Sporta akadēmija sveic savus izcilniekus
Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) Smagatlētikas katedras docētāji sirsnīgi sveica savas kolēģus - džudo un taekvondo speciālistus, ar augstu profesionālo vērtējumu un klasifikāciju grādu piešķiršanu. Gandarījumu par akadēmijas docētāju augsto novērtējumu, tiekoties ar katedras kolektīvu, izteica arī LSPA rektors, profesors Jānis Žīdens.
Par lieliem nopelniem džudo attīstībā Latvijā, par sportistu un treneru kadru sagatavošanu un paralimpieša Kaspara Biezā sagatavošanu Pekinas Paralimpiskajām spēlēm, LSPA 1978. gada absolventam, džudo speciālistam docentam ANDRIM PIMENOVAM piešķirts viens no Latvijā augstākiem džudo profesionālajiem vērtējumiem - 6. dan. Šāda pakāpe Latvijā ir piešķirta arī ilggadējam Latvijas Džudo federācijas eksprezidentam M.Skrebeļa kungam.
Savukārt, 2. dan vērtējums piešķirts mūsu akadēmijas džudo speciālistei lektorei NATAĻJAI PEĻNIKAI, teikvando speciālistam asistentam SERGEJAM SAULĪTEM un LSPA džudo skolas vecākajai trenerei KRISTĪNEI DUKAI.
Latvijas Džudo federācijas prezidents Gunārs Ķirsons un viceprezidents Aleksandrs Jackevičs starptautiskā semināra laikā svinīgā gaisotnē pasniedza augsto atšķirības zīmi - sarkani balti sarkano jostu un atbilstošu sertifikātu, docentam A.Pimenovam.
Latvijā 7. dan pakāpe ir piešķirta mūsu akadēmijas 1980. gada absolventam, Maskavas Olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvējam, Beļģijas izlases ilggadējam galvenajam trenerim Aleksandram Jackēvičam, un Latvijas izlases galvenajam trenerim, LSPA 1979. gada absolventam Oļegam Baskinam.
Sirsnīgi sveicam mūsu kolēģus!
Informācija par džudo meistarības pakāpēm.
Divcīņu veidos sportistus iedala iesācējos, klases sportistos un sporta meistaros. Austrumu divcīņu veidos pastāv rūpīgāk izstrādāta šī dalījuma sistēma. Ir mācekļi (studenti), kuriem piešķir kjū (skolnieku meistarības pakāpes) un meistari, kuriem piešķir dan (meistaru meistarības pakāpes). Džudo pastāv piecas, sešas un Anglijas Apvienotajā Karalistē pat deviņas skolnieku pakāpes.
Meistaru pakāpes ir divpadsmit. Divpadsmitā gan ir bijusi tikai pašam džudo izveidotājam - Dzigoro Kano (1860. – 1938). 1. - 5. dan piešķir džudistiem par sporta sasniegumiem vai par trenera darbu. 6. - 8. dan valsts galvenajiem treneriem par sevišķu ieguldījumu džudo attīstībā, kā arī augstskolu docētājiem.
9. - 10. dan piešķir tikai džudo profesoriem.
Džudo attīstības gaitā 10. dan ir saņēmuši tikai 15 džudo speciālisti, visi tie ir japāņi, no kuriem šobrīd dzīvi ir trīs. Starptautiskā Džudo federācija 10. dan ir piešķīrusi diviem eiropiešiem - izcilajam sportistam Antonam Gēsingam no Holandes un ilggadējam SDF prezidentam Čārlzam Palmeram no Apvienotās Anglijas karalistes. Vēl desmitais dans ir piešķirts francūzim Henrijam Kortinje (Henri Courtine) un holandietim Džap Nauvlertam de Agem (Jaap Nauwelaerts de Agé).
LSPA Smagatlētikas katedras vadītājs, profesors Leonīds Čupriks
+1 [+] [-]
driiz varees arii aizklapeet sporta akadeemiju!
+4 [+] [-]
[+] [-]