Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Liepam desmitā vieta Eiropas junioru kausa posmā Ungārijā

Rolands Eliņš

Liepam desmitā vieta Eiropas junioru kausa posmā Ungārijā
Foto: LTS

Latvijas triatlonists Artūrs Liepa svētdien Ungārijas pilsētā Tisauivārošā izcīnīja desmito vietu Eiropas junioru kausa posmā. Tikmēr Artjoms Gajevskis ieņēma 61. vietu sacensībās elites grupā, ziņo Latvijas Triatlona savienība.

Uz Ungāriju bija devies ļoti plašs sportistu skaits, kas nozīmēja, ka vispirms vajadzēja aizvadīt kvalifikāciju un no tās izšķirošajām cīņām kvalificējās 30 ātrākie triatlēti. Junioriem Artūrs Liepa izcīnīja trešo vietu savā kvalifikācijas grupā, bet, ņemot vērā visas grupas, sasniedza divpadsmito laiku un droši iekļuva finālā. Kopā sacensībās piedalījās vairāk nekā 80 sportistu.

Svētdien aizvadītajā finālā Artūrs no ūdenstilpes izskrēja kā sestais un sekojošajā riteņbraukšanā brauca vadošajā grupā. Viss noskaidrojās skriešanā, kur Liepa pāris sekundes ilgāk par konkurentiem aizkavējās tranzīta zonā, bet turpinājumā distancē uzrādīja trīspadsmito laiku un atkāpās uz desmito pozīciju. Par uzvarētāju kļuva kanādietis Matiss Bolju, finišējot pēc 36 minūtēm un 25 sekundēm, bet Artūrs Liepa viņam zaudēja 46 sekundes.

Tikmēr elites grupā Artjoms Gajevskis ierindojās 61. vietā starp 83 sportistiem. Lai iekļūtu labāko trīsdesmitniekā un startētu finālā, Artjomam kvalifikācijā pietrūka aptuveni pusotras minūtes.

24. jūlijā Tallinā notiks no Lietuvas pārceltais Baltijas čempionāts triatlonā, savukārt 13. augustā gaidāms desmitais Rīgas triatlons. Eiropas junioru kausa sacensībām šobrīd pieteikušies jau aptuveni 80 sportisti no 20 pasaules valstīm.