Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 3

Usiks emocionāli uzrunā krievus: "Jūs cīnāties ar fašismu un nacismu, kura nav"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Usiks emocionāli uzrunā krievus: "Jūs cīnāties ar fašismu un nacismu, kura nav"
Oleksandrs Usiks 2022. gada 20. augustā Džidā. Foto: Reuters/Scanpix

"Jūs visur ierodaties kādu aizsargāt, taču neaizsargājat krievus pašā krievijā. Neaizsargājat nekādā veidā. Jūs esat Trešais Reihs visās tā izpausmēs. Jūsu prezidents turpina darīt to, ko nepaveica Hitlers," ukraiņu bokseris Oleksandrs Usiks (20-0, 13 KO) uzrunāja okupantu valsts iedzīvotājus.

“Runāšu citā valodā, lai vairāk cilvēku mani saprastu un, lai sumpurņi arī saprastu," uzrunas sākumā teica Usiks. "Jā, cilvēkus, kuri tā rīkojas, saukšu šajā vārdā. Daudz dzirdēts, ka esmu savas baznīcas, ticības un dieva tā kunga nodevējs. Daudzi prasa, lai paužu savu nostāju.

Esmu un turpinu būt uzticīgs Ukrainas pareizticīgo baznīcai un metropolītam Onufrijam. Un vēlos, lai Ukrainas pareizticīgo baznīca tiktu attīrīta no tajā esošajiem nešķīsteņiem. Tie nav svētie tēvi. Tie ir cilvēki, kuri ieradušies strādāt ienaidnieka interesēs.

krievijas federācija ir Ukrainas ienaidnieks. Jā, jūs dzirdējāt pareizi. Ienaidnieks, kurš vēlas nogalināt visus cilvēkus pasaulē. Paskatieties – viņu (TV) kanālos runā, ka “dosim triecienu Francijai”, “dosim triecienu Polijai”, “dosim triecienu Britānijai”. Viņi visādos veidos iebaida tautu, solot “nokļūšanu paradīzē”.

Astotais bauslis – nenogalini. Nav nekāda svētā kara. Un nav nekādas attīrīšanās. Ir karš, kuru sākāt 2022. gada 24. februārī. Uzbrukāt Ukrainai, it kā aizsargājot kādus krievus – kuri nevēlas jūsu aizsardzību. Tādā pašā veidā jūs pirms daudziem gadiem iebrukāt Čehoslovākijā (1968) un Gruzijā (2008).

Jūs visur ierodaties kādu aizsargāt, taču neaizsargājat krievus pašā krievijā. Neaizsargājat nekādā veidā. Jūs cīnāties ar fašismu un nacismu, kura nav. Jūs esat Trešais Reihs visās tā izpausmēs. Jūsu prezidents turpina darīt to, ko nepaveica Hitlers. Varat iedomāties?

Visi cilvēki, kuri man raksta visādus mēslus, ka esmu nodevējs, ka Amerika man samaksāja – varat turpināt tā domāt. Jo tā ir tiesa. Vienīgi tā ir jūsu patiesība. Tā, kurai vēlaties ticēt. Jūs dzīvojat šajā apziņā un vēl kādu laiku turpināsiet to darīt.

Komentāros redzu, ka daži cilvēki dusmojas: “UPB, UPB.” Ukrainas pareizticīgo baznīca 988. gadā kristīja princi Volodimiru – tam nebija nekāda sakara ar Maskavu un krievijas pareizticīgo baznīcu (Maskava dibināta 1147. gadā – Sportacentrs.com). Patiesībā mūsu baznīcu pirms daudziem gadiem pārņēma valsts-agresore. Tā nolēma, ka izglābs ikvienu, bet mēs pārstāvam velnu.

krievijas iedzīvotāji un krievija saka, ka cīnās pret pasauli, jo tas ir svētais karš. Tikai viņi ieradās svešā, demokrātiskā valstī ar karu un nogalina.

Un vēlos piebilst vēl kādu lietu. Kuri cilvēki apsolīja saglabāt Ukrainas teritoriālo vienotību apmaiņā pret kodolieroču atdošanu (krievijas federācija, Apvienotā Karaliste un Savienotās Valstis 1994. gada 5. decembrī parakstīja Budapeštas memorandu, savukārt Ķīna un Francija deva vājākus solījumus atsevišķos dokumentos – Sportacentrs.com)?

Viņi neizpildīja savus solījumus. Kā es varu runāt ar jums, ja esat muldētāji? Ja jūs blēdāties? Jūs esat meļi, kuri meloja visai pasaulei un, pirmkārt, saviem cilvēkiem. Un jūs joprojām dzīvojat ar šiem meliem. Ja jums patīk dzīvot melos – dzīvojiet. Mēs negribam dzīvot melos. Mēs vēlamies attīstīties, lai aug mūsu ekonomika. Mēs gribam dzīvot, nevis eksistēt, kā jūs.

Nesen kāds muļķītis (Iļja Kiva) teica, ka esmu talantīga padauza. Neesmu talantīgs. Viss mans talants slēpjas muļķa laišanā no rīta līdz vakaram. Pieceļos un dodos diendusā. Nezinu, kur nokļūšu, bet turpinu to darīt. Jo zinu – ja turpināšu darīt, man izdosies. Nevis, lai atņemtu un aplaupītu, bet nopelnītu. Un dalītos.

Es beidzot runāšu. Tik ilgi sēdēju un cietos. Agrāk domāju, ka nav nepieciešams to darīt. Ka jācieš klusu, jābūt pazemīgam. Jā, man piemīt pazemība, bet tagad man jārunā patiesības labad. Tā ir īsta patiesība. Cilvēki, kuri man raksta par nodevību un klusēšanu – nodevu tikai jūsu iedomas, nevis kādu citu.

Vācieties projām uz savu orkostānu, te nav nepieciešams nevienu aizsargāt. Mēs paši sevi aizsargāsim, mēs paši ievēlēsim prezidentu. Vēlos pateikt, ka sava prezidenta, valsts, armijas un tautas atbalstīšana nav pārdošanās. Tā nozīmē, ka esi veselīgs cilvēks, kurš, pirmkārt, mīl savu valsti. Otrkārt, atbalsta savu tautu.

Kad vēlam prezidentu, mēs balsojam. Mēs tiešām balsojam. Un mēs izvēlamies mūsu prezidentu. Tā ir trešā lieta. Ceturtā – mums nav vajadzīga jūsu palīdzība. Piektā – laiks mājup. Uz savām mājām – ezeriem, purviem, jebkur. Ejiet, kur gribat.

Aiz manis ir mūsu brīvības un spēka karogs. Tas ir mūsu karogs – Ukrainas karogs. Augšā paradīze, apakšā maize. Dzīvojam dieva mierā. Mēs neuzbrukām.

Atcerieties, kurā gadā Hitlers uzbruka Padomju Savienībai un, kas ar viņu notika. Jūs izdarījāt to pašu. Jūs iebrukāt citā valstī, sasodītie “aizstāvji”. Uz redzēšanos un visu labu. Paldies dievam par visu, slava Ukrainai. Ukraina uzvarēs. Tā jau uzvar. Neaizmirstiet saglabāt šo video. Fragmenti, kuros piesaucu “orkostānu”, tiks parādīti jūsu nolādētajos kanālos.”

krievijas federācija agresiju sāka 2014. gada 20. februārī, Soču spēļu aizsegā. Iebrucēji okupēja Krimas pussalu, kurā atradās krievijas Melnās jūras flotes bāze, savukārt vasarā sagrāba gandrīz pusi no blīvi apdzīvotajiem Doneckas un Luhanskas apgabaliem. Intensīva karadarbība 2015. gada ziemā pārgāja pasīvā karadarbībā, bet pilna mēroga iebrukums sākās 2022. gada 24. februārī.

Izmantotie resursi:
https://ua.tribuna.com/uk/tribuna/b...

  -1 [+] [-]

, 2023-01-12 21:05, pirms 3 mēnešiem
Britānija? Sportacentra tulki sava elementā.

  +5 [+] [-]

, 2023-01-12 21:23, pirms 3 mēnešiem
Patīkams pārsteigums no Usika, cieņa un respekts. Dažiem citiem ragainiem kolēģiem derētu pamācīties no Usika, sākot jau ar domas formulēšanu.

  +1 [+] [-]

, 2023-01-12 21:24, pirms 3 mēnešiem
nezinuneko rakstīja: Britānija? Sportacentra tulki sava elementā.
Video neskatījos, tikai pārlasīju tekstu, bet pieņemu, ka Noviks visu pareizi ir iztulkojis. Slāviem patīk teikt Britaņija, nevis Veļikobritaņija, līdz ar to pieņemu, ka tas arī bija Usika teiktais

  +7 [+] [-]

, 2023-01-12 21:25, pirms 3 mēnešiem
Pēc šī teksta vēl jo vairāk prieks, ka Usiks mūsu tukšpauri pieveica

     [+] [-]

, 2023-01-12 21:34, pirms 3 mēnešiem
playthegame rakstīja: Video neskatījos, tikai pārlasīju tekstu, bet pieņemu, ka Noviks visu pareizi ir iztulkojis. Slāviem patīk teikt Britaņija, nevis Veļikobritaņija, līdz ar to pieņemu, ka tas arī bija Usika teiktais
orkiem patīk teikt anglosakši.

  +2 [+] [-]

, 2023-01-12 21:42, pirms 3 mēnešiem
nezinuneko rakstīja: Britānija? Sportacentra tulki sava elementā.
Citēti tiek krievu propagandisti ,kuri tā arī draud Britānijai.

     [+] [-]

, 2023-01-12 21:45, pirms 3 mēnešiem
Nesaprotu ko Usiks grib panākt,jo nozombētā krievu daļa tāpat neticēs viņam,bet tie kuri to saprot tāpat grib okupēt visu Austrumeiropu.Un tikai kādi 10% saprot Usiku un nosoda krievijas rīcību.

  +3 [+] [-]

, 2023-01-12 22:12, pirms 3 mēnešiem
coffijs rakstīja: Nesaprotu ko Usiks grib panākt,jo nozombētā krievu daļa tāpat neticēs viņam,bet tie kuri to saprot tāpat grib okupēt visu Austrumeiropu.Un tikai kādi 10% saprot Usiku un nosoda krievijas rīcību.
Strādā uz to, lai rietumi neaizmirst par karu. Atgādina par to, ko RUS dara. Savādāk viena daļa jau aizmirsusi vai krievu naudas smaka dikti iet pie sirds. Caur šādiem tekstiem atgādina sabiedrības vairumam+ vienu daļu atgrūž no Rus naudas - reputāciju neviens domājošs negrib bojāt. Jo lielāka sabiedrības daļa aizmirsīs par karu Ukrainā, jo mazāks atbalsts gan finansiāli, gan morāli - jo grūtāk kļūs aizstāvēties

  +2 [+] [-]

, 2023-01-12 22:27, pirms 3 mēnešiem
Geralt of Rivia rakstīja: Strādā uz to, lai rietumi neaizmirst par karu. Atgādina par to, ko RUS dara. Savādāk viena daļa jau aizmirsusi vai krievu naudas smaka dikti iet pie sirds. Caur šādiem tekstiem atgādina sabiedrības vairumam+ vienu daļu atgrūž no Rus naudas - reputāciju neviens domājošs negrib bojāt. Jo lielāka sabiedrības daļa aizmirsīs par karu Ukrainā, jo mazāks atbalsts gan finansiāli, gan morāli - jo grūtāk kļūs aizstāvēties
Protams ,ja nebūtu rietumu sabiedrības spiediena,tad daudzi rietumu politiķi ne pirkstiņu nepakustinātu Ukrainas palīdzībai.

     [+] [-]

, 2023-01-13 10:51, pirms 3 mēnešiem
Cienīga savas zemes patriota runa. Lai okupanti lasa un spļauj žulti.