Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:132, Did:0, useCase: 0

Fadejevs: "Porziņģis ir spilgts piemērs, kā strādāt. Skatāmies un mācāmies!"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Fadejevs: "Porziņģis ir spilgts piemērs, kā strādāt. Skatāmies un mācāmies!"
Foto: Dawid Dow/NBAE, @porzee, ballislife.com

2000. gada olimpiskais vicečempions 50km soļošanā un tagadējais fizioterapeits Aigars Fadejevs norāda, ka Latvijas sportā fiziskā sagatavotība ir liela problēma, tostarp jauniešiem. Pie speciālista atved bērnus, kuri ir "šķībi, greizi, nepareizi". Par to tika vēstīts "RīgaTV 24" raidījumā "Uz līnijas".

Aigars Fadejevs: "Pie manis nonāk bērni un jaunieši uz “tehnisko apskati” - šķībi, greizi, nepareizi. Visi šie sporta veidi, kas [Latvijā] ir pietiekami populāri (hokejs un teniss), ir vienas puses sporta veidi, kur aktivizēta [ķermeņa] viena puse. Bērns jau agrīnā vecumā kļūst asimetrisks. Tur ir savs iemesls: ledus dots uz vienu stundu, mazliet iesildās un dod vaļā, jo hokejs ir spēlēt ar ripu. Bet jādara mājasdarbs starpsezonā, arī mazajiem - viņi ir profesionāļi, jo trenējas ļoti regulāri. Profesionāli atlēti nav tikai tie, kuri pelna naudu. Profesionāli atlēti ir arī mazi bērni, kuri trenējas ļoti regulāri ar mērķi kļūt par augstas klases atlētiem. Tātad šī vispārējā fiziskā sagatavotība - milzīgs caurums mūsu sportā, milzīgs caurums jau agrīnā bērnu vecumā. Nerunājot par to, ka šis jautājums klibo arī profesionāliem atlētiem, kuri ir slinki."

"Kristaps Porziņģis spilgts piemērs, kā strādāt ārpus regulārās sezonas. Ļoti labs piemērs, mācāmies un skatāmies! Cilvēks sevi atdod katrā sekundē, katrā treniņā," uz NBA kluba Dalasas "Mavericks" latviešu spēka uzbrucēju norāda Aigars Fadejevs. "Tātad jauniešiem un bērniem ļoti spēcīga jādara mājasdarbs un jāvēršas pie speciālista, kurš to var izdarīt. Lielas problēmas ir stājā un dziļajos muskuļos ļoti daudziem mūsu it kā vadošajiem atlētiem, bet jaunajiem atlētiem vispār... Kad pie manis atved mazu bērnu, prasu: "Esi vajadzīgs komandai?" Atbild: "Jā, es esmu līderis." Un tad man bail padomāt, kādi ir pārējie sportisti. Tā ir ļoti liela problēma."

"Treneriem nesanāk šīs papildu nodarbības, iespējams, laika trūkuma vai neuzmanības dēļ, vai grupa pārāk liela. Uzskatu, ka kvalitatīvu darbu var darīt ar mazāku skaitu, attiecīgi ar pāris atlētiem. Tas vecākiem ir liels finansiālais slogs un tā tālāk. Ja to pareizi saliek, var izdarīt. Tas ir milzīgs robs."

.

Izmantotie resursi:
"RīgaTV 24" raidījums "Uz līnijas"

  +2 [+] [-]

, 2020-06-17 20:39, pirms gada
Prieks dzirdēt ko tādu no čaļa kurš ar Kobi ir strādājis!

  -2 [+] [-]

, 2020-06-17 21:46, pirms gada
Gnome rakstīja: Prieks dzirdēt ko tādu no čaļa kurš ar Kobi ir strādājis!
Ko tur viņš strādājis. Amerikā paskatījās ka citi strādā
Atnāca viena zvaigzne un tagad viņš ir baigais ārsts. Viņš pat Latvijā nav fizioterapeita reģistrā. Viņam pat nav izglītības

     [+] [-]

, 2020-06-18 00:50, pirms gada
Gnome rakstīja: Prieks dzirdēt ko tādu no čaļa kurš ar Kobi ir strādājis!
Interesanti vai viņš ar Kobi arī tā apgājās kā ar klientiem Rīgā: pieraksts uz vizīti, noteiktajā laikā prakses durvis slēgtas un uz telefona zvaniem neatbild? Specs jau labs, bet lietišķā puse tālu no ideāla.

  +2 [+] [-]

, 2020-06-18 01:45, pirms gada
Domāju, ka viņš ir prasmīgāks nekā liela daļa sertificēto fizioterapeitu, kas ir reģistrā Latvijā.
Skolā tikpat kā neko neiemāca, dzīves pieredze ir visvērtīgākā.