Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Tikai divi no astoņiem pieteiktajiem Latvijas badmintonistiem piedalījās turnīrā Igaunijā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Tikai divi no astoņiem pieteiktajiem Latvijas badmintonistiem piedalījās turnīrā Igaunijā
Foto: Latvijas Badmintona federācija.

Igaunijas galvaspilsētā Tallinā pagājušajā nedēļas nogalē norisinājās Pasaules reitinga badmintona turnīrs “Yonex Estonian International”, kurā piedalās tikai divi Latvijas spēlētāji no sākotnēji astoņiem pieteiktajiem.

Yonex Estonian International ir International Series līmeņa turnīrs, kurš tradicionāli ir pirmais Eiropā notiekošais Pasaules reitinga turnīrs. Šogad uz turnīru bija pieteikušies 275 spēlētāji no 33 valstīm, tai skaitā ASV, Anglijas, Baltkrievijas, Bulgārijas, Dānijas, Ēģiptes, Francijas, Grieķijas, Igaunijas, Indijas, Izraēlas, Kanādas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Malaizijas, Maltas, Moldovas, Nīderlandes, Nigērijas, Norvēģijas, Portugāles, Taizemes, Singapūras, Skotijas, Slovēnija, Somijas, Šrilankas, Ungārijas, Ukrainas, Vācijas, Velsas, Zviedrijas.

No Latvijas uz Igaunijas turnīru sākotnēji bija pieteikti 8 spēlētāji, taču, saņemot informāciju no turnīra rīkotājiem, ka visiem spēlētājiem tomēr būs jāierodas Tallinā dienu ātrāk, lai veiktu papildus maksas testus, kā arī dzīvotu “burbulī” turnīra oficiālajā viesnīcā, dalību atsauca Siguldas spēlētāji (Artūrs Akmens, Annija Rulle-Titava, Jekaterina Romanova un Anna Kupča). Savukārt nedēļu pirms turnīra Covid-19 saslimšanas dēļ tika atsaukta arī Arta Priedniece un līdz ar viņi arī pāriniece dubultspēlēs Diāna Stognija. Tādējādi turnīrā no 8 sākotnēji pieteiktajiem spēlētājiem piedalījās tikai valmierieši Andis Bērziņš un Arīna Babre.

Andis Bērziņš vīriešu vienspēlēs pirmajā no trim kvalifikācijās kārtām tikās ar Rannaru Zirku no Igaunijas. Diemžēl Andis piedzīvoja zaudējumu, piekāpjoties igaunim trijos setos: 9-21, 21-15, 16-21. Līdz ar to valmierietim tā bija pirmā un arī pēdējā spēle.

Arīna Babre sieviešu vienspēlēs pirmajā no trim kvalifikācijas kārtām tikās ar Beatrizu Roberto no Portugāles. Arīna arī piedzīvoja zaudējumu, atzīstot pretinieces pārākumu divos setos: 13-21, 9-21.

Jaukto dubultspēļu turnīru Valmieras pāris Andis Bērziņš un Arīna Babre uzsāka jau pamatturnīrā, 1/16 finālā tiekoties ar Francijas jaukto dubultspēļu pāri Babtistu Labarti un Katelu Desmotu-Šakunu. Diemžēl mūsu pārim zaudējums divos setos 8-21, 9-21.

Igaunijas turnīrā līdzdarbojās arī divi Latvijas tiesneši Andrejs Šlikovs un Uģis Gross.

Izmantotie resursi:
badmintons.lv