+] [-]

, 2021-10-20 22:36, pirms 7 mēnešiem
Ar ko komandu spēles ir drošākas, ka individuālie sporta veidi, kas attiecas no 16 gadiem?? Tur kaut kādi umņjiki lemj??

  +3 [+] [-]

, 2021-10-20 23:02, pirms 7 mēnešiem
Nejauki, ka nevar vienkārši iziet vakarā paskriet.

  +2 [+] [-]

, 2021-10-21 00:21, pirms 7 mēnešiem
kasagrande rakstīja: Nejauki, ka nevar vienkārši iziet vakarā paskriet.
Vai ne?

  -1 [+] [-]

, 2021-10-21 08:46, pirms 7 mēnešiem
Un es esmu nevakcinēts, esmu viens no iemesliem ehehehe

     [+] [-]

, 2021-10-21 10:57, pirms 7 mēnešiem
kasagrande rakstīja: Nejauki, ka nevar vienkārši iziet vakarā paskriet.
Jāiegādājas suns, bet nopietni šis aizliegums ir nekompetents. Jo kāda infekcijas pārnese var notikt treniņa laikā ārā, piemēram orientēšanās sportā, riteņbraukšanā vai distanču slēpošanā. Infekcijas pārnese ārā var notikt tikai kaislīgi skūpstoties.

     [+] [-]

, 2021-10-21 11:04, pirms 7 mēnešiem
kokkāpējs rakstīja: Jāiegādājas suns, bet nopietni šis aizliegums ir nekompetents. Jo kāda infekcijas pārnese var notikt treniņa laikā ārā, piemēram orientēšanās sportā, riteņbraukšanā vai distanču slēpošanā. Infekcijas pārnese ārā var notikt tikai kaislīgi skūpstoties.
nu tu dunduks skūpstoties arī var nenoķert lol

  +1 [+] [-]

, 2021-10-21 11:50, pirms 7 mēnešiem
Kas saka, ka nedrīkstot ārā paskriet? Ārā individuāli trenēties drīkst, tikai bez trenera. Drīkst ne tikai skriet vien, bet pat pietupties, pumpēties un lekt uz vienas kājas.

     [+] [-]

, 2021-10-21 13:18, pirms 7 mēnešiem
M rakstīja: Kas saka, ka nedrīkstot ārā paskriet? Ārā individuāli trenēties drīkst, tikai bez trenera. Drīkst ne tikai skriet vien, bet pat pietupties, pumpēties un lekt uz vienas kājas.
Acīmredzot nesaprati. Jauniešu treniņgrupās āra treniņos pārnese nav iespējama. Lai treniņš būtu produktīvs, it sevišķi ātruma un spēka treniņos, trenera klātbūtne ir nepieciešama.

     [+] [-]

, 2021-10-21 17:53, pirms 7 mēnešiem
maksimāls sātanisms