Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:131, Did:0, useCase: 3

Ventspils pašvaldība piešķīrusi 106'000 eiro līdzfinansējumu BK "Ventspils"

Kristiāns Dilāns
Kristiāns Dilāns

Ventspils pašvaldība piešķīrusi 106'000 eiro līdzfinansējumu BK "Ventspils"
Linards Jaunzems triec bumbu grozā. Foto: Aivars Ķesteris/Ventas Balss

LETA. Ventspils domes sēdē nolemts piešķirt 106'000 eiro līdzfinansējumu biedrībai "Basketbola klubs "Ventspils"", aģentūru LETA informēja pašvaldībā.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome šādu lēmumu pieņēma, ņemot vērā apstākļus, ka basketbola klubs "Ventspils" piedzīvojis ievērojamu sezonas budžeta samazinājumu.

Līdzfinansējums komandai piešķirts dalībai sacensībās. Komandai 2022./2023.gada sezonā plānots piedalīties Latvijas-Igaunijas un Latvijas basketbola līgās, kā arī Latvijas basketbolā kausa izcīņas sacensībās.

Kā skaidro pašvaldībā, ņemot vērā straujo inflāciju valstī un ekonomisko situāciju, daudzi uzņēmumi analizē savus izdevumus un izvērtē, kur ieguldīt savus brīvos līdzekļus. Inflācijas pieaugums ir būtiski ietekmējis arī basketbola kluba darbību 2022./2023.gada sezonā, jo nav izdevies piesaistīt plānoto finansējumu no atbalstītājiem. Ilggadējie atbalstītāji pārskatījuši savus izdevumus un nav piešķīruši finansējumu, ar ko klubs bija rēķinājies, plānojot 2022.gada budžetu. Līdz ar to basketbola klubs nevarot izpildīt pirms sezonas uzņemtās saistības un nodrošināt turpmāko saimniecisko darbību. Pašvaldības piešķirtais finansējums nodrošināšot klubam iespējas turpināt 2022./2023.gada sezonu plānotajā apjomā.

Pašvaldībā uzsver, ka Ventspils vārds sportā ir nesaraujami saistīts ar basketbolu, kura vēsture sākās jau 20.gadsimta sākumā. Patlaban Ventspilī basketbols ir viens no vadošajiem sporta veidiem, kurā izveidota pilna piramīda, sākot no bērnu un jauniešu grupām sporta skolā "Spars".

Basketbola klubs 2022./2023.gada sezonu ir sācis veiksmīgi - pašlaik Latvijas un Igaunijas apvienotās basketbola līgas kopvērtējumā tas nostiprinājies vicelīdera pozīcijā, teikts pašvaldībai sniegtajā informācijā.

Basketbola klubs "Ventspils" dibināts 1994.gada 30.augustā. Savā darbības kluba spēlētāji ir bijuši desmitkārtēji Latvijas čempioni, pirmie Latvijas un Igaunijas apvienotās basketbola līgas čempioni, Baltijas Basketbola līgas čempioni un pirmie e-basketbola līgas čempioni. Lai sasniegtu šādus rezultātus, treneri, basketbolisti, kluba vadība ir ieguldījuši nozīmīgu darbu, kas vainagojies ar uzskaitītajiem basketbola kluba panākumiem.

Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "Basketbola kluba "Ventspils"" apgrozījums pērn bija 772'414 eiro, bet peļņa - 179'328 eiro.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2022-11-22 21:04, pirms 5 dienām
Peļņa gandrīz 180 tūkstoši! Nu, tas Pleinics jau paliek bezkaunīgs...