Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:131, Did:0, useCase: 3

Roberts Zeile: "Robežu šķērsojām 20 minūtes pirms pusnakts"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Roberts Zeile: "Robežu šķērsojām 20 minūtes pirms pusnakts"
Ģirts Vēveris, mērs Jānis Baiks, ViA rektors Gatis Krūmiņš, ģenerālmenedžeris Miks Balodis, Roberts Zeile. Foto: Jānis Lārmanis

Apmeklētākā sporta spēļu komanda Latvijas čempionātos – basketbola klubs "Valmiera Glass/Vidzemes augstskola" – negatavojas apstāties pie sasniegtā un šosezon vēlas cīnīties par medaļām, trešdien, 30. septembrī, sarunā ar Sportacentrs.com teica vienības galvenais treneris Roberts Zeile.

Valmierieši trenera vadībā demonstrē ātru un skatāmu basketbolu. Pērn komanda izmeta visvairāk tālmetienu turnīrā – vidēji 35,67 spēlē, kā arī nopelnīja apmeklētības titulu. Jaunie LBS noteikumi – atļauts aizpildīt ne vairāk kā 50% zālē pieejamo sēdvietu, taču Valmiera arī šogad cer pulcēt visvairāk līdzjutēju.

Starpsezonas nozīmīgākais jaunums – Valmieras jaunatnes sistēma pārgājusi šomēnes dibinātās Bertānu Valmieras basketbola skolas rokās. Dāvja Bertāna teiktais ļauj nojaust, ka turpmāk spēlētāju sagatavošana kļūs vēl profesionālāka – iecerēts piesaistīt jaunus fizioterapeitus un atjaunošanās speciālistus.

Lielākie pastiprinājumi redzami komandas garajā galā, atzīst Zeile. “Ervīnu Jonātu gribējām pie sevis redzēt jau pagājušajā sezonā, bet spēka uzbrucējs Māris Ziediņš atgriezies Valmierā pēc vienas sezonas ārzemēs. Minēto spēlētāju piesaiste ļāvusi pastiprināt groza apakšu, kas iepriekš bija viens no mūsu vājajiem punktiem.”

Divkārtējais Latvijas čempionāta medaļnieks Ziediņš pērn pārstāvēja Austrijas klubu “Traiskirchen Lions”, taču savainojuma dēļ izgāja laukumā tikai 13 Bundeslīgas spēlēs. “Māris ir vesels. Palikušas dažas mikrotraumas – savainotā potīte vēl atgādina par sevi. Lielāku problēmu nav – Māris visu vasaru trenējās un būs gatavs sezonai.”

Otrais spēka punkts – labāko spēlētāju noturēšana. “Komandā palikuši līderi – Edmunds Elksnis un Valters Vēveris. Turpinām sadarbību ar Valteru Liepiņu. Klāt nākusi virkne jaunu spēlētāju – trīs puiši konkurēs par otrā saspēles vadītāja vietu. Tie ir Niks Salenieks no DSN, valmierietis Ričards Greitāns un Kristers Elksnītis (savulaik pārnāca uz Valmieru no Jēkabpils), kurš pēdējos gados cīnījies ar savainojumiem. Talantīgi puiši, kuriem sevi jāpierāda, lai tiktu pie nozīmīgām minūtēm.”

Budžets noturēts iepriekšējā līmenī, taču nav tik liels, lai katrā pozīcijā pulcētu divus vienlīdz stiprus spēlētājus. “Priekšējā līnijā mūsu prioritāte bija Ervīns Jonāts, kuru gribējām redzēt pie sevis gan šajā, gan iepriekšējā sezonā. Šoreiz izdevās vienoties. Nav iespējams nokomplektēt pozīciju ar 12 profesionāļiem, tāpēc meklējām kārtīgus večus, kuri var būt paraugs laukumā un ārpus tā.”

“Robertu Blumbergu reizē ar Jonātu nevarējām atļauties,” atzina Zeile. “Roberts ir jauns spēlētājs – viņam nepieciešams nonākt vidē, kur kārtīgi jāpacīnās par vietu komandā, lai progresētu. Roberts ir ļoti talantīgs – ar kārtīgu darbu var izaugt par Latvijas izlases līmeņa spēlētāju.”

Gatavošanās plānu pārrakstīja vietējā un Eiropas mērogā noteiktie epidemioloģiskie ierobežojumi.
“Uz Rakveres turnīru devāmies ar domu par divām spēlēm. Piektdienas, 11. septembra, vakarā saņēmām ziņu, ka sestdien Latvijas un Igaunijas robeža tiks slēgta neierobežotai kustībai – atgriežoties visiem jāievēro 10 dienu pašizolācija. Skrējām atpakaļ – paspējām iebraukt Latvijā 20 minūtes pirms pusnakts.”

Septembra kalendārs mainījās pamatīgi. “Atcēlām vēl vairākas spēles pret igauņu komandām. Nācās meklēt citus pretiniekus, taču tas nebija viegli – visi kalendāru plāno laicīgi. Beigās sarunājām trīs spēles pret Latvijas komandām – divreiz pret VEF, vienreiz pret Limbažiem (Nacionālās līgas jeb LBL2 vienība).”

Mēneša priecīgais notikums – Latvijas kausa atgriešanās. “Gaidījām 20 gadus. Ļoti labi, ka turnīrs atgriežas. Atceroties pagājušo sezonu – februārī pienāk brīdis, kad daudzās valstīs notiek kausa fināli. Ieej zālē, čaļi runā – vai redzēji, kāds fināls vakar bija Lietuvā? Spānijā? Mums arī vajag! Tās ir papildus spēles citā formātā par jaunu trofeju.

Līdz 9. decembrim paredzēts izspēlēt divus apļus pret Latvijas komandām. Ja situācija atļaus – turpinājumā latvieši spēlēs pret igauņiem. Alternatīva – vēl divi apļi vietējā čempionātā. “Svarīgākais, lai sezona notiek bez ievērojamie pārtraukumiem. Džeki 2-3 mēnešus ieguldījuši lielu darbu – visi grib, lai varam spēlēt līdz beigām. Pagājušajā sezonā viss aprāvās pirms “saldā ēdiena”.”

Valmierieši trenējušies visu vasaru – no brīža, kad tika mazināti sportošanas ierobežojumi. “Tiklīdz bija iespējams, nodrošinājām iespēju čaļiem nākt mazās grupās gan svaru zālē, gan basketbola laukumā. Komandas darbs sākās jūlija vidū, oficiālā nometne – no 1. augusta.”

Sestdien komanda viesos spēlēs pret Latvijas Universitāti, bet pirmā mājas cīņa paredzēta trešdien, 7. oktobrī, pret spēcīgo Ogri. Šogad līdzjutēji, ievērojot piesardzības pasākumus, tiks aicināti biļetes uz spēlēm iegādāties internetā, izvairoties no pirmsspēles drūzmēšanās Vidzemes Olimpiskajā centrā.

Izmantotie resursi:
VALMIERA GLASS VIA basketbols »...

  +1 [+] [-]

, 2020-10-01 09:21, pirms 2 gadiem
cik var muldēt tas Noviks....

Apmeklētākā sporta spēļu komanda Latvijas čempionātos – basketbola klubs "Valmiera Glass/Vidzemes augstskola"

     [+] [-]

, 2020-10-01 10:17, pirms 2 gadiem
It kā būtu starpība tām 20 minūtēm! Ja iebrauc 1 minūti pirms pusnakts, izolācija nav, bet ja 1 minūti pēc pusnakts, izolācija ir.
The one and the only rakstīja: cik var muldēt tas Noviks....

Apmeklētākā sporta spēļu komanda Latvijas čempionātos – basketbola klubs "Valmiera Glass/Vidzemes augstskola"
Bet te nu Novikam taisnība, jo kura gan komanda jebkurā sporta veidā vietējā čempī spēj vākt vairāk tautas? ( Čekas ģinamka ar skolniekiem ar brīvbiļetēm neskaitās, jo nespēlē vietējā čempī. Ja vien krievu līga kādam ir vietējais. )