Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Pārcelti Baltijas jaunatnes un Latvijas senioru badmintonu čempionāti

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Baltijas jaunatnes čempionāts, kam bija jānotiek Daugavpilī no 26. līdz 28.novembrim, ir pārcelts mēnesi vēlāk uz 27.-28.decembri, mainot arī norises vietu uz Liepāju. Savukārt novembra sākumā paredzētais Latvijas čempionāts badmintonā senioriem notiks šajās Valsts svētku brīvdienās, 19. un 20. novembrī, Baložos.

“Ir cerības, ka gada nogalē situācija ar Covid-19 būs jau cerīgāka. Ja ne visi, tad vismaz tie, kas ir vakcinēti un izslimojuši, gada nogalē, visdrīzāk jau varēs piedalīties sacensībās. Šie datumi arī bija tālākais, kad varējām šo čempionātu pārcelt,” skaidro Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Liepāja izraudzīta tāpēc, ka tur šogad 11.-13.novembrī bija ieplānots starptautisks badmintona turnīrs, kuram bija piešķirts Liepājas pašvaldības līdzfinansējums. Iepriekš ieplānoto Pasaules U19 reitinga turnīru ārkārtas situācijas ierobežojumu dēļ nācās atcelt, taču Liepājas pašvaldības piešķirto līdzfinansējumu būs iespējams izmantot Baltijas jaunatnes čempionāta organizēšanai.

Jaunie datumi ir saskaņoti ar Lietuvas un Igaunijas badmintona federācijām. Iepriekš Baltijas jaunatnes čempionāti notika novembra beigās, taču arī laiks starp Ziemassvētkiem un Jaungadu ir ļoti piemērots šādam turnīram, jo īpaši tāpēc, ka turnīrā tiek testētas vecuma grupas, kurās jauniešiem būs jāspēlē nākamā gadā.

Baltijas jaunatnes čempionātā notiek gan komandu, gan individuālās sacensības. Komandu turnīrs notiek badmintona stafetes “Badminton 100” formātā. Baltijas jaunatnes čempionāta sacensības notiek trijās vecuma grupās - U14, U16, U18. Tā ir iespēja pārbaudīt valsts izlases pirms nākamā gadā notiekošajiem U15, U17 vai U19 Eiropas un Pasaules čempionātiem.

Baltijas jaunatnes čempionāts ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas iniciatīva, taču sacensībās piedalās arī citas kaimiņvalstis, tai skaitā Somija, Baltkrievija un Polija. Uzaicināto valstu sarakstā ir arī Krievija, Zviedrija un Ukraina. Baltijas jaunatnes čempionāts secīgi notiek kādā no trim Baltijas valstīm.

2018.gadā pirmais Baltijas jaunatnes čempionāts notika Igaunijas pilsētā Tartu, bet 2019.gadā Lietuvas pilsētā Viļņā. 2020.gadā Baltijas čempionātam bija jānotiek Latvijā, taču tas tika pārcelts uz 2021.gadu ar Covid-19 noteikto ierobežojumu dēļ.

LBF Valdes loceklis un Atlētu komisijas vadītājs Viesturs Bajārs skaidro, ka šis ir vienīgais laiks, lai paspētu sarīkot Latvijas čempionātu badmintonā senioriem vēl 2021.gadā. Rīkot Latvijas čempionātu senioriem vēlāk nebūtu iespējams tādēļ, ka novembra beigās un decembra sākumā vairāki Latvijas seniori dodas uz Pasaules senioru čempionātu Spānijā, bet decembra otrā pusē Latvijas senioru čempionāta norisi ietekmētu tuvojošies Ziemassvētki.

Izmantotie resursi:
badminton.lv