Pētījums: Porziņģa un "Knicks" cīņa par "play-off" ir (gandrīz) beigusies
Ņujorkas "Knicks" basketbolistiem (19-25, #11 Austrumu konferencē) pussezonu pirms regulārās sezonas beigām palikušas tikai minimālas izredzes kvalificēties izslēgšanas spēlēm, liecina piektdien, 20. janvārī, publicēts ESPN un "True Hoop" pētījums.
Atšķirībā no NFL, MLB un NHL, kur cīņa par izslēgšanas spēlēm var izvērsties tikpat aizraujoša kā “play-off” fāze, NBA intriga par ceļazīmēm lielā mērā ir beigusies jau regulārās sezonas vidū.
Skaitļi liecina – ja komanda netiek izslēgšanas spēļu zonā (#1-#8) līdz 20. janvārim, pastāv ļoti maza iespēja, ka tā tur būs aprīļa vidū. Piemēram, pēdējos 10 gados Austrumu konferences neizsētās komandas (#9-#15) pēc 20. janvāra spējušas iekļūt izslēgšanas spēlēs vidēji reizi sezonā.
Rietumu konferencē tas noticis vēl retāk, vidēji 0,8 reizes sezonā. Piemēram, pēdējās septiņās sezonās – neskaitot lokauta dēļ saīsināto 2012. gada sezonu – iekļūt astoņu labāko vienību vidū spējušas tikai četras neizsētās komandas, kuras 20. janvārī atradušās devītajā vietā vai zemāk.
Paskatīsimies uz iepriekšējo sezonu. No 16 komandām, kuras 2016. gada 16. janvārī atradās “play-off” zonā, izslēgšanas spēlēs piedalījās 15. Vienīgais izņēmums? Savainojumu vajātā “Chicago Bulls”. Džimija Batlera un Žoakima Noā savainojumi izslēdza Čikāgu un atvēra durvis Šarlotei.
Saskaitot abas konferences kopā, vidēji tikai 1,7 komandas pēc 16. janvāra spēj iespraukties izslēgšanas spēlēs. Īpaši neatšķiras arī izsētā vieta. “Warriors” un “Cavaliers” pērn 20. janvārī bija izsētas ar pirmo numuru. Aprīļa vidū tāpat. “Spurs” un “Raptors” bija otrajā vietā. Nekas nemainījās. “Thunder” un “Clippers” bija attiecīgi trešajā un ceturtajā vietā. Tāpat kā sezonas beigās.
Stefens Karijs un “Warriors” pagājušajā sezonā sasniedza NBA regulārās sezonas uzvaru rekordu (73-9), savukārt viņu izsētā vieta nekad netika apšaubīta. Kalifornijas komanda sezonas gaitā tikai vienu dienu nebija pirmajā vietā Rietumos – brīdī, kad “Clippers” bilance bija 2-0.
Pēdējos 10 gados konferenču regulārās sezonas uzvarētājas sezonas otrajā pusē gandrīz nepārtraukti bijušas pirmajā vietā. Austrumos tā noticis ar “Cavaliers” (2016), “Hawks” (2015), “Cavaliers” (2010) un “Celtics” (2008). Rietumos ar “Warriors” (2015, 2016), “Spurs” (2011) un “Lakers” (2009, 2010).
Tas nozīmē, ka katra spēle no janvāra beigām līdz aprīlim sportiskajā ziņā nozīmē ļoti maz. Pirmie to ir pamanījuši treneri. Tiklīdz spēles kļūst sportiski nenozīmīgākas un mazsvarīgākas, pieaug vadošo spēlētāju atpūtināšana marta un aprīļa spēlēs.
Kāpēc riskēt ar zvaigžņu veselību, ja izsētā vieta praktiski nemainīsies? Pērn bija 146 nespēlēšanas-atpūtas gadījumi, gandrīz tikpat daudz kā trīs iepriekšējās sezonās kopā. Šosezon skaitlis, visticamāk, dubultosies.
Līgā gandrīz nav gadījumu, kad komanda “parādās no nekurienes”. Piemēram, 70% NBA čempionu ir komandas, kuras sezonas vidū bija izsētas ar pirmo numuru. Salīdzinājumam, NFL un MLB šie rādītāji ir attiecīgi 47 un 40%. Tātad NBA čempions ir gandrīz divreiz paredzamāks.
ESPN min amerikāņu futbola komandu “Patriots”, kura 2001. gada sezonas vidū AFC bija izsēta ar 10. numuru un vēlāk uzvarēja Superbolā (Super Bowl). Tas nozīmē, ka NFL komandai ar #10 teorētiski ir lielākas iespējas uzvarēt Superbolā nekā līdzīgai NBA komandai iekļūt konferences finālā.
“Pelnrušķītes stāsti” (Cinderella runs) līgā notiek ļoti, ļoti reti. Pēdējās 10 sezonās NBA “Četru finālā” iekļuvušas 37 no 40 komandām, kuras 20. janvārī bija izsētas ar pirmajiem četriem numuriem. Izņēmumi – “Spurs” 2008. gadā, “Suns” 2010. gadā un “Cavaliers” 2015. gadā.
Sezonas vidū neizsētajām komandām ir maz izredžu tikt tālāk par izslēgšanas spēļu pirmo kārtu. Bijuši tikai pāris izlaušanās gadījumi. Andris Biedriņš un “Warriors” 2007. gadā no devītās pozīcijas iekļuva “play-off” un pirmajā kārtā izsita Dalasas “Mavericks”. Memfisas “Grizzlies” līdzīgu darbu paveica 2011. gadā, sākot no 11. vietas.
Nepatīkamā patiesība ir tāda, ka NBA sezonas otrā puse ir trīs mēnešu maršs, lai nesavainotos. Vairākums komandu labprātāk nospiestu “fast-forward” pogu. Piedodiet, “Knicks” fani!
Izmantotie resursi:
TrueHoop Presents: How the NBA standings never...
+3 [+] [-]
-1 [+] [-]
+5 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+4 [+] [-]
+2 [+] [-]
+3 [+] [-]
Bet jau pirms sezonas taicu, ka NYK max būs 9-10.vieta Konf. un nekas nemainīsies vēl gadus 2 vai vēl vairāk, ja katru sezonu sākumu no jauna būs jāiespēlē sastāvs. + Melo ilgi vairs nespēlēs, un labākie gadi tāpat ir aiz muguras diemžēl jau, un nav tik dauz labi spēlētāji, lai tiktu tajos play-off, tas tikai nozīmē to, ka jādabū atkal citi spļētāji, tie jāiespēlē sastāvā, ja atkal ir zaudējumi mainīsies treneri, un tiem atkal būs cits spēles redzējums. NYK ir bagāts klubs ar prasīgu publiku, un tāpēc tiek tik pirkti un mainīti spēlētāji, un kāpts uz viena un tā paša grābekļa jau vairākus gadus. Tur ir jānotiek krasām pārmaiņām un jāziedo pāris gadi jauna sastāva izveidošanai, savādāk play-off NYK un KP neredzu tuvākajos gados.
[+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Teorētiski tas ir pat ļoti iespējams, bet praktiski... - ? Pierādiet, Knicks, ka tas ir iespējams!
+1 [+] [-]
Būtībā pēc spēles Vašingtonas vēršiem (voliem) bija jāvinnē 99%.
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Ja spēs atgūt iepriekšējo mājas spēļu prcentu,tad var mierīgi ierāpot PO.PRotams tas atkarīgs,kas notiks trade deadline un Melo.
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
PO zonas %, protams, var mainīties vairāku uzvaru robežās (Austrumos 15.gadā ar 38 tika, 16.gadā tikai ar 44, Rietumos 45 un 41), bet pat, ja tēmē vienkārši uz neitrālu 41-41, tad tagad līdz sezonas beigām vajadzēs velnišķīgu 22-15 bilanci... un 2 spēles ar Klīvlendu, 2 ar Spurs (12.februāris - agrā LV vakara spēle!!) un 1 ar Warriors.. tātad pārējās vajadzēs 22-10 protams ne gluži nereāli, bet mazticami noteikti
-1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Nepiekrītu par to, ka, ja nebūs Antons, tad nebūs, kas met - NBA tāpat vien netiek, tie ir talantīgi spēlētāji, kuri pie normāla spēles plāna sametīs, lai pietiktu uzvarai. Plus KP būs lielāka loma komandā - ja jau viņu uzskata par nākotnes Dirku, tad tik lai sāk rūdīties!
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
vairāk motivēts kko lielu sastrādāt ar izlasi.
+1 [+] [-]
Par statistikas vēstījumu viss ir skaidrs, bet ar līderu atpūtināšanu gan neiet kopā.
[+] [-]
Vienkārši basketā, rokasbumbā, regbijā un pat hoķī ir vairāk rezultativitātes aktivitāšu, kamēr futbolā pietiek ar 1.