Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:131, Did:0, useCase: 0

Vērienīgā projektā Ogrē plānot celt sporta halli ar 1500 skatītāju vietām

Rolands Eliņš

Ogres novada pašvaldībā ir noslēgusi līgumu ar pilnsabiedrību MMG par jaunās Ogres Valsts ģimnāzijas un sporta ēkas būvprojekta izstrādi, būvniecību un autoruzraudzību. 17. jūnijā pilnsabiedrības “MMG” pārstāvji iepazīstināja ar izstrādātajiem skolas un sporta ēkas izbūves risinājumiem. Projekta kopējā vērtība tiek lēsta 26 miljonu vērtībā, no kura 9.6 miljoni plānoti tieši sporta hallei, taču Ogres domē atzīst, ka šobrīd pieejama tikai daļa finansējuma.

Sadarbojoties ar Ogres novada izglītības un sporta iestāžu pārstāvjiem, ir izstrādāti divi projekti - atsevišķi skolas ēkai un sporta ēkai. Šobrīd paredzēts, ka ēkas būs savstarpēji savienotas. Taču, ja netiks atrasts finansējums abu ēku izbūvei, saskaņā ar līgumu varēs izbūvēt tikai vienu no tām. Projekta vadītājs Edgars Asars uzsver, ka tas ir skiču projekts, kas, balstoties uz dažādu speciālistu ieteikumiem, tiks precizēts.

Sporta hallē ir paredzēta atsevišķa ieeja ar palīgtelpām skatītājiem un sportistiem. Būs pieejamas gan stacionārās, gan pārvietojamās tribīnes, kopumā nodrošinot vietu līdz pat 1500 skatītājiem. Sporta kompleksa pamatā ir Starptautiskās federācijas prasībām izbūvēta vieglatlētikas arēna - 4 apļveida un 6 sprinta skrejceliņi, sektori tāllēkšanai, augstlēkšanai, kārtslēkšanai un lodes grūšanai. Savukārt arēnas vidū atradīsies basketbola laukums, kas būs piemērots arī florbolam, rokas bumbai un volejbolam. Tāpat pirmajā stāvā atradīsies telpas cīņas treniņiem, trīs basketbola treniņa laukumi, būs pieejamas ģērbtuves. Savukārt otrajā stāvā tiks izvietota trenažieru zāle, horeogrāfijas zāle un vingrošanas nodarbību zāle.

Ēkas apkārtnē paredzētas trīs autostāvvietas - attiecīgi skolas ēkas un sporta ēkas vajadzībām, kā arī apmeklētājiem dažādu pasākumu ietvaros. Starp ēkām tiks izbūvēts pagalms, kuru varēs izmantot gan kā rekreācijas zonu, gan pasākumiem.

Līguma “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi Ogres novadā” ietvaros apjomīgākie darbi un attiecīgi arī nepieciešamais finansējuma apjoms saistās ar jaunas Ogres Valsts ģimnāzijas ēkas un tai nepieciešamās sporta infrastruktūras būvniecības īstenošanu – šim mērķim pieejamais ES finansējums ir 14 649 557,42 eiro. Publiskā iepirkuma rezultātā tika saņemts viens piedāvājums 24 mēnešu laikā projektēt un uzbūvēt jaunu videi draudzīgu energoefektīvu un ergonomiski aprīkotu Ogres Valsts ģimnāzijas un tai nepieciešamās sporta infrastruktūras ēku kompleksu. Saņemtā piedāvājuma kopējās izmaksas plānotas 25 590 470,88 eiro apmērā, kas būtiski pārsniedz šobrīd pieejamo finansējumu.

Līgumā paredzēto darbu kopējās izmaksas ir 21 149 149,48 eiro, t.sk. būvprojekta izstrāde skolas ēkai 491 400 eiro, autoruzraudzības veikšana skolas ēkai 131 040 eiro, skolas ēkas būvdarbiem 10 812 534,12 eiro, būvprojekta izstrāde sporta ēkai 333 450 eiro, autoruzraudzības veikšana sporta ēkai 99 450 eiro un sporta ēkas būvdarbiem 9 281 276,36 eiro (visas summas minētas bez PVN).

Jaunās skolas ēkas būvniecība ir akūti nepieciešama, jo šobrīd pilsētas skolas ir pārpildītas, līdz ar to ir ļoti sarežģīti nodrošināt mūsdienu prasībām atbilstošus mācību apstākļus. Ogres Valsts ģimnāzijas pārvietošana uz jaunām telpām ļautu ievērojami uzlabot mācību apstākļus gan Ogres sākumskolā, gan Ogres 1. vidusskolā. Tur, kur mācās bērni, ir jābūt pieejamai labai sporta bāzei, lai skolēniem būtu iespēja piemērotos apstākļos nodarboties ar sporta aktivitātēm telpās arī ziemā. Šis projekts – jauna skolas ēka un jauna sporta bāze – ir vērsts uz nākotni,” pirms līguma parakstīšanas uzsvēra Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.

Izmantotie resursi:
Ogres novads

  +2 [+] [-]

, 2020-06-20 10:20, pirms gada
10 miljoni sporta hallei. 26 miljoni hallei+skolai, ko plāno būvēt blakus zemīšu bāzei. Helmanis sūdzās, ka nav vietas skolēniem, bet nepiemin, ka jau vairakus gadus stav tukšas telpas jau izrenovētai skolai.Šeit nav pieminēts, ka vietu skolā plano tikai 600 skolēniem. Ja Kurbads savai hokeja hallei, kas tomēr ir diezgan specifiska sporta būve veltīja 3-4 miljonus, šeit parasta skolas sporta halle 10 miljoni.Tā kā - kārtējais lv projekts, kurā kāds tiks pie jaunas mašīnas, savrupmājas utt.

  +2 [+] [-]

, 2020-06-20 12:00, pirms gada
vēl jau Ogrē arī operetes teātris būs... helmanim atvēziens gandrīz kā lembim... biblene ar jauna top.. droši, ka mēram pēc šiem projektiem vecumdienas nodrošinātas...

     [+] [-]

, 2020-06-20 17:01, pirms gada
Jēga par tādu naudu būvet ar tikai 1500 skatītāju vietām? FIBA sacensības nemaz nevarēs notikt, jo nav pat 3000 vietu. Cels tik otkata dēļ???

     [+] [-]

, 2020-06-20 17:05, pirms gada
isor rakstīja: vēl jau Ogrē arī operetes teātris būs... helmanim atvēziens gandrīz kā lembim... biblene ar jauna top.. droši, ka mēram pēc šiem projektiem vecumdienas nodrošinātas...
Jā, Ogrē laikam tik priekš otkatiem saimnieko. Kāda jēga bija bibloteku ielikt bērnudārzā un likvidēt bērnudārzu ( jautajums iepriekšējam mēram Bartkēvičam)? Kāda jēga jaukt nost bijušo bērndārzu un tur celt jaunu bibloteku? Ogrē tik daudz biblotekas apmeklētāju? Kāpēc nevarēja saglabāt bērnudārzu un par neastranomisku ciparu uzcelt bibloteku?