Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Portāls: Uz Latvijas Olimpiskās komitejas prezidenta amatu cer vismaz trīs kandidāti

Kristiāns Dilāns
Kristiāns Dilāns

Portāls: Uz Latvijas Olimpiskās komitejas prezidenta amatu cer vismaz trīs kandidāti
Viesturs Koziols. Foto: F64

LETA. Uz Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidenta amatu LOK Ģenerālajā asamblejā 4.jūnijā pretendēs vismaz trīs kandidāti - politiķis Jānis Reirs (JV), uzņēmējs Viesturs Koziols un Raimonds Lazdiņš, piektdien vēsta portāls "delfi.lv".

Kandidāti amatiem, tai skaitā LOK prezidenta amatam, ir jāizvirza mēnesi pirms Ģenerālās asamblejas, šajā gadījumā - līdz 7.maijam, un pēc pieteikšanās termiņa beigām LOK paziņos kandidātu vārdus.

"Delfi.lv" vēsta, ka cīņa par prezidenta amatu varētu notikt starp trim četriem kandidātiem.

"Delfi.lv" kandidātu skaitā uz LOK prezidenta amatu min bijušo finanšu ministru Reiru, kurš martā kļuva par Latvijas Airēšanas federācijas prezidentu.

"Vēl notiek sarunas, bet, ņemot vērā, ka mani uzrunāja liels daudzums federāciju pārstāvju, es piekrītu kandidēšanai," portālam apliecina Reirs, kurš četrus gadus ir vadījis Latvijas Nacionālo sporta padomi (LNSP) un ievēlēšanas gadījumā neizslēdz iespēju atteikties no Saeimas deputāta mandāta.

"Delfi.lv" kandidātu vidū min arī Latvijas Hokeja federācijas (LHF) valdes locekli un Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) padomes locekli Viesturu Koziolu un Latvijas Handbola federācijas (LHF) viceprezidentu Raimondu Lazdiņu.

"Vēl neesmu devis piekrišanu, vēl ir dažas dienas, bet ir uzrunājušas federācijas. Pēdējās 5-6 dienās attālināti, jo neesmu Latvijā, esmu ticies ar kādām 20 sporta organizācijām. Labāk sapratu "temperatūru", uzklausīju sāpi, uzzināju, kas federācijām svarīgi, un tagad šo informāciju analizēšu," sarunā ar portālu sacīja Koziols.

Arī Lazdiņš "Delfi.lv" ir apstiprinājis, ka plāno kandidēt uz LOK prezidenta amatu, jo viņš "redz, cik sašķelta ir sporta sabiedrība un viņš jau šobrīd, darbojoties LOK izpildkomitejā, cenšas visus vienot". Lazdiņš ir apstiprinājis, ka viņu ir uzrunājušas federācijas un viņš ir devis piekrišanu, taču nevarēja pateikt, vai dokumenti jau ir oficiāli iesniegti, jo kandidātus izvirza sporta federācijas.

Portāls vēsta, ka uz LOK ģenerālsekretāra amatu varētu kandidēt pašreizējais LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks, bijušais Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Sporta departamenta vadītājs Vladimirs Šteinbergs un Zane Gemze, kura savulaik vadīja Rīgas Olimpisko centru.

Par Ģenerālās asamblejas norises vietu un laiku LOK informēs vēlāk.

Jau ziņots, ka 21 Ģenerālās asamblejas norisi pieprasījusī federācija uzskata, ka pašreizējais LOK prezidents Jānis Buks ir nepietiekami cīnījies par sporta finansējumu un kopējām interesēm. Buks darbu LOK būtu gatavs turpināt.

Savukārt vēstuli parakstījušās federācijas, kas vairumā gadījumu pārstāvēto sportistu skaita ziņā ir salīdzinoši nelielas, atgādina faktu, ka Buks, kurš amatā ir kopš pērnās vasaras, pats iepriekš ir norādījis, ka strādās tikai līdz nākamajām LOK prezidenta vēlēšanām un uz atkārtotu termiņu nekandidēs.

Tradicionāli LOK Ģenerālā asambleja ar amatpersonu vēlēšanām notiek pēc olimpiskajām spēlēm, nevis pirms tām.

4.jūnijā paredzētajā LOK Ģenerālajā asamblejā izvēlētais prezidents būs piektais pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. 1988.gadā par LOK prezidentu kļuva Vilnis Baltiņš, 2004.gadā šo amatu ieņēma Aldons Vrubļevskis, 2020.gadā - Žoržs Tikmers, bet 2023.gadā - Jānis Buks.

Izmantotie resursi:
LETA

  -1 [+] [-]

, 2024-05-03 16:34, pirms mēneša
"Latvijas Olimpiskaš komitejas" leiši uzdarbojas Latvijā...

  +4 [+] [-]

, 2024-05-03 17:43, pirms mēneša
Šobrīd amatam vispiemērotākie, manuprāt, būtu tikai Kira, Ozo vai Verpis.

  +6 [+] [-]

, 2024-05-03 18:38, pirms mēneša
Reirs? Nu nopietni? Vienotībai šis krēsls arī kārojas?

  +6 [+] [-]

, 2024-05-03 18:55, pirms mēneša
Tas ir vāks, zeme...... atveries. Tiešām nav labāku kandidātu?

  +3 [+] [-]

, 2024-05-03 19:20, pirms mēneša
Tikai ne Koziols ,kurš noteikti cer uz nodokļu naudiņu.Viņa klubs Rīga 2000 pastāvēja tikai pateicoties tam ,ka blēdis šlosers iedalīja Rīgas budžeta naudiņu.Ja gribi uzturēt komandu meklē privātos sponsorus nevis nodokļu naudu.

     [+] [-]

, 2024-05-03 19:44, pirms mēneša
Reirs te tiks viss vairāk bīdīts. Jaunupa ieliktenis. Visas aizvainotās un finansiāli apdalītās federācijas cīņā pret basketbola federāciju😡

     [+] [-]

, 2024-05-03 21:04, pirms mēneša
coffijs rakstīja: Tikai ne Koziols ,kurš noteikti cer uz nodokļu naudiņu.Viņa klubs Rīga 2000 pastāvēja tikai pateicoties tam ,ka blēdis šlosers iedalīja Rīgas budžeta naudiņu.Ja gribi uzturēt komandu meklē privātos sponsorus nevis nodokļu naudu.
Nujā - Koziols izručīja Šleseru 90-tajos, tad tur tāda veca draudzība..

  -1 [+] [-]

, 2024-05-03 21:53, pirms mēneša
Koziolu nedrīkst laist pie valsts naudas. Politiķis varētu no valdības izsist vairāk naudas.

  +2 [+] [-]

, 2024-05-03 22:05, pirms mēneša
Izbijis ments un divi izbijuši komjanatnes aktīvisti, labāk kāds no komjauniešiem un laikam ne Kozjols, smaciņa smagāka nekā otram. Plus vēl savulaik Kurzemes banka un SAAB 9000 ko uzperdelēja 13. janvāra ielā kā brīdinājumu.

     [+] [-]

, 2024-05-03 22:10, pirms mēneša
arkea rakstīja: Tas ir vāks, zeme...... atveries. Tiešām nav labāku kandidātu?
Viens par otru glumāks

  +1 [+] [-]

, 2024-05-03 22:42, pirms mēneša
Režīma mafija.

  -1 [+] [-]

, 2024-05-03 22:57, pirms mēneša
kokodžambo rakstīja: Reirs te tiks viss vairāk bīdīts. Jaunupa ieliktenis. Visas aizvainotās un finansiāli apdalītās federācijas cīņā pret basketbola federāciju😡
kāds Jaunupa ieliktenis? ko Tu dzer? vai vienkārši neko nejēdz?

  -1 [+] [-]

, 2024-05-03 22:59, pirms mēneša
Bujumbura rakstīja: Izbijis ments un divi izbijuši komjanatnes aktīvisti, labāk kāds no komjauniešiem un laikam ne Kozjols, smaciņa smagāka nekā otram. Plus vēl savulaik Kurzemes banka un SAAB 9000 ko uzperdelēja 13. janvāra ielā kā brīdinājumu.
no šīm trim noteikti Reirs ir labākais. ja uzvarēs kāds no atlikušajiem diviem, Kalvītis kasīs vēderu un murrās.

     [+] [-]

, 2024-05-04 07:41, pirms mēneša
coffijs rakstīja: Tikai ne Koziols ,kurš noteikti cer uz nodokļu naudiņu.Viņa klubs Rīga 2000 pastāvēja tikai pateicoties tam ,ka blēdis šlosers iedalīja Rīgas budžeta naudiņu.Ja gribi uzturēt komandu meklē privātos sponsorus nevis nodokļu naudu.
PO BARABANU visi tie nodokļu maksātāji, manis pēc, viņi visi var izputēt!
Galvenais, lai Hokejs ir topā un kas tad vēl cits, ja ne Koziols, var sekmīgi darboties Hokeja labā?

     [+] [-]

, 2024-05-04 07:43, pirms mēneša
otins rakstīja: Koziolu nedrīkst laist pie valsts naudas. Politiķis varētu no valdības izsist vairāk naudas.
Jā, varētu, nu un? Jo vairāk izsitīs, jo labāk sportam, pirmkārt jau Hokejam

  +1 [+] [-]

, 2024-05-04 07:45, pirms mēneša
cnnnnc rakstīja: no šīm trim noteikti Reirs ir labākais. ja uzvarēs kāds no atlikušajiem diviem, Kalvītis kasīs vēderu un murrās.
Ar ko tieši komjauneklis ir labāks? Vai tad jau maz jomas ''veksmīgi'' kūrē vienotība?

     [+] [-]

, 2024-05-04 07:48, pirms mēneša
cnnnnc rakstīja: no šīm trim noteikti Reirs ir labākais. ja uzvarēs kāds no atlikušajiem diviem, Kalvītis kasīs vēderu un murrās.
Reirs ir Vienotības ieliktenis, tātad pērtiķbolists, nekam neder, bet ja runā par murrāšanu, ja murrā Hokejam pietuvināts kadrs, nekas nav pret, lai tik murrā vesels, ja tas Hokejam nāk par labu!