Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 0

Francijas boss Kolē: "NBA neatļāva spēlētājiem palīdzēt valstsvienībai"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Francijas boss Kolē: "NBA neatļāva spēlētājiem palīdzēt valstsvienībai"
Patriks Bīzlijs un Vensāns Kolē. Foto: FFBB

Francijas vīriešu valstsvienība "EuroBasket 2022" kvalifikācijas spēlēs novembra beigās būs spiesta iztikt bez NBA spēlētājiem, piektdien, 23. oktobrī, informēja Francijas basketbola federācija (FFBB). Līdzīgas ziņas sestdien saņemtas no Itālijas un Serbijas.

Vismaz pieci Francijas spēlētāji no NBA vēlējās palīdzēt valstsvienībai, tai skaitā Evans Furnjē, Nikolā Batums, Vensāns Puarjē, Franks Nilikina un Timotijs Luvavu-Kabaro. Līga neatļāva to darīt, tāpēc neviens no viņiem nav iekļauts izlases kandidātu sarakstā.

“Les Bleus” galvenais treneris Vensāns Kolē raksturoja situāciju Francijas basketbola federācijas izplatītā paziņojumā. “Kopā ar (valstsvienības ģenerālmenedžeri) Patriku Bīzliju cerējām uz vairāku spēlētāju palīdzību. Visi, ar kuriem sazinājos, bija priecīgi par iespēju spēlēt (novembra) logā. Diemžēl, NBA atteicās palaist spēlētājus un tas ietekmēja sastāva izvēli.”

Kolē piektdien, 23. oktobrī, sazinājies ar NBA “piecinieku”. “Visi bija entuziastiski noskaņoti. Zvanīju viņiem, lai izskaidrotu situāciju. Lielākā daļa jau atbildējusi. Esmu vīlies, jo šī bija laba iespēja – gan, lai pastiprinātu mūsu komandu, gan, domājot par nākotni, jo izlases treniņnometne šovasar nenotika.

Bīzlijs sniedza plašāku ieskatu notikušajā. “Tiklīdz Vensāns saņēma pozitīvas atsauksmes no spēlētājiem – par vēlmi piedalīties novembra spēlēs – sazinājāmies ar NBA. Pirms zvanīšanas klubiem vispirms jākontaktējas ar līgas vadību, lai saņemtu zaļo gaismu. Termiņš bija šodien. Kāpēc? Mums bija jāiesniedz FIBA kandidātu sarakstu un jāinformē klubus par izsauktajiem.”

Ģenerālmenedžeris norādīja, ka FIBA un NBA nav izrunājušas jauno situāciju. “NBA bija lietas kursā – sazinājāmies vairākas reizes. Viņi informēja, ka nevar mums atbildēt līdz šodienai, jo apsver iespējamos spēlētāju palaišanas scenārijus. FIBA un NBA vienošanās nav tikusi papildināta – tā atļauj spēlētājus palaist vasarā, tādēļ viņi uzskata šo par nestandarta laiku.

Otrkārt, aizokeāna līga nav formulējusi savu nostāju par Eiropas čempionāta kvalifikācijas “burbuļiem”, teica Bīzlijs. “NBA ir savi veselības noteikumi elpceļu vīrusa jautājumos. Vakar sazinājāmies – viņi teica, ka jāpagaida līdz nākamajai nedēļas nogalei, ko nevaram atļauties darīt.”

Vairākas komandas šonedēļ iekļāva NBA spēlētājus paplašinātajā kandidātu sarakstā. Latvijas Basketbola savienība pieteica Anžeju Pasečņiku. Lietuva ziņoja par Domanta Saboņa un Jona Valančūna piesaisti, savukārt Ainars Bagatskis uz Ukrainas valstsvienību izsauca Svjatoslavu Mihaiļuku.

Izmantotie resursi:
Les déclarations de Vincent Collet et Patrick...
https://www.eurohoops.net/en/nba-ne...
https://www.eurohoops.net/en/nation...

  -1 [+] [-]

, 2020-10-25 16:15, pirms 8 mēnešiem
Kā tad Andrejs tiek spēlēt?

  -2 [+] [-]

, 2020-10-25 16:54, pirms 8 mēnešiem
Kā NBA var aizliegt pārstāvēt savas izlases. Līdz sezonas sākumam ir 2 mēnēši vismaz un kā vispār leišu spēlētāji un Andrejs var spēlēt izlasē?

  +2 [+] [-]

, 2020-10-25 17:46, pirms 8 mēnešiem
vienigais_anonims rakstīja: Kā tad Andrejs tiek spēlēt?
Viņš jau ir tikai izsaukts. nenozīmē, ka tiks palaists

  +2 [+] [-]

, 2020-10-25 17:55, pirms 8 mēnešiem
comon88 rakstīja: Kā NBA var aizliegt pārstāvēt savas izlases. Līdz sezonas sākumam ir 2 mēnēši vismaz un kā vispār leišu spēlētāji un Andrejs var spēlēt izlasē?
Izsaukti nenozīmē, ka būs un der atcerēties, ka izlase ir praktiski brīvā laika pavadīšanas veids, bet klubs ir darba vieta un tiem ir priekšroka

  +1 [+] [-]

, 2020-10-25 18:48, pirms 8 mēnešiem
Kāds Jums Andrejs? sāksim ar to, ka iemācīsimies kā mūsu NBA spēlētājus sauc. Jūs runājat par Anžeju, nevis Andreju.

     [+] [-]

, 2020-10-25 19:44, pirms 8 mēnešiem
Pumalv rakstīja: Kāds Jums Andrejs? sāksim ar to, ka iemācīsimies kā mūsu NBA spēlētājus sauc. Jūs runājat par Anžeju, nevis Andreju.
Tāpat kā Māris Briedis hehe

     [+] [-]

, 2020-10-26 11:41, pirms 8 mēnešiem
Virsraksts vispār PIPEC! Ko nozīmē FRANCIJAS BOSS? Pat ambiciozais Makarons par sevi nav tādās domās