Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:132, Did:0, useCase: 0

Amerikāņiem vajag profesionālo sportu – valdība ļauj atgriezties ārzemju sportistiem

Agris Suveizda

Amerikāņiem vajag profesionālo sportu – valdība ļauj atgriezties ārzemju sportistiem
Kristaps Porziņģis. Foto: USA Today Sports/Scanpix

ASV Tēvzemes drošības departaments no 22. maija izsludinājis ieceļošanas ierobežojumu atcelšanu ārzemēs dzimušiem profesionāliem sportistiem, ļaujot viņiem atgriezties ASV teritorijā, tādējādi sperot vēl vienu soli pretī profesionālo sporta līgu atsākšanai.

"Profesionālais sports ne tikai sniedz ārkārtīgi nepieciešamo ekonomisko grūdienu, bet arī, tikpat būtiski, sabiedrībā rada lepnumu un nacionālo vienotību," sacīja Tēvzemes drošības departamenta sekretārs Čeds Volfs, kurš iepriekš pauda, ka ārzemju sportistiem tiks ļauts atgriezties valstī un turēja savu vārdu, oficiāli parakstot lēmumu. "Pašreizējos apstākļos amerikāņiem vajag sportu. Ir laiks atvērt ekonomiku, un ir laiks dabūt mūsu profesionālos sportistus atpakaļ pie darba."

ASV Tēvzemes drošības departaments ļāvis atgriezties ne tikai ārzemju sportistiem, bet arī treneriem, komandu darbiniekiem, līgu vadībām un šo personu tuviniekiem. Departaments kopā ar profesionālā sporta organizācijām izstrādās konkrētu personu sarakstu, uz kurām attieksies ieceļošanas ierobežojumu mīkstināšana.

Starp organizācijām, ar kurām šāds saraksts tiks izstrādāts, ASV Tēvzemes drošības departaments savā paziņojumā minēja MLB (beisbols), NBA, WNBA (abas basketbols), "PGA Tour", LPGA (abas golfs), NHL (hokejs), ATP un WTA (abas teniss). Šajā sarakstā netika minēta, piemēram, MLS (futbols), kas vēlējās atsākt visagrāk no visām – jūnija otrajā pusē -, taču paziņojumā nav sacīts, ka pārrunas notiks tikai un vienīgi ar nosauktajām organizācijām.

Izmantotie resursi:
https://www.dhs.gov/news/2020/05/22...