Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:131, Did:0, useCase: 3

"Jēkabpils" nemēģinās lēkt pār savu galvu

Andrejs Siliņš

"Jēkabpils" nemēģinās lēkt pār savu galvu
"Jēkabpils" galvenais treneris Edgars Teteris
Foto: Mārtiņš Sīlis

Basketbola klubs "Jēkabpils" jau teju mēnesi gatavojas debijas sezonai Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmajā divīzijā. Komandas galvenais treneris Edgars Teteris atzīst, ka darbs norit pēc plāna, un ir pārliecināts - šis klubs nav vienas sezonas projekts.

"Viss rit pēc plāna," sazvanīts starp treniņiem, sacīja nu jau mēnesi sevi par jēkabpilieti saucams komandas galvenais treneris Edgars Teteris. Komanda sākusi gatavoties sezonai 1. augustā, bet sākotnēji ar pārējiem nav bijuši vairāki spēlētāji. Aigars Vītols sācis trenēties 10. augustā, bet amerikāņu centrs Tods O'Braiens treniņus uzsācis ar 15. augustu.

"Saspēles vadītāja pozīcijā bija vairāki kandidāti no ārzemēm, tāpēc Pīdžejs Hils sāka treniņus ar visiem pārējiem jau 1. augustā," Teteris atklāja, ka abus amerikāņus, kuriem bijis pārbaudes laiks, klubs nolēmis paturēt. "Viss būs kārtībā. Pīdžejam tā ir pirmā pieredze Eiropā gan basketbolā, gan sadzīviskā ziņā. Viņam šeit gandrīz viss ir jauns, bet viņš labi mācās, ir diezgan prātīgs un uzņēmīgs. Arī par O'Braienu var redzēt, ka viņš ir atbraucis šeit spēlēt, nevis nodarboties ar ko citu."

Nupat tika ziņots, ka dalībai Baltijas līgā šosezon pieteikušies pieci klubi, bet starp tiem nebija atrodams "Jēkabpils" vārds. "Runājām ar kluba vadību par tādu iespēju, skatījāmies, domājām, bet beigās izlēmām, ka pirmajā sezonā paliksim pie starta tikai LBL," Teteris atzīst, ka Latvijas basketbola skatuve būs tieši tik, cik nepieciešams debijas sezonā. "Pieredze varbūt tiktu iegūta lielāka, taču nevēlējāmies lēkt pār savu galvu. Jāskatās rezultāti pirmajā sezonā un tad jāizvērtē, ko darīt turpmāk."

"Jēkabpils" šovasar saviļņoja vietējo spēlētāju tirgu, vienojoties ar iepriekšējo sezonu "Valmieras" kapteini Oskaru Virsi, mājās ļaujot atgriezties spēka uzbrucējam Jurijam Aleksejevam. Uz basketbola parketa pēc vienas sezonas pārtraukuma atgriezīsies pieredzējušais aizsardzības speciālists Aigars Vītols, tāpat Latvijas elitē atkal spēlēs LBL2 čempions Mihals Hlebovickis.

Nereti aizkulisēs jādzird bažas - sak, vai tik "Jēkabpils" nav vienas sezonas projekts vēlēšanu gadam? Teteris pārliecinājies, ka tādām runām nav pamata: "Uzskatu, ka viss notiek pietiekoši piezemēti un loģiski. Lielajai komandai apakšā ir piramīda, viss notiek pakāpeniski." Jaunajā sezonā "Jēkabpils" būs viena no tām komandām, kurai būs ne tikai viens, bet pat divi fārmklubi. Proti, LBL3 spēlēšot vietējās sporta skolas vecāko grupu labākie audzēkņi, savukārt LBL2 kā jēkabpiliešu fārmklubs startēs "Līvāni".

"Ja pirmajā sezonā izdosies sasniegt vērā ņemamus rezultātus, iesim uz priekšu straujākiem soļiem," drošs par ieņemtā kursa pareizību ir treneris. "Vadība ne reizi ir apliecinājusi, ka šis nebūs vienas sezonas projekts, viņi ir atvēzējušies nevis visu grābt uzreiz, bet darīt lietas pakāpeniski."

Liepājā norisināsies pārbaudes turnīrs, bet pēc tā uz vietas vēl atradīsies ukraiņu komanda "Mykolaiv", ko trenē Agris Galvanovskis un Artūrs Štālbergs. Tad nu šādu iespēju izmantos jēkabpilieši, lai 8. septembrī aizvadītu pirmo pārbaudes spēli. Vēlāk "Jēkabpils" dosies uz citu Kurzemes pilsētu Kandavu, kur no 13.-15. septembrim piedalīsies turnīrā ar Zviedrijas vicečempiones Sodertaljes "Kings", ukraiņu "Odesa" un vēl kādas vēl nezināmas komandas līdzdalību. Teteris gan atzīst, ka, iespējams, izdosies sarunāt vēl kādas pārbaudes spēles.

  +8 [+] [-]

, 2012-08-29 17:11, pirms 10 gadiem
Lai nu kas tur būtu apakšā, veiksmi! Ir interesanti!

  +9 [+] [-]

, 2012-08-29 17:14, pirms 10 gadiem
Ibra rakstīja: Lai nu kas tur būtu apakšā, veiksmi! Ir interesanti!
Piekrītu. Es tikai par to, lai LV būtu vēl kāda spēcīga komanda!

  -4 [+] [-]

, 2012-08-29 17:48, pirms 10 gadiem
bubba rakstīja: Piekrītu. Es tikai par to, lai LV būtu vēl kāda spēcīga komanda!
Pat, ja bkv paliks bez bronzas?

  +6 [+] [-]

, 2012-08-29 17:49, pirms 10 gadiem
Jēkabpilī tad jau vajadzētu arī otru Optibet lodziņu atvērt

  +3 [+] [-]

, 2012-08-29 18:32, pirms 10 gadiem
Domu_Lasītājs rakstīja: Pat, ja bkv paliks bez bronzas?
kāda iespēja?
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +2 [+] [-]

, 2012-08-29 19:32, pirms 10 gadiem
Ideāli, biju domājis, ka Vītols jau beidzis karjeru, prieks par atgriešanos. Vajadzētu vēl Puvi Pelmeni no VEFa spēlētāja kreklā atkal ietērpt
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2012-08-29 21:59, pirms 10 gadiem
ka tik pats vadonis nesāk pagājušās sezonas netikumus, diez vai no tādiem var tik ātri atbrīvoties

     [+] [-]

, 2012-08-30 14:34, pirms 10 gadiem
Būs iemesls aizbraukt uz Jēkabpili..