Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Uzvaras parkā sākusies ”Skibox balva 2019” skrituļslidošanas seriāla jaunā sezona

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Uzvaras parkā sākusies ”Skibox balva 2019” skrituļslidošanas seriāla jaunā sezona
Uzvarētājs Reinis Znotiņš. Foto: Dainis Krauja.

Otrdienas vakarā Uzvaras parkā Rīgā ar pirmo posmu sākās Latvijas lielākais skrituļslidošanas seriāls “Skibox balva”, ko rīko sporta klubs “ASI Skibox”, SK “Apex”, SS “Arkādija” un Latvijas Skrituļslidošanas federācija sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, Kultūras un sporta departamentu. Pieaugušo grupā 500m sprintā uzvaras svinēja Reinis Znotiņš un Marta Garā, bet junioriem labākie bija Sandis Reinsons un Agate Priedīte, kura uzrādīja ātrāko laiku no visām sieviešu grupām.

Pirmajā posmā “Skibox balvā” dalībnieki, kuru skaits šoreiz bija mazāks nekā citas reizes (75 skrituļslidotāji), dažādās vecuma grupās sacentās sprintā ar kopēju startu, pašiem mazākajiem veicot 200m, bet pārējiem 500m. Dalībniekiem bija jāveic divi braucieni, ieskaitē ņemot labāko no tiem. Pieaugušo grupā puišiem savu pārākumu apliecināja Latvijas vadošais skrituļslidotājs Reinis Znotiņš, kurš bija krietni ātrāks par saviem konkurentiem, uzrādot laiku 500m sprintā 50,23 sekundes un tuvāko sekotāju Sandri Šnori apsteidzot par 2,3 sekundēm. Aiz Sandra tuvu bija arī trešās un ceturtās vietas ieguvēji Lauris Bitenieks un pirmo sezonu pieaugušo grupā startējošais Jānis Jurdžs. Tikmēr Ansis Eljašāns un Arvis Miezītis noslēdza labāko sešinieku, cīņā par godalgotajām vietām neiesaistoties.

Sievietēm abos braucienos pēc starta vadībā izvirzījās Denisa Druka-Jaunzeme, bet ātri vien viņu noķēra un apdzina Marta Garā, kura tad ieguva pirmo vietu, bet Denisa finišēja otrā, izcīnot pirmo vietu Master grupā. Otro vietu pieaugušo grupā ieguva Ances un Ievas Kucinas mamma Rita Hamitova, bet trijnieku noslēdza pirmo sezonu pieaugušo grupā startējošā Laine Kreitāle.

Interesanti notikumi izvērtās junioriem, kur pirmajā braucienā ātrākais bija Sandis Reinsons, kam cieši centās sekot un tikai sekundi piekāpās Artūrs Miglinieks. Otrajā braucienā, abiem esot kopā vadībā, 100m pirms finiša Sandis krita un Artūrs līdz ar to viegli bija pirmais, taču viņa uzrādītais rezultāts bija lēnāks nekā pirmajā braucienā, līdz ar to posmā uzvaru svinēja pēc kritiena sveikā cauri tikušais Reinsons. Krietnu progresu nodemonstrēja un tuvu abiem līderiem bija Arnis Priedītis.

Meitenēm visstiprākā bija jauniešu grupa, kurā tika uzrādīti visātrākie laiki no visām sava dzimuma grupām un arī bija vērojama aizraujoša cīņa par uzvaru starp Agati Priedīti un Patrīciju Sniķeri. Pirmajā braucienā ātrāka bija Patrīcija, bet otrajā braucienā, kas bija ātrās, virsroku ņēma Agate, kura tad arī uzvarēja posmā. Abām tuvu bija un trešo vietu ieguva Ance Kucina, kura abos braucienos nedaudz priekšā bija labākajai juniorei Līvai Kreitālei. U13 grupā meitenēm pārliecinoši pirmā bija Anna Krūmiņa, bet puišiem šajā grupā spraigā cīņā Ralfs Konrads par 0,06 sekundēm apsteidza abas reizes startu ātrāk paņemošo Rodrigo Šaudiņu.