2020. gada olimpisko spēļu rīkotāji vēlas programma atgriezt beisbolu
2020. gada vasaras olimpisko spēļu rīkotāji ir snieguši savus ieteikumus par sporta veidiem, kas būtu jāiekļauj spēļu programmā. Kopumā ir piedāvāti pieci sporta veidi, tajā skaitā arī beisbols.
Sākotnēji, šīgada vasaras sākumā, Tokijas spēļu rīkotāji publicēja astoņu sporta veidu sarakstu, kuri pretendē uz tiesībām tikt iekļautiem 2020. gada programmā. Tie bija – sērfings, ušu, karatē, alpīnisms, boulings, skvošs, skeitbords/skrituļslidošana un beisbols (kā arī spēles versija dāmām - softbols).
Pašlaik Japānas puse ir nosūtījusi oficiālu ieteikumu Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai, dodot savas rekomendācijas par 2020. gada olimpiādē iekļaujamajiem sporta veidiem. Organizatori uzskata, ka spēļu programmā būtu jāiekļauj karatē, alpīnisms, sērfings, skeitbords un beisbols/softbols.
Interesanti, ka izņemot beisbolu un softbolu visi pārējie sporta veidi olimpiādē vēl nav bijuši, bet beisbola spēle no olimpisko spēļu programmas tika izņemta 2008. gadā.
Japānas interese atgriezt šo sporta veidu ir saprotama, jo šajā valstī beisbols ir pats populārākais komandu sporta veids, valstī ir spēcīgs profesionālais čempionāts, bet Japānas labākie spēlētāji spēlē Ziemeļamerikas klubos. Protams, izcīnītas trīs olimpiskās medaļas (viens sudrabs un divas bronzas), organizatoriem liek domāt, ka Japānā šī sporta veida iekļaušana nozīmētu daudz lielāku skatītāju interesi.
Ja beisbols tiks iekļauts olimpisko spēļu programmā, tad aktuāls kļūs jautājums par Augstāko beisbola līgu (MLB) dalību šajā pasākumā, t.i., vai viņi laidīs savus profesionāļus uz šo turnīru pārstāvēt nacionālās izlases. Iepriekš, kad runa bija par spēļu rīkošanu ASV, amerikāņi aktīvi spekulēja ar iespēju vienoties ar MLB, lai viņi ļauj saviem spēlētājiem piedalīties olimpiādē, taču tā kā 2020. gada olimpiskās spēles notiks Japānā, tad šis jautājums paliek atklāts.
Tāpat ir jāpiebilst, ka beisbolā ir cits turnīrs, kurš notiek reizi četros gados, proti, "Pasaules beisbola klasika", kas ir ekvivalents Pasaules kausam šajā sporta veidā un ko rīkot paši MLB.
Izmantotie resursi:
Футбол, хоккей, баскетбол, теннис, бокс,...
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
-4 [+] [-]
+2 [+] [-]
+4 [+] [-]
Skatāmība.
Piemēram. Ko cilvēks saprot no tās pašas vilkmes. Nu ir stienis ar daudz kilogramiem. Nu pieiet pie tā sportists un līdz ceļiem paceļ (parasta skatītāja izpratnē - piepaceļ).
Tupiens - nu izceļ stieni, nu tupjas, ceļas? A kur jēga? Kur dinamika? Svarcelšana parāda dinamisko spēku, kamēr liftings - absolūto. Parastam cilvēkam absolūtais spēks neko nepasaka, jo tāpat domkrats vai mašīna vairāk var pacelt, kamēr svarcelšanā ir tā fiška, ka no zemes tiek pacelts svars virs galvas, dinamika, ātrums un beigu beigās - cilvēka pārspēks.
Tāpat - svarcelšanā ir tikai stienis un viss. Liftingā ir ij tupriena statīvs, ij spiešanas guļus sols. Starp citu, tas arī ir viens skatāmības moments. Nu kas ir interesants skatītājam no malas tādā spiešanā? Apguļas kāds onkulis ar lielu vēderu, nolaiž un paceļ stieni. Un?
Un vēl - ekipējuma jautājums. IPF, lai arī tagad taisa klasiskā liftinga divīziju, vienalga kā galveno ir izvirzījusi ekipējuma divīziju. Nu un, padomā pats, kādas emocijas var rasties cilvēkam, kas redz kādu supersmagā svara atlētu, kurš ir sabintēts priekš tupiena vai spiešanas maikā iet izpildīt kustību? Tāds "koka cilvēciņu" šovs.
Man nav nekas pret liftingu un pašam tas ir krietni tuvāks nekā svarcelšana, taču tīri tādā sacensību vērošanas ziņā svarcelšana ir skatāmāka. Liftings ir interesantāks, ja zini tēmu un saproti kas ir kas.
+3 [+] [-]
[+] [-]
Par liftingu ar ekipējumu - pats esu skarbi pret.. tas neparāda realistisko spēku... nosacīti mākslīgi tie cipari tad ir...
[+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
Un lielākajā daļā pasaules, pretēji Latvijai, ar vārdu "hokejs" saprot tieši lauka, nevis ledus hokeju.
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Protams, ka ir. Taču te problēmas ir nevis ar OS ētikas normām, bet ar pašu antidopinga politiku pasaulē. Bodibildinga lielākā problēma pašlaik ir tā, ka savā laikā viņi nekautrējās stāstīt ko, kas un cik lieto. Stāsta arī tagad. Citos sporta veidos nestāsta, tāpeč viņi skaitās "tīri".
[+] [-]
Lauka hokeju- spēlē vismaz 75 valstīs un 4 kontinentos, kamēr florbolu- 30-35 valstis un tās pašas- pievilktas aiz ausīm...
Runājot par beisbolu, tad top beisbola līgas- ir ļoti profesionālas un pat konkurē vai pārspēj NBA, NHL un top futbola līgas, bet izplatība- ārpus Amerikas kontinenta, un dažām Āzijas valstīm - ir visai niecīga...
+2 [+] [-]
[+] [-]
Cita lieta, ka PRO līmenī ar citiem sporta veidiem konkurētspējīgs beisbols nemaz nav tik izplatīts.
+2 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Manuprāt daudzi neizvēlas klasisko svarcelšanu, jo tā ir salīdzinoši, tehniski sarežģīta ar ļoti augstiem rezultātiem pasaulē, kur lai pat tiktu top10 ir jāstrādā n-tie gadi.
Powerliftingā te viens otrs puika iemauc labu ķīmiju un pēc pāris gadiem baigais čempions,vienā no n-tajām federācijām!!!
[+] [-]
Tur tiek lietots viss tieši tas pats, pat vairāk un daudz kas tāds, kas liftingā vēl nav pieejams.
Par tiem pāris gadiem... ja svarīgs ir tituls, tad katrs pats sev tos var izdomāt (vai neesošā konkurencē piedalīties kādā no federācijas čempionātiem). Ja mēs runājam par rezultātu, tad jebkurā sporta veidā vajag strādāt n-tos gadus. Paskaties, kas ir labākie liftingā un cik ilgi viņi strādā. Tur nav neviena nejauša cilvēka, kurš ir ātri sasniedzis TOP rezultātu.
[+] [-]
+1 [+] [-]