Viedoklis: ''Warriors'' veiksmes un neveiksmes draftā
Šonakt tiks aizvadīts Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) drafts, kurā latvieša Andra Biedriņa pārstāvētā Goldensteitas ''Warriors'' kādu no jaunajiem spēlētājiem izvēlēsies ar septīto kārtas numuru. Taču kluba pagātne atstājusi neizdzēšamas pēdas - brīžiem draftā izdarītas stipri vien dīvainas izvēles, kuras vēlāk nācies nožēlot. Uz to arī atskatīsimies.
Protams, katrai komandai gadās neveiksmes draftā, taču Goldensteitas klubs zināms kā īpašs neveiksminieks - bijuši gadi, kad izdarītas lieliskas izvēles, taču visbiežāk piedzīvota vilšanās: vai nu spēlētājs nav attaisnojis uz sevi liktās cerības, vai kluba vadība izlēmusi spēlētāju aizmainīt, pēcāk to rūgti nožēlojot. Nav arī tā, ka ''Warriors'' būtu vienīgais klubs, kam tā neveicas, taču esam pietuvināti tam, tādēļ piedāvājam vairākus, mūsuprāt, labākos un sliktākos ''Warriors'' lēmumus saistībā ar draftu kopš 1985. gada, kad tika ieviesta drafta loterija. Vairāk gan ir skumjo brīžu...
''Warriors'' bieži vien izdarījuši labas izvēles draftā, taču pēcāk pieļautas kļūdas. 1997. gada All Star spēlē piedalījās pieci ''Warriors'' spēlētāji, taču četri no viņiem vairs nepārstāvēja šo komandu. Jautājums aktuāls - cik All Star dalībniekus ''Warriors'' saņēma pretī? Nevienu...
Veiksmīgākās izvēles
Kriss Mulins tika draftēts jau tālajā 1985. gadā, ar septīto kārtas numuru. Tieši viņa sadarbība ar Miču Ričmondu un Timu Hārdeveju deviņdesmitajos gados izveidoja tolaik rezultatīvāko līgas uzbrucēju trio, taču viņam ne reizi nav izdevies iegūt čempiona gredzenu, tomēr kaklā tikušas karinātas divas Olimpisko spēļu zelta medaļas. Mulins tikai trīs karjeras gadus nav pavadījis Goldensteitā, jo tika aizmainīts uz Indianu, pretī saņemot Eriku Dampjēru un Duanu Ferelu. Pēdējo karjeras gadu viņš nolēma pavadīt saulainajā Kalifornijā. Tās laikā viņš vidēji spēlē pamanījies gūt 18,2 punktus. Pēcāk Mulins kļuva par ''Warriors'' ģenerālmenedžeri, taču šogad kluba vadība izlēma ar viņu nepagarināt līgumu.
Monta Eliss, iespējams, ir visu laiku labākā ''Warriors'' izvēle draftā, jo 2005. gadā viņš tika izvēlēts vien ar 40. numuru. Jau otrajā sezonā viņš tika atzīts par NBA visvairāk progresējušo spēlētāju. Tiesa, pēdējā sezona pabojājusi viņa slavu, jo vasarā, vizinoties ar mopēdu, viņš savainoja potīti, tādēļ izlaižot lielu daļu sezonas. Arī tagad spēlētājs uzstādījis ultimātu, nevēloties, lai draftā tiktu izvēlēts saspēles vadītājs. Līdz šim veiksmīgākajā sezonā viņš vidēji mačā guvis 20,2 punktus.
Tā kā labāko spēlētāju saraksts ir gaužām tukšs, tad, lielākoties patriotisku jūtu vadīts, ko arī atzīstu, šeit ietveršu latvieti Andri Biedriņu, kurš tika draftēts 2004. gadā, ar 11. kārtas numuru. Jāpiekrīt, ka bija iespējas iegūt vēl labākus spēlētājus, taču Andris ir tas retais centrs, ar kura izvēli ''Warriors'' nav kļūdījušies [Piemēram, 1997. gadā tika izvēlēts Adonails Foils, kurš Biedriņa pirmajās sezonās bija komandas pamatcentrs, tomēr, ja ņemam vērā faktu, ka aiz viņa tika draftēts Treisijs Makgreidijs... Foils labākajā sezonā guvis tikai 5,9 punktus - aut.]. Biedriņš rezultatīvākajā sezonā guvis 11,9 punktus, taču viņš nav tas, kuram jāgūst punkti, bet gan ar pilnu jaudu jācīnās aizsardzībā. Biedriņa sniegumu novērtējuši arī Ziemeļamerikas basketbola apskatnieki, tādēļ varam uzskatīt, ka ''kareivji'' ar šo soli nav kļūdījušies.
Neveiksmīgākās izvēles
Krisu Vašbērnu ''Warriors'' draftēja 1986. gadā, ar kopējo trešo numuru. Uz šo centru tika liktas lielas cerības, kuras viņš ar uzviju... neattaisnoja. ''Warriors'' savā īpašumā ieguva Džo Beriju Kerolu - arī centru, kurš tika iegādāts, lai palīdzētu progresēt Vašbērnam, taču tas bija bez rezultātiem. Jau savā pirmajā sezonā viņš iedzīvojās nieru infekcijā, bet vēlāk viņš tika ievietots klīnikā, lai ārstētu no atkarības ar kokaīnu. Savas īsās [Viņš aizvadīja vien 72 spēles - aut.] karjeras laikā viņš ik spēli pamanījies gūt vien 3,1 punktu un izcīnīt 2,4 atlēkušās bumbas. 1989. gada jūnijā viņam tika piespriesta trīs gadu diskvalifikācija, jo viņš tika pieķerts narkotiku lietošanā. 2005. gadā laikraksts ''Sports Illustrated'' viņam izteica savdabīgu pateicību - Vašbērns tika nosaukts par otru lielāko drafta izgāšanos!
Todu Fuleru ''Warriors'' draftēja 1996. gadā, pirmajā kārtā, ar 11. numuru. Daudzi basketbola eksperti visā pasaulē viņu uzskata par vieno no lielākajām draftā kļūdām, jo Ziemeļkarolīnā dzimušais un augušais spēlētājs tika izvēlēts pirms Kobes Braienta, Predraga Stojakoviča, Stīva Neša, Džermeina O'Nīla utt. Fulers karjeras laikā pamanījies ik maču gūt 3,7 punktus, kas ir vairāk kā nepieklājīgi drafta 11. numuram [Salīdzinājumam: Andris Biedriņš, kurš arī tika draftēts ar 11. numuru, savā pirmajā sezonā vidēji mačā guva 3,6 punktus - aut.].
Aiks Diogu tika draftēts 2005. gadā, ar devīto numuru. Nezinu, ar kuru galu domāja ''Warriors'' vadība, taču šī izvēle bija galīgi garām! Pirmajā sezonā viņš izskatījās pietiekami labi, jo atvēlētajās minūtēs izdevās gūt vidēji septiņus punktus, un izcīnīt 3,3 bumbas zem groziem, kas spēka uzbrucējam gan ir krietni par maz. Otrajā sezonā ''kareivjiem'' izdevās atbrīvoties no šī spēlētāja, taču rūgtums par izniekoto iespēju palicis - aiz viņa tika izvēlēti Denijs Greindžers, Endrū Bainams, Neits Robinsons, Devids Lī...
Veiksmīgās lozes, pēcākās maiņas...
Bijušas arī pietiekami labas izvēles, kuru potenciāls izniekots tuvāko sezonu laikā - bieži vien tās bijušas nepārdomātas maiņas, kuru rezultātā ''Warriors'' palikuši zaudētājos, savukārt kāda cita komanda ieguvusi savu nākamo leģendu (lasi - Krisu Vēberu).
Mičs Ričmonds tika draftēts 1988. gadā, ar augsto piekto numuru. Kā jau minēju, viņš, kopā ar Timu Hārdeveju un Krisu Mulinu, veidoja ''Run TMC''. Šķiet, ka šī būtu bijusi viena ''Warriors'' veiksmīgākajām izvēlēm draftā, ja vien viņš, pēc Goldensteitā trīs pavadītajiem gadiem, netiktu aizmainīts uz Sakramento. Pēcāk Ričmondam izdevās tikt pie čempionu gredzena, jo viņš 2002. gadā deldēja ''Lakers'' soliņu - vidēji spēlē četras minūtes, taču tieši viņam rokās bija bumba, kad skanēja finālsirēna un viņi kļuva par čempioniem. Nu viņš strādā par ''Warriors'' skautu un jācer, ka netiks pieļautas līdzīgas kļūdas.
1993. gadā ar trešo numuru ''Warriors'' draftēja Peniju Hārdeveju, taču viņš tika aizmainīts uz Orlando, pretī saņemot pirmo numuru Krisu Vēberu. Šis būtu veiksmīgs darījums, jo Hārdeveja aizmainīšanu kompensēja Vēbers, taču jau pēc gada viņš tika aizmainīts. Karjeras pēdējo sezonu, tāpat kā pirmo, viņš pavadīja Goldensteitā, tur aizvadīdams deviņus mačus, kuros ar neko spožu neatzīmējās. Abi spēlētāji vēlāk tika iekļauti starp visiem izcilākajiem NBA spēlējošajiem basketbolistiem, bet, ja ņemam vērā, ka Vēbers ''Warriors'' sastāvā pabija tikai sezonu, bet Hārdevejs vien neilgu laiciņu, arī šis drafts vērtējams ar mīnusa zīmi!
1998. gadā tika draftēts Vinss Kārters, taču arī viņš nekavējoties tika aizmainīts uz Toronto, par ko ''Warriors'' pretī saņēma Antuānu Džeimisonu. Šo maiņu gan nevaram novērtēt ar stabilu mīnusa zīmi, jo Džeimisons deva pietiekami pieklājīgu ieguldījumu ''Warriors'' sasniegumos. Tiesa, nekādu sasniegumu jau nebija, taču viņš allaž bijis viens no komandas līderiem!
Izmantotie resursi:
en.wikipedia.org: Wikipedia, the free encyclopedia
Nu pie veiksmēm kaut vai tas pat andža varētu būt, par Montu kuru ja es nemaldos izvēlējās 2. kārtas 2. pusē nemaz nerunājot!
nu kapeec nevarēja Kobi piemērampaņemt???
katrā ziņā nav iespējams pateikt kā attīstīsies kāda spēlētāja karjera, un varbūt vienā komandā viņš nespēj parādīt neko, bet aizmanot uz citu atverās un kļūst par superzvaigzni (kas nebūtu noticis, ja paliktu iepriekšējā komandā)..
šādiem rakstiem tāds diezgan muļķīgu spriedelējumu raksturs..