Liedz pieeju NBA un NHL ģērbtuvēm, īpašnieki lems par spēlēšanu bez skatītājiem
Nacionālā basketbola asociācija (NBA), Nacionālā hokeja līga (NHL), Galvenā beisbola līga (MLB) un Galvenā futbola līga (MLS) pirmdien, 9. martā, pieņēma lēmumu pārtraukt žurnālistu ielaišanu klubu ģērbtuvēs elpceļu vīrusa "Covid-19" pieaugošās izplatības dēļ.
Ziemeļamerikas lielajās līgās pastāv sena un pārbaudīta prakse – žurnālisti, parasti 90 minūtes pirms spēles, var ieiet komandu ģērbtuvēs, lai aprunātos ar spēlētājiem. Līdzīga iespēja tiek piedāvāta 15 minūtes pēc spēles beigām. Mājinieku komandas galvenais treneris ierodas preses konferenču telpā.
Sākot no otrdienas, 10. marta, tas vairāk nebūs iespējams. Mediji varēs satikt spēlētājus tikai “mix-zonās”. Tajās iecerēts izveidot īpašus koridorus – tā, lai žurnālisti un sportisti atrastos 1,8-2,4 metru attālumā viens no otra.
Breaking: NBA, MLB, NHL and MLS are closing locker room access to the media due to the coronavirus outbreak.
— SportsCenter (@SportsCenter) March 9, 2020
It will go into effect for practices and games starting Tuesday. pic.twitter.com/ILhTfItc8K
Concerns are escalating among owners and executives that more drastic steps could be coming for the league, including games played with only essential personnel in arenas; the precise scenario that the NBA has required teams be prepared to execute. https://t.co/xnpVXX8KHj
— Adrian Wojnarowski (@wojespn) March 9, 2020
Paredzams, ka tas būs tikai pirmais solis koronavīrusa iespējamo seku mazināšanai. NBA vadība un klubu īpašnieki trešdien, 11. martā, telefonkonferencē lems par tālāko rīcību. Līgas birojs ieteicis komandām gatavoties Ziemeļamerikā neticamam scenārijam – spēlēšanai bez skatītāju klātbūtnes.
Valdības, pavalstu un vietējās amatpersonas līdz šim nav aicinājušas aizvadīt NBA spēles bez skatītājiem, tomēr līga ievēro papildus piesardzību. Pirmdienas vakarā paredzēts konferences zvans komandu ārstiem un vingruma treneriem, liecina ESPN iegūtā informācija.
Koronavīruss ir visvairāk bīstams gados veciem cilvēkiem, kā arī cilvēkiem ar elpceļu saslimšanām un aktīviem smēķētājiem. Vairākās valstīs, piemēram, Ķīnā un Korejā, vīruss straujāk izplatījies masu pasākumos, radot tā saucamos "superspreader" gadījumus.
Francijā, Šveicē un Rumānijā noteikti ierobežojumi nerīkot masu pasākumus ar vairāk nekā 1000 cilvēku līdzdalību. Slovēnijā tāds pats ierobežojums noteikts pasākumiem ar vairāk nekā 500 cilvēku līdzdalību. Izraēla, sākot no ceturtdienas, 12. marta, visiem ieceļotājiem noteiks 14 dienu karantīnas periodu.
Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/nba/story/_/id...
+2 [+] [-]
-2 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
Uztaisa uz ātro kkādu simulāciju un izspēlē uz papīra.
Paņem brīvu līdz maijam, untad sāk play-off
-2 [+] [-]
-3 [+] [-]
Visu klapēt ciet! Ne tikai sporta pasākumus un lidostas, bet arī atrakciju parkus, lielveikalus, teātrus, operas, saeimas sēdes, konferences, skolas, galu galā arī darba vietās aizliegt ierasties - tajās, kurās ir 1000 un vairāk darbinieku, pārējās pēc izvēles.
-1 [+] [-]
Tas, ko tu saki jau neattiecas tikai uz šo vīrus, arī parastās sezonālā gripas vīrusu pārslimo ļoti daudzi cilvēki, kas nekad ne vienu gadu tā arī nenonāk līdz savam ģimenes ārstam un statitsikas ailēm... Tad nu, arī tas cipars ir daudz lielāks.
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
Atceļ, drošības pēc jo vel līdz galam nav skaidrs ko tas vīrus var izdarīt, jo nemitīgi mutē.
-1 [+] [-]
[+] [-]