Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:131, Did:0, useCase: 3

Janičenoks: "Latvijas un Igaunijas līgas "play-off" varētu notikt "Final 8" formātā"

Rolands Eliņš

Janičenoks: "Latvijas un Igaunijas līgas "play-off" varētu notikt "Final 8" formātā"
Kristaps Janičenoks. Foto: Romāns Kokšarovs/F64

Latvijas Basketbola savienības mājaslapā apstiprināta informācija, ka sezonas turpinājumā "Pafbet" apvienotajā Latvijas un Igaunijas basketbola līgā pamatturnīrā starptautiskās spēles netiks aizvadītas. Latvijas basketbola līgu direktors Kristaps Janičenoks skaidroja situāciju un piesauca iespējamos variantus turnīra izspēlei.

"Sekojot situācijas attīstībai abās valstīs, ar mūsu klubu pārstāvjiem pārrunājām dažādus čempionāta izspēles scenārijus. Igauņu kolēģi savā pusē darīja to pašu, un secinājumi bija vienādi. Šādos apstākļos ceļošana starp valstīm palielinātu gan organizatoriskos riskus un klubu izmaksas, jo ierobežojumi un drošības noteikumi atšķiras, gan arī papildus apdraudētu spēlētāju un viņu tuvinieku veselību," sacīja Janičenoks.

"Tāpēc nolēmām arī pēc 6. decembra turpināt spēlēt tikai katras valsts ietvaros atsevišķi, saglabājot iespēju pavasarī aizvadīt izslēgšanas turnīru, ja epidemioloģiskā situācija to ļaus. Iespējams, ar dažiem izbraukumiem, iespējams, organizējot sabraukumu, piemēram, Final 8 formātā," pieļāva Janičenoks.

"Ar mūsu klubiem runājām par iespēju palielināt spēļu skaitu, tomēr nolēmām uz priekšu iet soli pa solim. Pagaidām kalendārs tiks veidots diviem papildus apļiem, ceram, ka līdz pavasarim būs iespēja turpināt Latvijas kausa izcīņu,” Janičenoks izteicās par Latvijas kausu, kas tika pārtraukts pēc pirmās kārtas izspēles, jo tajā piedalās arī komandas, kas nespēlē augstākajā līgā.

Pafbet Latvijas – Igaunijas līgā šosezon Latviju pārstāv sešas komandas. Līdz šim izspēlētas septiņas spēļu kārtas, pēc kurām “VEF Rīga” ir 7 uzvaras, BK “Ventspils” – 6, BK “Ogre” – 3 (6 spēlēs), BK “Liepāja” 2, “Valmiera Glass VIA” 2 (6 spēlēs), “Latvijas Universitātei” – 0 (spēle BK “Ogre” – “Valmiera Glass VIA” pārcelta). Nākamās trīs spēles paredzētas sestdien, 14. novembrī. Latvijā izsludinātās ārkārtējās situācijas apstākļos tās notiks bez skatītāju klātbūtnes.

Izmantotie resursi:
Pafbet LAT-EST līgas pamatturnīrs turpināsies...