Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:131, Did:0, useCase: 0

"Whatever you like": reperis Gailītis par VEF uzvaru Ventspilī

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

"Whatever you like": reperis Gailītis par VEF uzvaru Ventspilī
Kristaps Mediss un Artūrs Kurucs priecājas par komandas biedru veikumu. Foto: Alekss Puškins

"Nezinu, labi vai slikti, ka uzvarējām Ventspili regulārās sezonas spēlē izbraukumā. Nav pārāk daudz jāskatās vēsturē. Tajā var atrast visu un aizrakties līdz galvaskausiem," basketbola kluba "VEF Rīga" galvenais treneris Jānis Gailītis pēc uzvaras viesos jokoja un bija labā noskaņojumā.

Valsts svētku priekšvakarā Ventspils un VEF tikās 89. reizi. Pirms sestdienas cīņas savstarpējo cīņu bilance bija 44-44, taču rīdzinieki izbraukumā izcīnīja 45. panākumu. Tā kļuva par Rīgas komandas pirmo uzvaru regulārās sezonas spēlē kopš 2018. gada 21. marta, kad VEF uzvarēja ar 82:63. Pavisam rīdzinieki uzvarējuši četrās savstarpējās spēlēs pēc kārtas, trīs cīņas finālsērijā ieskaitot.

Ventspils parūpējās par svētku atmosfēru – uz spēli atnāca 1980 skatītāji, bet pēc finālsvilpes ballīte sākās VEF ģērbtuvē. “Whatever you like” – no rīdzinieku nometnes plūst T.I. grāvēja radītais skaņu vilnis, spēlētāji iznāk smaidīdami. Arī Jānis Gailītis no treneru ģērbtuves nāk labā noskaņojumā, galvā uzlicis beisbola cepuri. “Kas tu par reperi?” viņam jokojot uzsauc Ventspils ģenerālmenedžeris Ralfs Pleinics.

“Komanda aizvadīja salīdzinoši viduvēju spēli uzbrukumā. Uzvarējām, pateicoties aizsardzībai un labam koncentrēšanās līmenim,” rīdzinieku stratēģis atskatījās uz panākumu. “Iztikām arī bez lieliem kritumiem – ne mums, ne Ventspilij nebija lielu izrāvienu. Spējām kontrolēt, ko darījām.”

Piektdienas pēcpusdienā komanda trenējās desmit spēlētāju sastāvā. Oskars Hlebovickis vēroja nodarbību zālē no malas, Jānis Blūms vairāk strādāja individuāli, bet pāri palikušajam devītniekam palīdzēja Verners Kohs. “Bažas kā vienmēr – vai spēsim izpildīt uzdoto. Par sagatavošanos spēlei un koncentrēšanos iebildumu nav. Strādājām kā profesionāļi.

VEF aizsargu duets Lesters Medfords un Ksavjers Teimss izbraukumā aizvadīja labu spēli – divatā 33 punkti un astoņas rezultatīvas piespēles. “Vašpuna un Vītola nespēlēšana droši vien atviegloja mūsu uzdevumu. Vai traucēja ventspilniekiem, grūti pateikt. Medfords turpina daudz spēlēt ar bumbu, bet Teimsa personā esam ieguvuši domājošu spēlētāju. Viņš vēl nav ieguvis labāko fizisko formu, taču labi saprot basketbolu.”

Svinības Ventspilī jau palikušas pagātnē, treneris ātri kļūst nopietns. “Svētdien spēlētājiem būs brīvdiena. Treneriem jāgatavojas nākamajai spēlei – 19. novembrī Rīgas arēnā viesosies ACB līgas klubs “Tenerife”. Valsts svētkus droši vien atzīmēšu ar vakariņām ģimenes lokā – jāizmanto iespēja.”