Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

LOK aicina sportā ieviest viena kanāla finansēšanas modeli

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

LOK aicina sportā ieviest viena kanāla finansēšanas modeli
Žoržs Tikmers. Foto: Vadims Morozovs, Latvijas Olimpiskā komiteja

Latvijas Olimpiskās komiteja (LOK) ir nosūtījusi Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) savus priekšlikumus un precizējumus dokumentam “Sporta politikas pamatnostādnes 2021. – 2027. gadam”, aicinot noteikt viena kanāla finansēšanas modeli sportā.

LOK piedāvā šajā stratēģiskajā dokumentā ietvert uzdevumu, kas attiecas uz visas sporta nozares finansējuma sakārtošanu. No 2023. gada realizēt viena kanāla finansēšanas modeli Olimpiskajām un neolimpiskajām federācijām atsevišķi, nodrošinot, ka viena sporta veida federācija saņem valsts budžeta finansējumu tikai no viena finanšu avota.

LOK prezidents Žoržs Tikmers: “Mūsu priekšlikums nodrošinātu sportam atvēlēto valsts budžeta līdzekļu mērķtiecīgāku izlietojumu, skaidri definējot sasniedzamus rezultātus un mērķus, vienlaikus pastiprinot finanšu plūsmas kontroli un caurspīdīgumu. Līdz ar to viena sporta organizācija saņemtu finansējumu tikai no viena avota, un tā varētu precīzi plānot savu budžetu, nodrošinot tā konsolidāciju un caurspīdīgumu. Šis priekšlikums paredz arī to, ka skaidri tiek nodalīts Olimpisko, neolimpisko un pielāgotā sporta federāciju finansējums. “

Tāpat LOK atkārtoti lūdz papildināt dokumentu ar konkrētu rīcību attiecībā uz Bobsleja un kamaniņu trasi Siguldā, izstrādājot un īstenojot tās rekonstrukcijas projektu, lai nodrošinātu turpmāku trases atbilstību izvirzītajām starptautiskajām prasībām (tai skaitā bobsleja četriniekiem) un saglabātu trases konkurētspēju ilgtermiņā.

LOK arī aicina formulēt dokumentā attieksmi pret Murjāņu Sporta ģimnāzijas attīstību, izvērtējot tās esošo darbību, sporta disciplīnu efektivitāti Latvijas sporta kartē, audzēkņu reālo potenciālu kļūt par sporta izcilībām, piedāvājot sadarbībā ar augstākās izglītības iestādēm duālās karjeras iespējas.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta institucionālie partneri - Latvijas izglītības un zinātnes ministrija, AS “Latvijas Valsts Meži” un SOK Olimpiskā Solidaritāte; LOK Zelta partneri - mazumtirdzniecības tīkls “Rimi Latvia” un AS “LNK Industries”; LOK informatīvie partneri - SIA “Izdevniecība “Rīgas Viļņi” un AS ”Radio SWH”.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Olimpiskā komiteja

     [+] [-]

, 2021-05-19 21:28, pirms 2 gadiem
yekindars ir iekļauts LOV A vienībā ?