Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:131, Did:0, useCase: 0

Kristaps Zeids: "Šeļakova pašmērķim jābūt nokļūt izlases treneru blociņos"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Kristaps Zeids: "Šeļakova pašmērķim jābūt nokļūt izlases treneru blociņos"
Andrejs Šeļakovs, Jānis Blūms, Edmunds Elksnis, Uģis Pinete. Foto: Romāns Kokšarovs, f64

"Progresējam no spēles uz spēli – tas ir patīkami. Komanda ir jauna – faktiski visiem jāsper viens vai pat divi soļi tālākajā attīstībā," trešdien, 25. septembrī, sarunā ar Sportacentrs.com teica basketbola kluba "Liepāja" galvenais treneris Kristaps Zeids.

Vasara sagādāja Kristapam daudz izaicinājumu. Viņš uzņēmās vadīt Latvijas U20 izlasi, zinot, ka Izraēlā sastaps pārspēku un saņems smagus sitienus situācijā, kurā 1999. gadā dzimušos puišus nevēlējās trenēt gandrīz neviens treneris. Otrkārt, pārņēma Liepājas pieaugušo komandas grožus.

Atmiņā iespiedies brīdis pirms Pasaules U17 kausa spēles Spānijas pilsētā Saragosā – Kristaps viesnīcā noskaņojās cīņai, klausoties enerģisku latviešu mūziku. Arī toreiz nācās sastapt Japānas un Ķīnas komandu pārspēku, taču neviens nav teicis, ka ceļš augšup būs viegls.

Cik pārbaudes spēles bijušas? Vai komanda atklāšanas dienā būs pilnā sastāvā?
Treniņus sākām 5. augustā. Šobrīd esam pilnā sastāvā, bet neizslēdzam iespēju sezonas gaitā pastiprināties. Korekcijas var ieviest mazie savainojumi – izvērtēsim tos no dienas uz dienu.

Liepājai bija astoņas pārbaudes spēles. Sešas – pret ļoti spēcīgām komandām. Trīs no tām notika “Wind Basket” turnīrā Liepājā – pret Vladivostokas “Spartak Primorye”, pēdējo BBL čempioni “Pieno žvaigždes” un Rumānijas kausa ieguvēju “Sibiu”.

Vēl spēlējām pret Klaipēdas “Neptūnas”, Kārļa Muižnieka trenēto “Prometey” komandu no Ukrainas un VTB līgas klubu “Astana Tigers”. Izvēlējāmies tik stiprus pretiniekus, lai pārbaudītu savu varējumu un redzētu kļūdas. Atlikušās divas spēles aizvadījām pret Lietuvas otrās līgas vienībām no Klaipēdas un Palangas.

Progresējam no spēles uz spēli – tas ir patīkami. Komanda ir jauna – faktiski visiem jāsper viens vai pat divi soļi tālākajā attīstībā. Daži puiši pērn spēlēja epizodiski, bet šogad tiks laukumā vairāk. Dažiem no rezervistiem jākļūst par pamatsastāva spēlētājiem, kādam – par līderi.

Liepājas infrastruktūra ir lieliska. Neskaitot basketbola zāli, varam trenēties manēžā, pludmalē, jūrā. Stadions, baseins – viss nepieciešamais.

Artūrs Štālbergs pērn nokomplektēja komandu. Cik plaši šogad piedalījies spēlētāju atlasē?
Tas bija kopīgs darbs – ar Artūru runājām par katru spēlētāju. Spriedām, ko varam atļauties. Prioritāte – izveidot labu sistēmu, kurā attīstītos jaunie spēlētāji. Lai būtu otrā komanda, kurā jaunie var nopelnīt iespēju pārstāvēt pirmo komandu.

Uzskatu, ka komandā izveidojies labs balanss starp pieredzējušiem un jaunajiem spēlētājiem. Ir arī spēlētāji pa vidu – vēl jauni, taču jāsāk spēlēt lielākas lomas.

Pirms gada Artūrs Štālbergs teica, ka skatās uz Liepājas komandu kā četru gadu projektu. Vai esi nolīgts vairākām sezonām?
Līgums noslēgts pēc sistēmas 2+2. Pirmkārt, prātā, otrkārt, uz papīra, esmu nācis uz Liepāju ar domu strādāt ilgtermiņā. Lai attīstītos gan pats, gan komanda. Būdams Rīgā dzimis liepājnieks, esmu apmierināts ar iespēju. Ģimene ir ar mani – nav nekādu šķēršļu darbam.

Pastāsti par savu komandu aiz komandas!
Uzskatu, ka man paveicies. Pateicoties Artūram, izdevies nokomplektēt ļoti spēcīgu komandu. Pirmais palīgs ir Krists Pīternieks, kurš pats aizvadījis raibu un labu spēlētāja karjeru. Viņš ir otrās komandas galvenais treneris. Uzskatām, ka tā ir pareizi – viņš redz, kas nepieciešams pamatsastāva spēlētājiem. Otrās komandas pašmērķis nav izcīnīt LBL2 medaļas, bet audzināt spēlētājus, kuri var iesaistīties galvenajā komandā.

Ir ļoti laba fiziskās sagatavotības trenere Sabīne Egle. Jauna, pati spēlējusi Liepājā. Turpina mācīties un attīstīties, ir savs redzējums par komandas veidošanu. Viņa izvēlējās akcentus un slodzes sagatavošanās posmā. Fizioterapeite Ieva Pelše Liepājā strādāja jau pērn, bet šovasar palīdzēja man Latvijas U20 izlasē. Pati bijusi sportiste, zina basketbolu un kā strādāt ar sportistiem.

Menedžeris ir bijušais basketbolists Vairis Pusaudzis. Viņš zina, kas vajadzīgs profesionālam basketbolistam. Viss sakārtots, atliek tikai trenēties un spēlēt.

Andrejs Šeļakovs preses konferencē teica, ka komandas mērķis ir progresēt katrā spēlē. Komandā ir arī saspēles vadītājs Kristaps Pļavnieks. Abu iegūšana bija starpsezonas galvenais mērķis?
Saspēles vadītājs un centrs – tās ir divas svarīgākās lomas komandā. Andreja personā meklējām pieredzi – ar iespēju progresēt. Uzskatu, ka turpinot strādāt un atgūstot pārliecību – jo pagājušajā sezonā spēlēja mazāk nekā ierasts – viņš var būt “Top “ centrs Latvijā. Ņemot vērā jauno kvalifikācijas sistēmu Eiropā, nešaubos, ka viņa pašmērķim jābūt nokļūt izlases treneru blociņos (Andreja rēķinā ir 51 spēle valstsvienībā – Sportacentrs.com).

Kristaps Pļavnieks trīs gadus nospēlēja kā “back-up” – otrais saspēles vadītājs aiz Rinalda Sirsniņa un Edgara Jeromanova. Pienācis brīdis, kad jāsāk spēlēt pašam. Kristaps to labi apzinās. Protams, jāpaiet laikam, lai lomu uzņemtos par 100%, taču visi priekšnosacījumi viņam ir. Kristaps ir talantīgs, saprot basketbolu un zina, kā ir uzvarēt.

Iespaidi par turnīra kalendāru?
Sezonas sākums ir diezgan piesātināts. Nedaudz nesaprotu, kāpēc kalendārā palicis “izlašu logs” novembrī (FIBA pārcēla “EuroBasket 2021” kvalifikācijas spēles uz 2020. gada februāri). Varbūt tā jābūt, ar akmeni nevienam nemetīšu.

Liepājas īpatnība – autobusā jāpavada vairāk laika nekā pārējām komandām. Ja būs iespēja, centīsimies doties uz izbraukuma spēlēm Igaunijā dienu ātrāk. Ja vienā dienā aizbrauc no Liepājas uz Tallinu un vakarā vēlies kvalitatīvi nospēlēt – tas ir diezgan problemātiski.

Par kalendāru sūdzēties nav pamata. Ja Rīgā piedāvās nakšņošanai labākus finanšu nosacījumus, izskatīsim iespēju pārlaist nakti pirms izbraukuma spēlēm Tallinā. Pats dodu priekšroku variantam ierasties Igaunijas galvaspilsētā vienu dienu pirms cīņas. Arī VEF, spēlējot pret “Kalev/Cramo”, ceļā dodas iepriekšējā dienā. Pirms svarīgām spēlēm jābūt maksimāli gataviem.

  -1 [+] [-]

, 2019-09-25 20:46, pirms 2 gadiem
Pat ar visu Liepājai pagaidām prognozēs dodu pēdējo vietu jo ļoti švaki aizvadīja pārbaudes spēles un redzams ka jaunie nav gatavi lielākai lomai.

  -1 [+] [-]

, 2019-09-25 21:38, pirms 2 gadiem
Kambala ir tad jau daudz reālāks pretendents uz izlasi nekā vecais policists - Šelītis !
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja