Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Latvijas Gada balvas vietā turpmāk būs "Trīs zvaigžņu balva"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Latvijas Gada balvas vietā turpmāk būs "Trīs zvaigžņu balva"
"Trīs zvaigžņu balva 2020". Foto: facebook.com/sandisr

2020. gada 29. decembrī notiks svinīgā ceremonija "Trīs zvaigžņu balva", kas nomainīs jau ierasto "Latvijas Gada balvu sportā". Par to tika vēstīts LTV1 Sporta ziņās.

Mūsu sporta labākie kopš 2015. gada tika sumināti sarīkojumā "Latvijas Gada balva sportā", bet turpinājumā tas notiks pasākumā "Trīs zvaigžņu balva". Faktiski tā būs tā pati gada balva, tikai ar citu nosaukumu un balvu adresātu noteikšanu vairs neorganizēs Igo Japiņa aģentūra, kas nosaukumu "Latvijas Gada balva sportā" reģistrējusi kā savu preču zīmi.

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš: "Igo Japiņš atteicās atstāt mums "mantojumā" šo balvu un nosaukumu. Viņa piedāvājums bija konkrēts - lai mēs kā valsts atpērkam šo preču zīmi. Tas ir absurds, manuprāt."

Gada balvas līdzšinējais organizators Igo Japiņš: "Iepriekš mēs tā kā bijām runājuši, bet šī jaunā valdība, varētu teikt, vispār nepieskārās šādiem jautājumiem." Par kādu summu bija runa? "Vispār nebija nekādas summas."

Jaunās balvas žūrijas sastāvs tiek plānots krietni plašāks, daudz ietekmēs arī skatītāju balsojums. Tiek lēsts, ka mazināsies olimpisko sporta veidu svars. Uz šo balvas rīkošanu tiks izsludināts konkurss, uzvarētājs iegūs arī finansējumu, lai varētu sekmīgāk organizēt minēto pasākumu. Igo Japiņš ir skeptisks, runājot par savas kandidatūras izvirzīšanu uz jaunās balvas rīkošanu.

"Latvijas Gada balva 2019" laureāti

BalvaUzvarētājs/aSporta veids
Gada sportistsMartins Dukursskeletons
Gada sportisteAnastasija Sevastovateniss
Populārākais sportistsKaspars Stupelisblakusvāģu motokross
Gada trenerisGenādijs Samoilovspludmales volejbols
Par cīņas gribuMārtiņš Pļaviņšpludmales volejbols
Uzlecošā zvaigzneKrists Neilandsriteņbraukšana
Labākā komanda individuālajos sporta veidosGraudiņa/Kravčenokapludmales volejbols
Labākā sporta spēļu komandaLatvijas vīriešu handbola izlasehandbols
Labākais tehnisko sporta veidu sportistsKaspars Stupelisblakusvāģu motokross
Gada sporta notikums LatvijāEiropas čempionāts BMXBMX
Gada sporta žurnālistsInita Kresa-Katkovska
Gada sporta skolotājsSanta Krasovska
Paralimpiskās komitejas speciālbalvaDiāna Dadzītešķēpmešana
Mūža ieguldījums sportāImants Ziediņšhokejs

Izmantotie resursi:
LTV1 Sporta ziņas