Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 3

Bolotņiks kāpj pasaules rangos, bet par nākamo cīņu pagaidām neziņa

Rolands Eliņš

Bolotņiks kāpj pasaules rangos, bet par nākamo cīņu pagaidām neziņa
Ričards Bolotņiks "Golden Contract" pusfinālā. Foto: Boris Simson/LNK Boxing

Latvijas bokseris Ričards Bolotņiks pēc savas karjeras lielākās uzvaras profesionālajā boksā, ko guva pirms diviem mēnešiem, par savu nākamo cīņu joprojām nav drošs. Viņš portālam Sportacentrs.com pastāstīja, ka cer un trenējas cīņas aizvadīšanai aprīlī, taču pandēmijas apstākļu dēļ konkrētības šobrīd nav. "Principā ir tā, ka gaidu signālu, kad tikšu pie nākamās iespējas," sacīja Bolotņiks, joprojām neslēpjot savus nolūkus tēmēt uz pasaules čempiona titulu.

Ričards Bolotņiks decembrī uzvarēja "Golden Contract" turnīra finālā, gan ar vārdiem, gan darbiem piesakot savas ambīcijas uz ielaušanos pussmagā svara kategorijas elites bokseru pulkā. Bolotņiks ir WBO Eiropas čempiona godā, kas viņam garantē vietu šīs organizācijas oficiālajā rangā. Viņš tajā ieņem septīto vietu, tieši aiz nesen pozitīvu dopinga provi nodevušā Krievijas boksera Sergeja Kovaļova. Taču šobrīd jāatzīmē Bolotņika kāpums citas lielās boksa organizācijas IBF oficiālajā rangā.

Decembrī Bolotņiks IBF rangā ieņēma 12. vietu, janvārī pacēlās uz septīto vietu, bet februāra sākumā atjaunotajā rangā nonācis jau sestajā vietā. Turklāt otrā vieta šajā rangā ir vakanta. Jāpiemin, ka rangā Bolotņiks ir tikai vienu vietu aiz Vāciju pārstāvošā Adama Deinsa, kuram martā būs titulcīņa pret IBF čempionu Arturu Beterbijevu.

Tiekot apsveikts ar pakāpšanos uz savu līdz šim augstāko vietu kādas lielās boksa organizācijas rangā, Bolotņiks mūsu portālam norādīja, ka ar interesi gaidīs gan IBF titulcīņu, gan šajā nedēļas nogalē paredzēto WBO titulcīņu, kas būs starp ranga pirmajiem diviem numuriem Džo Smitu un Maksimu Vlasovu. "Ceru, ka tuvākajā laikā arī man radīsies iespēja cīnīties pret kādu no viņiem un cīnīties par pasaules čempiona titulu," sacīja Latvijas bokseris, kurš ar savu sniegumu panācis, ka šis mērķis vairs nav nereāls.

Taču šobrīd ir tā, ka divus mēnešus pēc iepriekšējās cīņas Bolotņiks par savu nākamo cīņu neko konkrētāk vēl nezina: "Pagaidām vispār nekas nav zināms vai domāts. Ir cerība, ka varētu cīnīties aprīlī, taču kur un kā – tie visi ir jautājumi. Taču trenējos divreiz dienā, lai būtu gatavs jebkurā laikā, kad vien pazvanīs un pateiks, ka cīņa tuvojas. Treniņi, galu galā, ir mūsu darbs, un strādāju, lai būtu gatavs savai iespējai, kad tā pienāks."

Bolotņiks ar uzvaru "Golden Contract" finālā nopelnīja sadarbības iespēju ar pazīstamo britu promouteru uzņēmumu "MTK Global", taču viņš arī turpina sadarbību ar Latvijas "LNK Boxing". "Ir tā, ka mēs ar LNK tagad gaidām kaut kādu skaidrību vai konkrētus variantus no MTK, kas šobrīd meklē iespējas," paskaidroja Bolotņiks. "Skaidrs, ka es negribu iet atpakaļ, es vēlos spert soli uz priekšu un ceru, ka MTK piedāvās labu pretinieku, kas ir vismaz tuvumā boksa elitei. Taču pandēmijas dēļ šobrīd ir, kā ir, arī MTK bokseriem Anglijā nav viegli."

Bolotņiks gan neizslēdza iespēju, ka varētu pavasarī aizvadīt cīņu Latvijā, ko varētu rīkot "LNK Boxing": "Vienmēr priecājos par iespēju cīnīties Rīgā. Varbūt varēs to noorganizēt. Negribu, lai sanāk tagad liela pauze un es vienkārši atsēžu mājās šo laiku. Taču prioritāte man būs augsta līmeņa cīņa pret spēcīgu pretinieku."

30 gadus vecais Bolotņiks aizvadījis 24 profesionālā boksa cīņas, gūstot 18 uzvaras. Septiņas no tām tagad bijušas pēc kārtas, divas no tām izcīnītas Anglijā. Boksa statistikas portāla "BoxRec" šīs vara kategorijas rangā, kas apvieno visus bokserus, nevis tikai atsevišķu organizāciju pārstāvētos, Bolotņiks tagad ieņem 11. vietu.

WBO un IBF pasaules rangi pussmagajā svarā

V.WBO rangsValstsBilanceV.IBF rangsValstsBilance
ČempionsVakantsČempionsArturs BeterbijevsKrievija15-0
1.Džo SmitsASV26-31.Fanlons MensĶīna16-0
2.Maksims VlasovsKrievija45-32.Vakants
3.Lindons ArtursLielbritānija18-03.Džošua BuatsiLielbritānija13-0
4.Umars SalamovsKrievija25-14.Lindons ArtursLielbritānija18-0
5.Gilberto RamiressMeksika41-05.Adams DeinssVācija19-1-1
6.Sergejs KovaļovsKrievija34-4-16.Ričards BolotņiksLatvija18-5-1
7.Ričards BolotņiksLatvija18-5-17.Umars SalamovsKrievija25-1
8.Bleiks KaparelloAustrālija30-3-18.Kreigs RičardssLielbritānija16-1-1
9.Leons BunnsVācija16-09.Matjē BoderliksFrancija20-1
10.Džošua BuatsiLielbritānija13-010.Niks HanningsVācija9-0-1