Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:371, Did:0, useCase: 3

"Pirates" beisbolists iekrīt dopinga testā un būs spiests izlaist otro sezonu pēc kārtas

Juris Miņins
Juris Miņins

"Pirates" beisbolists iekrīt dopinga testā un būs spiests izlaist otro sezonu pēc kārtas
Edgars Santana
Foto: AFP/Scanpix

Augstāko beisbola līgu (MLB) komandas Pitsburgas "Pirates" metējs Edgars Santana ir pieķerts aizliegto vielu lietošanā, kas nozīmē, ka viņam būs jāizcieš 80 maču diskvalifikācija.

Pitsburgas "Pirates" rezerves metēju rotācijā esošais Edgars Santana ir pieķerts dopinga lietošanā, jo viņa nodotajās analīzēs ir konstatētas boldenona pēdas. Tas, atbilstoši MLB noteikumiem, nozīmē, ka spēlētājam būs jāizcieš 80 maču diskvalifikācija.

Interesantākais šajā situācijā gan ir cits apstāklis, proti, tas, ka, sakarā ar Covid-19 pandēmiju, 2020. gada MLB sezona ilgs tikai 60 mačus, bet, kā minēts iepriekš, sodi par dopinga lietošanu ir saglabāti kā pie pilnas (162 maču) sezonas norises. Tas nozīmē, ka Santanam būs jāizlaiž visa 2020. gada sezona un arī tad viņa diskvalifikācija vēl nebūs beigusies.

Vēl īpašāku šo situāciju padara apstāklis, ka visu 2019. gada sezonu 28 gadus vecais Dominikānas Republikā dzimušais metējs izlaida, jo atkopās pēc elkoņa operācijas. Tādējādi sanāk, ka, ja vien Santana atgriezīsies lielajā līgā, viņš to būs izdarījis divus gadus pavadot bez spēļu prakses.

Cita starpā var arī piebilst, ka Pitsburgas "Pirates" rindās spēlē arī uz šo brīdi vienīgais Lietuvas un visu Baltijas valstu beisbolists, arī rezerves rotācijas metējs, Dovidas Neverauskas, kuram gaidāmā sezona, ja vien viņš dosies laukumā, varētu būt ceturtā lielajās līgās.

Edgars Santana ir trešais MLB spēlētājs, kurš 2020. gadā ir saņēmis diskvalifikāciju par dopinga lietošanu. Iepriekš līdzīgs liktenis bija Hjūstonas "Astros" metējam Frensisam Martem, kurš arī "iekrita" ar boldenona atstātajām pēdām organismā, taču viņš saņēma 162 maču diskvalifikāciju, jo tā bija jau otrā reize, kad Marte uzrāda pozitīvus dopinga rezultātus. Savukārt Viktors Alkantara, kurš gan pašlaik ir brīvais aģents, saņēma 50 maču diskvalifikāciju par dopinga lietošanu.

Savukārt boldenons kā MLB spēlētāju izgāzto dopinga pārbaužu iemesls ir gana biežs. Pēdējo piecu gadu laikā no visiem MLB spēlētājiem, kas ir saņēmuši diskvalifikācijas, teju katrs piektais tika pieķerts tieši šī preparāta lietošanā.

Izmantotie resursi:
https://www.mlb.com/