Viedoklis: Bez līdera grūti
Uzvara pār čempionvienību no Bostonas, iespējams, lielāko Nacionālās Basketbola Asociācijas (NBA) kluba Goldensteitas "Warriors" līdzjutēju sirdīs iededza jaunu cerību stariņu par to, ka komanda ir atpakaļ uz uzvaru takas, tomēr diezin vai būtu pamats pārāk lielam optimismam.
Pret čempioniem kā čempioni
Jāatceras, ka "Celtics" tā bija otrā spēle pēc kārtas, jāatceras, ka "ķeltu" komandas līderi nesuši smagu vezumu uz saviem pleciem un ir noguruši, bet tai pašā laikā jāatceras arī tas, ka "Celtics" ir čempioni, un jāatceras, ka Bostona nemēdz zaudēt tā vienkārši divas spēles pēc kārtas, pie tam vienu no tām vienai no līgas vājākajām komandām. Līdz ar to visu cieņu - Oklendas kluba spēlētāju priekšā var noņemt tikai cepuri. Iespējams, pozitīvu iespaidu uz komandu deva stūrmaņa Stīvena Džeksona atgriešanās ierindā. Arī spēlētāja sniegums atkal bija tāds, kādu no kapteiņa gaida. "Warriors" turpināja patīkamo sēriju – piektā uzvara pēc kārtas pār Bostonu savā laukumā, tiesa, jāatceras, ka vairums no šīm uzvarām gūtas pret krietni vājāko "Celtics", respektīvi, pirms "lielā trijnieka" izveidošanas Bostonā.
Vai tikai trenera vaina?
Tagad pie sliktā. Jo viss jau nav tik rožaini kā izskatās. Turpinot par to pašu Džeksonu – ja salīdzina oponentu "Celtics" rindās Pola Pīrsa personā, tad atšķirība ir redzama uzreiz. Pīrss trāpīja septiņus no 11 metieniem, kamēr Džeksons turpināja sev ierastā garā ar 17 izmestiem metieniem (pie tam astoņiem tālmetieniem), no kuriem mērķi kopumā sasniedza deviņi. OK, skaidrs, ka uz Džeksona pleciem it kā gulstas pamatīgāka atbildība un apkārt nav vēl citu meistarīgu snaiperu (kā Pīrsam Alens, kurš gan konkrētajā mačā izmeta tikai sešus metienus no spēles un tikai viens no tiem bija tālmetiens), tomēr jājautā – cik pamatots bija katrs no metieniem? Bet to jau neizmainīt – tā tas būs un būs tik ilgi, kamēr kāds (treneris?) par to aizrādīs, bet neizskatās, ka Donam Nelsonam būtu kas pārāk iebilstams.
Ja pieskaramies Nelsona tēmai, tad negribētos arī piekrist lielai (lielākajai?) lietotāju komentāros paustajai vēlmei padzīt Nelliju un vietā likt citu galveno. Protams, šī trenera izpausmes bieži vien izraisa apbrīnu un ne jau tai labākajā ziņā. Bieži vien trenera lēmumi nav saprotami, kas arī izraisījis neapmierinātību, jo kādas attiecīgās spēles, iespējams, tāpēc zaudētas. Tomēr visu vainu norakstīt uz treneri nebūtu prātīgi – jāatceras, ka "Warriors" ir jaunākā komanda līgā, un tas ir viens no, manuprāt, nozīmīgākajiem faktoriem, runājot par neveiksmīgo sniegumu. Ļoti apšaubu, ka pie cita trenera šis "kareivju" sastāvs būtu sasniedzis krietni labāku bilanci. Varbūt nedaudz labāku, bet ne krasi.
Ne mirkli nevar apšaubīt, ka spēlētāji ir talantīgi un daži ar potenciālu kļūt par līgas zvaigznēm, taču ir kāds cits faktors, kas neļauj izpausties tā, kā, iespējams, to varēs pēc gadiem trim, - pieredze. Spēlētāji ir jauni, un tieši tas, manuprāt, spēlē lielāko lomu visā. Tieši tāpēc Nelsons arī publiski neizsaka pretenzijas pret Džeksona un citu līdzīgo drausmīgo procentu, jo tieši uz veterānu pleciem gulstas lielākā atbildība, lai komanda ne tikai attīstītos, bet arī tiktu pie kādas uzvaras šosezon. Vēl piebilstot par jaunajiem - nešaubos, ka, ja "Warriors" šādā sastāvā (ok, varbūt ar nelieliem uzlabojumiem vai papildinājumiem) kopā nospēlētu gadus trīs, komanda būtu kļuvusi par stabilu izslēgšanas spēļu dalībnieci, jo to, ka potenciāls ir (Belinelli, Raits, Rendolfs, Biedriņš, Eliss) nevar apšaubīt.
Nav līderis, nav spēle
Īsti neatceros, kurš, bet kāds no lietotājiem vienā no nakts spēles topikiem forumā minēja trīs veidus, kā Nelsons spēlē. Proti, visi trīs minētie veidi bija ar Barona Deivisa līdzdalību – vai nu aizsargs pats meta pa grozu un iemeta vai metienu pielaboja Biedriņš. Un klāt secinājums, ka tagad, kad Deiviss ir prom, loģiski pajukusi arī visa spēle. Ne jau nu gluži burtiski, bet pēc būtības šim viedoklim piekrist var – tāds līderis, kā bija Deiviss, vēl nav atradies. Džeksons mēģināja, nesanāca, Magete mēģināja, nesanāca, varbūt iztrūkstošais posms būs Eliss, taču viņu varam gaidīt ne ātrāk kā, visdrīzāk, ap "trade deadline" laiku. Tikmēr jāspēlē ar to, kas ir.
Un ir arī pozitīvās iezīmes, piemēram, Belinelli spēle. Beidzot Nellijs uzticējies itālietim, kurš apliecina savu piederību un parāda izaugsmes iespējas un potenciālu kļūt par lielu šīs līgas spēlētāju nākotnē, ja turpinās attīstību. Un galu galā, pabeidzot par Nelsonu, tieši šis ir treneris, kurš latviešu puisim Andrim palīdzēja kļūt par visu laiku apmaksātāko Latvijas sportistu un deva iespēju, ko Andris arī izmantoja un turpina izmantot.
Pašās beigās vēl nedaudz par Andri – jā, patiešām pēdējā laikā stabilitāte pietrūkusi un arī sniegums vairs nav tik rezultatīvas un efektīvs (arī atlēkušās bumbas ne vienmēr sniedzas līdz skaitlim desmit). Iespējams, te parādās vasaras izlases darba sekas. Diemžēl nav sanācis runāt ar pašu sportistu par šo tēmu un nav arī lasīti nekādi komentāri, taču izskatās, ka parādījies neliels nogurums. Atceramies pagājušo sezonu – arī tad ziemā, tiesa, nedaudz vēlāk Andra sniegums kļuva mazliet piezemētāks. Toreiz gan vēl patraucēja savainojums. No otras puses – tam vajadzētu nozīmēt to, ka ātrāk tiks atgūti spēki, un Biedriņš atgriezīsies ierastajā formā, un sezonas otru pusi atkal nospēlēs teicami, liekot atkal daudzajiem līdzjutējiem savas dienas gaitas uzsākt agri, agri no rīta, ceļoties, lai noskatītos kārtējo Biedriņa spožo spēli.
+5 [+] [-]
+9 [+] [-]
+1 [+] [-]
+12 [+] [-]
+5 [+] [-]
+7 [+] [-]
+4 [+] [-]
Tagad Magete ar Karaufordu var rādīt jaunajiem piemēru, kā pareizi zilie jāmet. Cik skatos Belineli ar Azubuki jau sāk mācītis
+14 [+] [-]
+4 [+] [-]
manuprāt GSW vadība pati nav noskaidrojusies ar mērķiem - spiest uz iekļūšanu play-off vai nākotni - nu nevar koncentrēties uz šiem abiem atšķirīgajiem mērķiem vienlaicīgi. sākumā izskatījās, ka tā kā pērn nedaudz pietrūka priekš play-off, tad mēģina pastiprināties (iepirka nelētos Maggette, Turiaf) bet sākās zaudējumi un tagad vairāk runā par jaunajiem. varbūt gadu statistika arī rāda, ka jaunākā komanda līgā, bet laukumā to tā neredz - pēc statistikas skaidrs - pamatspēlētāji un uzsvars (minūtes, punkti utt) ir Jackson (30 g), Crawford (28 g), Maggette (29 g) un protams pajaunais Biedriņš (22 g bet 5ā sezona) un Azubuike (25 g). sliktākais ka reāla play-off pieredze tikai Džeksonam, ne Maggette, ne Crawford paši īsti nezin kas ir play-off .. pārējiem tiešām jaunajiem talantīgajiem īpašu uzticību neredzu - pie lielām minūtēm tiek neregulāri un vairāk pateicoties veterānu traumām .. tā ka nosacīts darbs un ieguldījums nākotnei. piekristu ka soliņš un rezervisti jaunākie.
nosaukšu komandas, kuras varbūt pēc statistikas nav jaunākās, bet kur redzu reālu darbu uz nākotni - POR (ļoti jauns sastāvs, noziedoja iepriekš sezonas bet jau tagad iet uz playoff) OKC, MIN, MEM - šobrīd zaudētāju galā, bet vairāk spēlē tieši jaunie un gūst pieredzi - un svarīgākais ka tieši kā galvenās personas komandā, kamēr GSW jaunie tikai noskatās, ka pārsvarā grozu bombardē vecie. ok varbūt Ellis spēs pārņemt vadību.
+5 [+] [-]
[+] [-]
P.S. Leisi raksta, ka riit ASK pazinos, ka lauz liigumu ar Butautu un vairaakiem speeleetaajiem.
+1 [+] [-]
Arī jāsaka, ka Andris tik pirmo gadu sāk spēlēt ka stabils pamatcentrs, kuram vairak uzticās, tapēc nevar prasīt uzreiz kļūt par Hovardu! Ja būs gribešana un piestrādās, pilnveidojot sevi, tad noteikti Andris būs viens no labākajiem centriem pasaulē!!!
Un tie, kas visu laiku viņu noliek.. nesaprotu!! Savēajis čalis.. būtu labak priecājušies ka mums tads ir un atbalstīt kad nesanāk un priecaties, kad sanāk
+1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
Nepalīdz, manuprāt, arī Nellijs, grūti gan teikt, kas notiek ārpus laukuma, bet pēc tā ko var spēlēs redzēt izskatās, ka viņš ir parakstījis kontraktu vēl sazin cik gadus uz priekšu un tagad vnk pofigā sēž un gaida savas uzvaras, līdz beidzot būs uzvarām bagātākais trenneris un diemžēl nepieciešamas ir tik maz, ka šķiet viņam pat ar šādu sniegumu pietiek.
[+] [-]
[+] [-]
+5 [+] [-]
Lūk, mani pēdējo spēļu novērojumi.
1) Visas pretinieku komandas maina savu taktiku, atkarībā no tā vai uz laukuma ir Biedriņš vai nav! Ja aizsardzībā ir Biedriņš, tad pretinieku mazie zem groza nemaz neiet, lai izdarītu metienus! Un spēles zīmējums ir vienkāršs- ja izdodas izvilkt Biedriņu uz bloku, tad seko piespēle brīvajam centram, kuru, bez Biedriņa, vairs neviens nesedz, ja tas nav iespējams, tad ir atspēle uz trīs punktu līniju.
2) Tikai pēdējās piecās spēlēs groza apakšā sāk parādīties kaut kas līdzīgs savstarpējai palīdzībai, kad zem groza spēlētājus Biedriņām un Turiafam segt nāk palīgā arī Rendolfs un Azubuki. Bet te arī ir problēma, kas saistīta ar Biedriņa atlēkušajām bumbām- šie abi tipi ne tikai cenšas kaut ko segt (starp citu, samērā nīkulīgi, ko pierāda arī viņu niecīgais pF skaits spēlēs), bet tieši otrādi- veltī savu enerģiju atlēkušo bumbu vākšanā pat tad, kad tā jau pati krīt Biedriņam rokās un pretinieki sen jau aizskrējuši atpakaļ uz savu zonu (atkal var salīdzināt statistiku).
3) Kāpēc Biedriņam ir slikts =/- koeficients? Pirmkārt, kā jau minēju, pret Biedriņu pretinieki sāk mest no tālākas distances. Un sakrālais jautājums- kāpēc šādos brīžos Warrioru ārējās līnijas spēlētāji ir viskaut kur (groza apakšu ieskaitot), tikai ne pie saviem sedzamajiem spēlētājiem- tā laikam paliks mūžīgi neatbildētā mīkla. Un protams, pēdējās ceturtdaļas, kad viss ir skaidrs un Biedriņš tiek nosēdināts malā, bet spēlē rezervisti ABĀS KOMANDĀS- kas tad ļauj izcelties vienam otram jaunajam vai vecajam "snaiperim".
Bet, kā teicu- iespējams es skatos kaut ko pavisam citas spēles, nekā vairums šejienes komentētāju, ja redzu lietas, kuras citi nesaskata...
[+] [-]
vieniigaas lietas kuraas Turiafs ir labaaks par Andri ir sodini un metinu blokeeshana.
[+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
Nepārtraukti tiek musināta tēma , ka Turiafs ir labāks. Kas to ir izdomājis? Viņs ir stabils otrā piecinieka spēlētājs, un ne vairāk. Karjerā 3.4 reboundu, šosezon 3.2. Tikai bloki ir virs vidējā, bet cik skatījos, viņam tie bloki lielākoties tādi - "liela brēka, maza vilna". Bloks tiek uzlikts kā vāciņš uz podiņa, bet bumba vienalga pretiniekam. Vienīgais jāatzīst, GSW aizsardzība daudz labāk izskatās, kad Turiafs kopā Biedriņu spēlē. Izskatās, ka vajadzīgs vēl viens centrs vai 4.numurs, kam mainīties. Bet tas nu tāds diletanta viedoklis. Nemaz nerunājot par to, ka centri ir deficīts. Teiksim Miami vispār nav normāla centra. Un arī Biedriņš nav klasisks centrs kā tornis. Salīdziniet Andra antropometriskos dotumus ar labakajiem NBA centriem - visi viņi ir vai nu krietni garāki, vai krietni smagāki.
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]