Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2958, Did:0, useCase: 0

IBF liek Briedim mēneša laikā vienoties par pasaules čempiona titula aizstāvēšanu

Rolands Eliņš

IBF liek Briedim mēneša laikā vienoties par pasaules čempiona titula aizstāvēšanu
Mairis Briedis tikko pēc IBF čempiona jostas iegūšanas. Foto: World Boxing Superseries

Starptautiskā boksa federācija (IBF) oficiāli informējusi iesaistītās puses, ka Mairim Briedim savs IBF pasaules čempiona tituls pirmā smagā svara kategorijā būs jāaizstāv pret obligāto pretendentu, Polijas bokseri Mihalu Cesļaku, liecina portāla Sportacentrs.com rīcībā esošā informācija. Briedim un Cesļakam dots mēnesis laika, lai vienotos savā starpā, pretējā gadījumā notiks titulcīņas izsole.

Mairis Briedis par IBF čempionu kļuva septembrī, kad Supersērijas finālā pieveica Junjelu Dortikosu, pie reizes iegūstot arī "The Ring" lineālā čempiona titulu krūzeru svara kategorijā. Briedis pēc tam pauda vēlmi pārcelties uz smagsvariem, ņemot vērā, ka krūzeros nostiprinājis sava pirmā numura statusa, taču līdz šim brīdim viņa nākamā cīņa vēl nav izziņota, lai gan izaicinājumu viņam metis arī Lorenss Okolijs un lai arī, kā vēstīja Sportacentrs.com, Briedim bija arī noslēgta principiāla vienošanās par cīņu pret poļu smagsvaru Mariušu Vahu.

Briedim noteiktais čempiona titula aizstāvēšanas laiks bija šī gada 26. jūnijs, un IBF aicinās to ievērot. Poļu bokseris Mihals Cešlaks (21-1) maijā sakāva krievu Juriju Kašinski un pacēlās uz otro vietu IBF rangā, kas teorētiski padarīja viņu par titula obligāto pretendentu. Tagad to oficiāli apstiprinājusi arī IBF.

"Brieža titula aizstāvēšanas termiņš bija noteikts līdz 26. jūnijam," rakstīts IBF vēstulē iesaistītajām pusēm, kas nonāca portāla Sportacentrs.com rīcībā. "Augstāk rangā esošais bokseris ir Mihals Cešlaks. Pārrunām starp abām pusēm jāsākas nekavējoties un jātiek pabeigtām līdz 10. jūlijam. Ja līdz šim datumam bokseri nebūs vienojušies, IBF cīņas rīkošanas tiesības izsolīs."

Titulcīņas nonākšana izsolē nozīmē, ka tās rīkošanu var uzņemties jebkurš, kurš gatavs piedāvāt lielākos honorārus bokseriem. Šādā gadījumā Briedim kā čempionam pienāktos 65%, bet Cešlakam kā izaicinātājam tiktu 35% no kopējās izsolē piedāvātās summas. Savukārt, ja Briedis nevēlēsies aizvadīt titula aizstāvēšanas cīņu, viņam tituls tiks atņemts, līdzīgi kā 2019. gada izskaņā notika ar Brieža WBO titulu, kad viņam tobrīd bija nozīmēta obligātā titula aizstāvēšanas cīņa pret citu poli Kšištofu Glovacki, taču Briedis tobrīd gatavojās Supersērijas finālam.

Briedis iepriekš bija devis mājienus par sava gaidāmo pakāpšano uz smagsvariem, par ko liecināja arī veiktās pārrunas ar Vaha komandu, kas tik un tā nozīmētu atteikšanos no krūzeru svara kategorijas čempiona jostām. Briedis iepriekšējo nedēļu laikā arī bija aktīvi centies pievērst ASV boksera un interneta slavenības Džeika Pola uzmanību, taču pirms divām dienām norādīja, ka, ja tagad nesaņems atbildi, tad savam izaicinājumam "BoxRec" ranga 644. vietas īpašniekam liks punktu. Savukārt viņa menedžeris Raimonds Zeps nesen intervijā ar Raimondu Rudzātu izteicās par plāniem rudenī Briedim aizvadīt cīņu smagsvaros.

32 gadus vecais Cešlaks savas karjeras vienīgo zaudējumu piedzīvoja iepriekšējā gada janvārī, kad Kongo piekāpās Ilungam Makabu cīņā par WBC titulu, kas arī iepriekš piederējis Briedim, taču tika zaudēts pret Oleksandru Usiku. Cešlaka rēķinā ir uzvaras pār Olanrevadžu Durodolu un Juri Kalengu, bet vienīgā ārzemēs aizvadītā cīņa bija pret Makabu.

Cešlaks ir pievienojies jaunai Polijas promouteru aģentūrai "Polsat Boxing Promotions", kas rīkoja arī viņa iepriekšējo cīņu pret Kašinski un sākusi savu darbību ar lielām ambīcijām.

Aktuāls ir jautājums, vai Briedis plāno aizstāvēt savu IBF titulu, taču mūsu portālam sazināties ar viņa menedžeri šodien neizdevās.

  +3 [+] [-]

, 2021-06-13 15:19, pirms 2 mēnešiem
Beidzot ! Vairs nerakstīs tās dumības tvīterī (vai kur tur) ! Varēs arī pasparingot ar Zuti , pateicīgs maiss...

  -1 [+] [-]

, 2021-06-13 15:23, pirms 2 mēnešiem
Tas blogeris vai jūtuberis pols atteicās?
Vēl jau zusis paliek

     [+] [-]

, 2021-06-13 15:30, pirms 2 mēnešiem
breidis šovmenis...zauerlanda pirksts..nauda ,nauda...habibs gan vecis,atteicās no 100 miljonu cīņas,tue doto vārdu...kadirovs provocē un kādi vēl tur čečēni

  -1 [+] [-]

, 2021-06-13 15:39, pirms 2 mēnešiem
serbs rakstīja: breidis šovmenis...zauerlanda pirksts..nauda ,nauda...habibs gan vecis,atteicās no 100 miljonu cīņas,tue doto vārdu...kadirovs provocē un kādi vēl tur čečēni
Labi , ka Briedi neprovocē, atcerās to musļiku Čaru vārtāmies pa grīdu Džohargalā .

  +1 [+] [-]

, 2021-06-13 15:47, pirms 2 mēnešiem
Čaram bij smags nokauts un vēl citas likstas.Bild raksta, ka amatieru bokseris pēc Čara zaudējuma Latvijas bokserim Mairim Briedim esot ievietojis cīņas video Facebook un izsmējis Libānā dzimušo Čaru. Nav gan zināms, vai tieši tas bijis konflikta sākšanās galvenais iemesls.

Manuels esot ieradies Esenē, lai parādītu, ka nebaidās šīs domstarpības atrisināt kā vīram pieklājas. Jusufs esot pieņēmis šo izaicinājumu, taču iespējamās skaidrošanās vietā izlēma konfliktu atrisināt ar šaujamieroča palīdzību. Turklāt Čara dzīvību, iespējams, izglāba ēstuves apmeklētāji, kuri esot atturējuši Jusufu turpināt izdarīt

  +5 [+] [-]

, 2021-06-13 15:54, pirms 2 mēnešiem
Tik daudz laiku veltīja muļķībām, ka aizmirsis par to, ka jāboksē.
Domāju, ka nesanāks noorganizēt cīņu un paliks bez jostas. Abi ar savu promouteri pārāk iedegušies uz miljonu cīņām. Paliks bez jostas un šajā kategorijā viņš nevienam vairs neinteresēja.

  +2 [+] [-]

, 2021-06-13 16:02, pirms 2 mēnešiem
RobertsR rakstīja: Tik daudz laiku veltīja muļķībām, ka aizmirsis par to, ka jāboksē.
Domāju, ka nesanāks noorganizēt cīņu un paliks bez jostas. Abi ar savu promouteri pārāk iedegušies uz miljonu cīņām. Paliks bez jostas un šajā kategorijā viņš nevienam vairs neinteresēja.
... šajā kategorijā viņu neviens vairs neinteresēja.

  +4 [+] [-]

, 2021-06-13 16:19, pirms 2 mēnešiem
Briedim šobrīd derētu vienoties ar savu galvu...

  +3 [+] [-]

, 2021-06-13 16:20, pirms 2 mēnešiem
Nu briedis varētu aizvadit cīņu bidlarusijā..Latvijā tāds vairs nerullē..

  +3 [+] [-]

, 2021-06-13 16:39, pirms 2 mēnešiem
Labāk pāriet uz smagsvariem. Zutis, Kambala, Holifīlds, Taisons, Pols, otrs Pols. Tās ir cīņas nākamajiem 3 gadiem! Pēc tam var mest cimdu pašam Silvestram Stallonem!

     [+] [-]

, 2021-06-13 16:40, pirms 2 mēnešiem
aivo50 rakstīja: Nu briedis varētu aizvadit cīņu bidlarusijā..Latvijā tāds vairs nerullē..
Atskaldīt Ļukašenku , tadējadi izpildot nāvessodu Minskas centrālaja laukuma ? Grodāk nekā vienkārsi pakārt !

  +6 [+] [-]

, 2021-06-13 16:55, pirms 2 mēnešiem
purva_velns rakstīja: Tas blogeris vai jūtuberis pols atteicās?
Vēl jau zusis paliek
Tas jutubers nemaz nezina par tadu Briedi.

  +1 [+] [-]

, 2021-06-13 20:27, pirms 2 mēnešiem
Tas ko teica budamank gan ka ir taisnība..tas blogeris kas izgāja pret meivizeru, tādu briedi nemaz nezin,un par tādu neko nav dzirdējis.. tā kā briedim vai uz krieviju vai baltkrieviju jāorientējas..tur viņa elektorāts..tur viņš, svoj..ātri no menta par cūku izauga..

  +3 [+] [-]

, 2021-06-13 21:29, pirms 2 mēnešiem
Aļeņ nevis Briedis

  +3 [+] [-]

, 2021-06-13 22:45, pirms 2 mēnešiem
Briedim jācīnās ar Oukoliju nevis poļu nabagu

     [+] [-]

, 2021-06-14 06:53, pirms 2 mēnešiem
https://www.sportazinas.com/brieza-...

Briedim finansiālā situācija sūdīga.

     [+] [-]

, 2021-06-14 08:05, pirms 2 mēnešiem
Vispirms gan jātiek galā ar to jūtūberi !

     [+] [-]

, 2021-06-14 08:11, pirms 2 mēnešiem
No elka kļuvis par mēslu 😔