"Liepāja" perimetrā piesaista izlaušanās sezonu veikušo Egli
Basketbola klubs "Liepāja" savu sastāva komplektāciju turpina ar aizvadītajā sezonā "Latvijas Universitātes" rindās sevi spilgti pieteikušo aizsargu Edvardu Egli.
No aizvadītās sezonas komandas kodola "Liepāja" starpsezonā zaudējusi trīs vadošos spēlētājus. Centrs Klāvs Dubults devies leģionāra gaitās uz Nīderlandi, kamēr Kristaps Ķilps un Rodijs Mačoha pārcēlušies uz galvaspilsētu, attiecīgi papildinot "VEF Rīga" un "Rīgas Zeļļu" komandas.
Lielā mērā vēju pilsētas vienībai sava sastāva būvniecība jāsāk no gandrīz baltas lapas. Iepriekš tika vēstīts par Emīla Krūmiņa atgriešanos liepājnieku rīcībā, bet par otro sastāva jaunpienācēju kļuvis vien 19 gadus vecais Edvards Egle. Vēl pirms gada aizsargs bija samērā nemanāms lomas spēlētājs "Latvijas Universitātes" rindās, savā pirmajā pilnvērtīgajā sezonā studentu sastāvā gūstot vien vidēji četrus punktus. Pagājušajā sezonā Egle jau kļuva par komandas vilcējspēku. 28 mačos jaunais basketbolists atzīmējās ar 11,1 punktu, 2,7 rezultatīvām piespēlēm un 2,3 izcīnītām atlēkušajām bumbām.
Alfrēda Kraukļa VEF skolas audzēknis šajā vasarā palīdzēja Latvijas U-20 izlasei uzvarēt Eiropas čempionāta B divīzijas turnīrā, ļaujot Latvijas jauniešiem pēc sešu gadu pārtraukuma atgriezties elites divīzijā. Egle turnīrā atzīmējās ar 9,9 gūtiem punktiem vidēji spēlē.
Artūra Visocka-Rubeņa komentārs: “Edvards ir dinamisks “combo” aizsargs, kurš var apvienot gan saspēles vadīšanu, gan punktu gūšanu. Viņš ir bijis nozīmīgs spēlētājs visās sava vecuma nacionālajās jauniešu izlasēs, bet tagad ir laiks spert soli pieaugušo basketbolā un uzņemties atbildību par rezultātu.”
"Esmu ļoti priecīgs pievienoties "Liepājas" komandai. Tā ir laba vide, kur augt un attīstīties gan kā spēlētājam, gan kā personībai. Vēlos teikt paldies komandas treneriem un vadībai par šo iespēju! Ar nepacietību gaidu jauno sezonu un iespēju palīdzēt komandai sasniegt iecerētos mērķus!", par pievienošanos kurzemniekiem teica Edvards Egle.
BK "Liepāja" sastāvs
Spēlētājs | Poz. | Augums | Dzimis | Valsts | Klubs 2025' |
---|---|---|---|---|---|
Emīls Krūmiņš | PG | 185 cm | 2001. | Latvija | Rapla (Igaunija) |
Edvards Egle | SG | 190 cm | 2005. | Latvija | LU |
+3 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
P.S.
Ozer, tik grūti vārdu uzvārdu bez kļūdas uzrakstīt?
", par pievienošanos kurzemniekiem teica Edvars Egle.