Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:131, Did:0, useCase: 0

Ventspils brīvosta par reklāmas līgumiem varētu lemt februāra otrajā pusē

Agris Suveizda

Ventspils brīvosta par reklāmas līgumiem varētu lemt februāra otrajā pusē
Māris Gulbis. Foto: BK Ventspils

Ventspils brīvostas valde par reklāmas līgumiem atvēlamo līdzekļu apjomu, tostarp, basketbola kluba "Ventspils" sponsorēšanu, plāno lemt valdes sēdē 21.februārī, aģentūru LETA informēja brīvostas pārvaldes pārstāve Inga Ieviņa.

Kā norādīja Ieviņa, patlaban paredzēts, ka šajā sēdē tiks skatīti grozījumi brīvostas budžetā. Šis jautājums ietver arī lemšanu par līdzekļu apjomu, ko varētu izmantot Ventspils brīvostas reklamēšanai. Jau ziņots, ka Ventspils brīvostas pārvalde ir basketbola kluba "Ventspils" ģenerālsponsors un no brīvostas saņemtais atbalsts veido aptuveni trešdaļu no kluba budžeta. Klubam ar brīvostu bija noslēgts 438 244 eiro vērts līgums par reklāmas aktivitāšu īstenošanu 2019.gadā basketbola spēļu laikā. Ventspils brīvostas pārvaldes valde līdz šim vēl nav lēmusi par līgumiem ar basketbola un futbola klubiem 2020.gadā.

Basketbola kluba "Ventspils" padomes priekšsēdētājs līdz 2019.gada 17.decembrim bija Ventspils pilsētas mērs Aivars Lembergs, kuram pērn 9.decembrī ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (OFAC), balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu, par korupciju noteica sankcijas. Kopā ar Lembergu sankcijas tika noteiktas četrām ar viņu saistītām juridiskām personām - Ventspils brīvostas pārvaldei, Ventspils attīstības aģentūrai, Biznesa attīstības asociācijai un Latvijas Tranzīta biznesa asociācijai.

Reaģējot uz Ventspils brīvostas iekļaušanu sankciju sarakstā, Saeima grozīja likumus, lai Ventspils brīvostu un arī Rīgas brīvostu nodotu valsts pārziņā, bet 17.decembrī valdība atbalstīja Satiksmes ministrijas rosinājumu dibināt jaunu kompāniju - "Ventas osta", kas nodrošinās Ventspilī esošās ostas teritorijas pārvaldīšanu un apsaimniekošanu. Savukārt 18.decembrī OFAC paziņoja par sankciju atcelšanu pret Ventspils brīvostu un Ventspils brīvostas pārvaldi. Ventspils brīvostai noteiktās sankcijas tika atceltas pēc tam, kad Lembergs atkāpās no brīvostas valdes un Latvijas valdība veica darbības, lai pārtrauktu Lemberga ietekmi ostā, izriet no ASV Finanšu ministrijas paziņojuma presei.

Pēc pārkrauto kravu apmēra Ventspils osta ir otra lielākā osta Latvijā.

Izmantotie resursi:
LETA

     [+] [-]

, 2020-02-04 19:31, pirms 2 gadiem
kā domājiet - vai L.Spaliņa atbalstīs naudas piešķiršanu BK Ventspils ??!

visa valde te (visi rīdzinieki):

Valde - Ventspils brīvostas pārvalde