Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

"Baltic Challenge Cup" vindsērfingā Ķīšezerā uzvaras Latvijai un Igaunijai

Ivars Bācis
Ivars Bācis

"Baltic Challenge Cup" vindsērfingā Ķīšezerā uzvaras Latvijai un Igaunijai
Foto: Latvijas Zēģelētāju savienība.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Ķīšezers burtiski vārījās – daba piedāvāja lieliskus laikapstākļus vindsērfingam, un vējainā, rudenīgas saules pielietā nedēļas nogalē veiksmīgi norisinājās starptautiskās sacensības "Baltic Challenge Cup", kur uzvras svinēja Latvijas un Igaunijas pārstāvji.

Dalībnieki sacentās trīs vējdēļu klasēs – Formula Foil, Racebard un bērnu un jauniešu Techno293 klasē. Divās dienās izdevās izvest sešus braucienus Formula Foil un Techno293 U13 un U3.5 klasēm un septiņus Raceboard klasē un Techno293 klasē U15 un U17 grupām. Sacensībās reģistrējās un startēja 72 dalībnieki no Latvijas un Igaunijas. Lietuvieši nolēma palikt mājās.

Formula Foil klasē ar pārliecinošu sniegumu uzvarēja igaunietis Franks Ervins, aiz sevis atstājot pašmāju sportistus Jēkabu Čeži un Artūru Sprindžuku.

Raceboard klasē uz pjedestāla augstākajiem pakāpieniem vīru konkurencē kāpa Alvis Ozoliņš, kuram līdzās uz otrā pjedestāla pakāpiena stājās grandmasters Rets Skrickis un uz trešā – Māris Vīgants. Dāmu konkurencē nepārspēta palika pērnā gada pasaules čempione Vita Matīse, otrajā vietā Helēna Rožkalne un trešajā Zane Atstāja, kurai bija iespēja startēt tikai sacensību otrajā dienā.

Jauniešu septiņās meiteņu un zēnu vecuma grupās Techno293 klasē apbalvoti tika sportisti gan no Latvijas, gan Igaunijas. Mazākajā jauniešu grupā ar buras izmēru līdz 3,5 kvadrātmetri labākie bija Henrijas Vilsons puišu un Astra Krastiņa meiteņu konkurencē. U13 vecuma grupā ātrākie bija Viljams Preiss un Estere Vilnīte.

U15 grupā nepārspēti palika igauniete Bertha Kivistik un Gustavs Meņģelsons. U17 grupā uz augstākajiem pjedestāla pakāpieniem kāpa 2021. gada laureāti toreiz vēl U15 grupā Eduards Niedra un Elīza Kalve.

Izmantotie resursi:
https://sports.riga.lv/lv/sports?ta...