Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

LOK saistībā ar iespējamo Krievijas un Baltkrievijas dalību nepiedalīsies ANOC asamblejā

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

LOK saistībā ar iespējamo Krievijas un Baltkrievijas dalību nepiedalīsies ANOC asamblejā
Žoržs Tikmers. Foto: F64

Latvijas Olimpiskā komiteja informē, ka tā kopā ar Polijas, Baltijas valstu un Ziemeļvalstu (Zviedrija, Somija, Dānija, Norvēģija, Islande) Olimpiskajām komitejām ir vērsusies ANOC (Nacionālajā Olimpisko komiteju asociācijā) ar aicinājumu izslēgt Krievijas un Baltkrievijas Olimpisko komiteju dalību Ģenerālajā asamblejā. Ja tas nenotiks, LOK šajā plānotajā notikumā no 17. līdz 22. oktobrim nepiedalīsies.

“Līdzās pārējai starptautiskajai sporta saimei Dānijas, Igaunijas, Somijas, Islandes, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Norvēģijas un Zviedrijas Nacionālās Olimpiskās komitejas (NOK) ir ļoti nobažījušās par notiekošo un saasināšanos Krievijas un Baltkrievijas militārajā agresijā Ukrainā. Iebrukums Ukrainā ir starptautisko tiesību pārkāpums, un tas ir radījis ārkārtīgi bīstamu situāciju ar iespējamu globālu ietekmi.

Dānijas, Igaunijas, Somijas, Islandes, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Norvēģijas un Zviedrijas NOK pilnībā atbalsta pašreizējos ieteikumus par Krievijas un Baltkrievijas nepiedalīšanos sportā. Solidaritātei ar ukraiņu tautu un Ukrainas sportu arī turpmāk ir jābūt mūsu prioritātei numur viens”, teikts kopējā vēstulē.

Latvijas Olimpiskā komiteja ir pieņēmusi lēmumu nepiedalīties ANOC Ģenerālajā Asamblejā, ja tajā piedalīsies Krievijas vai Baltkrievijas pārstāvji. "LOK pozīcija ir skaidra – Latvijas sportistiem un sporta nozares pārstāvjiem nav jāpiedalās sacensībās un pasākumos kopā ar Krievijas un Baltkrievijas sportistiem un valsts pārstāvjiem. Mēs ievērojam šo kopīgo valstiski vienoto nostāju, kas skaidri un nepārprotami definē attieksmi pret Krievijas militāro agresiju Ukrainā un brutālajiem notikumiem tepat kaimiņos,'' lēmumu skaidro organizācijas prezidents Žoržs Tikmers.

Kā tika ziņots iepriekš, 2022.agada 14.aprīlī LOK Izpildkomiteja pieņēma vadlīnijas Latvijas Olimpisko sporta veidu federāciju sportistu un pārstāvju dalībai starptautiskajā sporta apritē situācijām, kas saistītas ar Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas sportistiem, atbalsta personālu, oficiālajiem pārstāvjiem un amatpersonām.

Pievienojoties pret ukraiņu tautu vērstā genocīda, necilvēcīgās vardarbības un diskriminācijas nosodījumam un uzskatot, ka nepieciešams spert izlēmīgus soļus Krievijas un Baltkrievijas “maigās varas” ierobežošanai kā Latvijas, tā starptautiskajā sporta apritē, LOK mudināja Latvijas sporta organizācijas, sportistus un sporta darbiniekus bez kavēšanās nodrošināt savu sporta organizāciju pilnīgu atbilstību Sporta likuma un citu attiecināmo normatīvo aktu nosacījumiem kā attiecībā uz šo sporta organizāciju amatpersonām, tā arī uz dalību sporta sacensībās un to organizēšanu.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Olimpiskā komiteja

  +2 [+] [-]

, 2022-10-17 13:09, pirms mēneša
Ļoti labi, ka šajā ziņā ir konsekvence. Par dažādu starptautisko organizāciju principu trūkumu var tikai nopūsties. Skaidrs, ka nauda spēlē lomu, bet tomēr.
Slēpts komentārs: Istais eksperts

  +3 [+] [-]

, 2022-10-17 15:19, pirms mēneša
Mēs jau arī nevaram būt droši,ka pa Pleskavas šoseju nesāks braukt krievu tanki.Neticiet nevienam viņu vārdam,viņi ir drausmīgi nelieši!

  +1 [+] [-]

, 2022-10-17 17:54, pirms mēneša
@Istais ekspert. Lūdzu nejauc pirkstu ar p... Laikā, kad Ukraina ļāva krieviem ieiet Moldavā, tai bija prokrieviska valdība. Kopš tā laika Ukraina ir ļoti mainījusies. Tur ir vēl ļoti daudz iekšēju problēmu ar korupciju, bet ir sperti ļoti daudz soļi, lai veco Ukrainu nesalīdzinātu ar jauno. Un šobrīd visai pasaulei ir jābūt vienotai, lai šādas lietas vairs pasaulē netiktu uzskatītas par normu

  +1 [+] [-]

, 2022-10-17 18:14, pirms mēneša
PSRS 14.armija ko komadēja ģenerālis Ļebeds jau atradās Moldovā...
ne viņi gāja caur Ukrainu uz Moldovu, ne tas konflikts vispār sākās , kad Ukraina kļuva par neatkarīgu valsti.
kaut kādu sūdu te dvešat visi.
daži avoti ziņo, ka Ļebeds pat Jelcinam nepakļāvas neiesaistīties konfliktā. šitam cik tur citēt paši var domāt.

     [+] [-]

, 2022-10-18 18:15, pirms mēneša
Kāds sakars orku tankiem uz Moldovu, ar LOK protestu pret abu parašu darbību civilizācijas sporta forumos un notikumos? Par tanciņiem ir jābļaustās dzeltenajā vidē.