Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:371, Did:0, useCase: 3

Klīvlendas "Indians" pārskatīs savu 105 gadus veco nosaukumu

Juris Miņins
Juris Miņins

Klīvlendas "Indians" pārskatīs savu 105 gadus veco nosaukumu
Klīvlendas komandas "Chief Wahoo" logo
Foto: AP/Scanpix

Augstāko beisbola līgu (MLB) komanda Klīvlendas "Indians" ir paziņojusi, ka plāno konsultēties ar Ziemeļamerikas pamatiedzīvotāju pārstāvjiem, lai, iespējams, mainītu komandas nosaukumu.

Vakardien jau ziņojām, ka pašlaik Nacionālās futbola līgas (NFL) komanda Vašingtonas "Redskins" no saviem sponsoriem ir saņēmusi ultimātu, kurā pieprasīts nomainīt komandas nosaukumu, pretējā gadījumā riskējot ar lielas naudas zaudēšanu. Lai arī pagaidām nekādi oficiāli paziņojumi nav bijuši, tiek ziņots, ka vašingtonieši jau ir sākuši darbu pie nosaukuma maiņas.

Savukārt Klīvlendas "Indians", kas paši jau daudzus gadus arī ir bijuši kritikas krustugunīs par vienības nosaukumu, negaida, kad sponsori ar līdzīga satura ultimātu vērsīsies pret viņiem un strādā izmantojot apsteigšanas metodi, proti, jau tagad paši ir iniciējuši procesu, kurš, iespējams, novedīs pie komandas nosaukuma maiņas.

Pati klīvlendas komanda gan oficiālajā paziņojumā kā iemeslus šim solim min nevis bailes pazaudēt sponsorus, bet gan pašreizējo situāciju valstī, kā arī vēlmi uzlabot sociālā taisnīguma situāciju.

Klīvlendas "Indians" komanda ar šādu nosaukumu ir pazīstama jau kopš 1915. gada, taču jau daudzus gadus dažādas indiāņus pārstāvošas organizācijas ir norādījušas, ka tas ir aizvainojošs un rasistisks. Tiesa, pretēji "Redskins" nostājai, kas visu laiku ir bijusi stingra un nemainīga, "Indians" vēl 2018. gadā atteicās no komandas populārā "Chief Wahoo" logo, noņemot to no spēļu cepurēm un formas (tiesa, atribūtika ar šo logo tāpat tika pārdota).

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/

  +4 [+] [-]

, 2020-07-04 10:37, pirms 2 gadiem
Mēģināšu minēt - jaunais nosaukums būs Cleveland N**ers.

     [+] [-]

, 2020-07-04 10:46, pirms 2 gadiem
Runājot par tiem jaunajiem nosaukumiem, tad, protams, var visādi gadīties un tikt izvēlēts kāds iepriekš nekur neminēts nosaukums, taču jau sen tiek runāts, ka komandu varētu saukt "Spiders", jo bija jau Klīvlendā komanda ar tādu nosaukumu, turklāt, vismaz pagaidām, diezgan neitrāls.

Ja komanda negribēs atkāpties no šīs indiāņu tematikas, tad jau labu laiku komandas un līdzjutēju kustības neoficiālais nosaukums ir "Tribe".

     [+] [-]

, 2020-07-04 13:24, pirms 2 gadiem
Juris Miņins rakstīja: Runājot par tiem jaunajiem nosaukumiem, tad, protams, var visādi gadīties un tikt izvēlēts kāds iepriekš nekur neminēts nosaukums, taču jau sen tiek runāts, ka komandu varētu saukt "Spiders", jo bija jau Klīvlendā komanda ar tādu nosaukumu, turklāt, vismaz pagaidām, diezgan neitrāls.

Ja komanda negribēs atkāpties no šīs indiāņu tematikas, tad jau labu laiku komandas un līdzjutēju kustības neoficiālais nosaukums ir "Tribe".
Zvēru nosaukumu pirms liek arī ir jāpadomā tagad ka neseko vegānu un zvēru aizstāvju uzbrukums!Jāliek nedzīvu priekšmetu nosaukumi kā washing machine,skyscrapers utt..

     [+] [-]

, 2020-07-04 14:57, pirms 2 gadiem
Klau browns jau arī vajadzētu nosaukumu pamainīt!!!

     [+] [-]

, 2020-07-04 14:57, pirms 2 gadiem
Un kā ar Redskins?

     [+] [-]

, 2020-07-04 15:25, pirms 2 gadiem
M8archa rakstīja: Klau browns jau arī vajadzētu nosaukumu pamainīt!!!
Klīvlendas "Browns" gan nav nekāda sakara ar kādiem brūnajiem vai melnajiem. Komandu tā nosauca, jo tās treneris bija Pols Brauns, t.i., tā ir "Brauna komanda", nevis "Brūnie".

Par Redskins jau vakar bija raksts (šajā arī ir minēts) un, domājams, tuvākajā laikā viņiem jau būs cits nosaukums.

     [+] [-]

, 2020-07-04 15:36, pirms 2 gadiem
Nigērijas NIGERI arī mainīs uz White Hawks?
,😐