Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Novembra sākumā pirmo reizi Latvijā “Ski Erg” Pasaules sprints distanču slēpošanā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Novembra sākumā pirmo reizi Latvijā “Ski Erg” Pasaules sprints distanču slēpošanā
Foto: Fasterskier.com

Vēl tikai trīs nedēļas palikušas līdz sestajam pēc kārtas "Ski Erg” Pasaules sprintam distanču slēpošanā, kas no 7. līdz 9.novembrim norisināsies ļoti daudzās pasaules valstīs, arī Latvijā jaunajā Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrā Puķu ielā 4. Kā tas ir iespējams? Vienkārši, jo tās nebūs ierastās sacensības sniegotajās trasēs, bet gan uz speciāla distanču slēpotājiem paredzēta trenažiera, kur pārsvarā noslogotas ir rokas un ķermeņa augšdaļa. Līdz ar to ne tikai distanču slēpotāji, bet pilnīgi jebkurš, kam sportiskās aktivitātes nav svešas un kam ir vēlme pārbaudīt savus spēkus, var piedalīties un pamēģināt sacensties ar sev līdzīgajiem un arī sportistiem. Katram dalībniekam būs jāveic viena kilometra distance.

“Ski Erg” ir amerikāņu firma, kas ražo speciāli distanču slēpošanas treniņiem paredzētu trenažieri, un kopš 2009.gada rīko arī sacensības sprintā, kurās piedalās vairāku valstu pārstāvji. Tādējādi šogad “Ski Erg” Pasaules sprints norisināsies jau sesto reizi, bet Latvijā tas notiks pirmo reizi. Katram trenažierim ir speciāls dators, kurā var ieprogrammēt sev vēlamo un atbilstošo slodzi “slēpojuma” laikā. Jo lielāka pretestība, jo lēnāki atkārtojumi, taču garāka veiktā virtuālā distance katrā šādā imitētā distanču slēpošanas “atspērienā” ar rokām.

Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrs ir iegādājies divus šādus trenažierus. Jau tagad jebkurš var braukt uz Siguldu un pamēģināt jauno trenažieri un pie reizes arī pagatavoties sacensībām, līdz kurām palicis jau mazāk nekā mēnesis. Tātad uz trenažiera veicamā virtuālā distance ir precīzi viens kilometrs, kuru pagājuša gadā labākā dāma veica 3:45,5, bet ātrākajam vīrietim bija nedaudz virs trim minūtēm – 3:05,4. Pagājušajā gadā visaktīvāk piedalījās vācieši un amerikāņi, bet salīdzinoši kupls bija arī mūsu ziemeļu kaimiņu igauņu skaits, starp kuriem bija arī šeit Latvijā FIS sacensībās Priekuļos 2011.gadā uzvarējušais Vahurs Tepans. Cerams, ka latvieši šogad arī būs gana aktīvi. Kā jau iepriekš minēts, jau tagad droši var doties iemēģināt šo trenažieri. Varbūt, ka iepatīkas un arī sanāk labi.

Ražotāja mājas lapa: Home | Concept2