Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Igaunijas OK prezidents: "Sportam vajadzīgi vēl 100 miljoni, lai nodrošinātu sabiedrības veselību"

Andrejs Siliņš

Igaunijas OK prezidents: "Sportam vajadzīgi vēl 100 miljoni, lai nodrošinātu sabiedrības veselību"
Foto: Postimees Grupp / Scanpix Baltics

Igaunijas Olimpiskās komitejas prezidents Urmass Sorumā uzskata, ka Igaunijas sporta sistēmai nepieciešami vēl vismaz 100 miljoni eiro gadā, lai nodrošinātu tās galveno uzdevumu - veicināt sabiedrības veselību. Sorumā piedāvāja papildus finansējumu sportam ņemt no Veselības fonda un bruņotajiem spēkiem.

Aprīļa sākumā izskanēja ziņa, ka Igaunijas valdība nodrošinājusi 1,2 miljonu eiro sporta spēļu federācijām un sporta spēļu klubiem, lai palīdzētu pārvarēt koronavīrusa pandēmijas radīto ekonomisko krīzi. Piecos populārākajos sporta veidos netika aizvadītas vairāk nekā 230 ieplānotās spēles. Precīza naudas izdales stratēģija tiek izstrādāta. Tāpat tiks atbalstītas sporta skolas un lielo sacensību organozatori.

Tagad runājis arī Igaunijas Olimpiskās komitejas prezidents Urmass Sorumā, paužot, ka sporta sistēmai kopumā nepieciešami aptuveni 100 miljoni vairāk gadā. "Tuvākajā nākotnē valsts atvēlētais budžets sportam ir jādubulto. Pusi no šīs naudas, kas būtu paredzēta slimību novēršanai un citiem ar veselību saistītiem uzdevumiem, būtu jānodrošina Veselības fondam. Otru pusi, kas būtu paredzēta skolu sistēmai - bruņotajiem spēkiem, lai attīstītu sportiskus ieradumus, lai bruņotajiem spēkiem pēc tam nebūtu ar to jānodarbojas armijā un varētu pievērsties kara mākslas apgūšanai."

"Cik daudz miljonus nodokļos samaksās ilgdzīvotspējīga sabiedrība un cik miljonus no Veselības apdrošināšanas fonda tie neizmantos - tās ir simtos miljonu mērāmas summas ik gadu," sacīja Sorumā, kurš uzskata, ka sporta sistēmas sabrukšana būtu katastrofa sabiedrības veselībai. "Subsīdijas sportam nav stabilas, netiek ņemta vērā sabiedrības veselība, bet pie pirmajām grūtībām tās tiek noņemtas pavisam. Tikai sabiedrība, kas ir nepārtrauktā kustībā, būs vesela ilgtermiņā un dzīvos ilgāk."

"Jau tagad tiek paredzēts nākamais vīrusa uzliesmojums, kurā cilvēki ar vāju veselību cietīs visvairāk. Citiem pasliktināsies veselība, sēžot mājās un skatoties četrās sienās, kamēr gaidīs vizīti pie ārsta," sacīja Sorumā, kurš uzskata, ka Igaunijā būtu par trešdaļu mazāk nāves gadījumu koronavīrusa dēļ, ja inficētie cilvēki dzīves laikā būtu aktīvāk nodarbojušies ar sportiskām aktivitātēm.

Izmantotie resursi:
https://sport.err.ee/1072396/pallik...
https://news.err.ee/1085391/sooruma...