Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 3

LBS un vēl astoņas valstis FIBA vadībai apliecina atbalstu Ukrainai

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

LBS un vēl astoņas valstis FIBA vadībai apliecina atbalstu Ukrainai
Foto: basket.lv

Latvijas Basketbola savienība (LBS) informē, ka šīs nedēļas sākumā pēc tās iniciatīvas notikusi attālināta sanāksme, kurā kopā ar vēl astoņām basketbolu federācijām, ar kurām tā kopā izstājās no ''Wilead'' programmas, FIBA amatpersonām Andreasam Zagklim un Kamilam Novakam apliecināja atbalstu Ukrainai un nepieļaut Krievijas, kā arī Baltkrievijas līdzdalību starptautiskajās basketbola aktivitātēs.

Latvijas Basketbola savienība (LBS) informē, ka pirmdien pēc tās iniciatīvas notikusi attālināta sanāksme ar Baltijas valstu, Ziemeļvalstu un Polijas basketbola jumtorganizāciju dalību. Tāpat sapulcē piedalījušies FIBA ģenerālsekretārs Andreass Zagklis un FIBA Eiropas nodaļas izpilddirektors Kamils Novaks.

Sanāksmē Latvijas, Dānijas, Islandes, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Somijas, Igaunijas un Zviedrijas basketbola federāciju pārstāvji atkārtoti vērsuši Starptautiskās Basketbola federācijas vadītāju uzmanību uz nepieciešamību turpināt sniegt vispusīgu atbalstu Ukrainas basketbola organizācijām, kā arī nepieļaut agresorvalstu Krievijas un Baltkrievijas jebkādu līdzdalību starptautiskajās basketbola aktivitātēs.

FIBA vadītājiem tika atgādināts par lielo atbalstu, ko Latvijas un citu mūsu reģiona valstu basketbola organizācijas, valdības un pašvaldības, kā arī privātpersonas sniegušas un turpina sniegt Ukrainas basketbola sabiedrības pārstāvjiem – gan jauniešiem, gan profesionāļiem. Vienlaikus visas deviņas valstis konsekventi iestājušās par nepieciešamību nepieļaut Krievijas un Baltkrievijas pārstāvju līdzdalību starptautiskajā dzīvē, kamēr šīs valstis īsteno ar starptautiskajām tiesībām nesavienojamas agresīvas darbības.

13. martā notikušajā neklātienes sanāksmē FIBA vadītāji tika informēti, par Baltijas valstu, Ziemeļvalstu un Polijas apņēmību turpināt sniegt visu iespējamo palīdzību Ukrainas Basketbola federācijai, tai skaitā arī informatīvajā karā, sadarboties ar kolēģiem Ukrainā, lai stiprinātu pozīcijas pirms maijā gaidāmajiem Eiropas basketbola notikumiem – "FIBA Europe" Ģenerālās Asamblejas un amatpersonu vēlēšanām, kā arī turpināt pārliecināt Eiropas sporta sabiedrību par to, ka jebkāda Krievijas un Baltkrievijas sportistu un amatpersonu iesaiste starptautiskajā sporta dzīvē nav pieļaujama līdz brīdim, kamēr tiks izbeigta karadarbība.

Diemžēl bažas rada fakts, ka citos reģionos sabiedrības attieksme pret Eiropas centrā notiekošo karu nav tik principiāla. To apliecina arī Starptautiskās Olimpiskās komitejas paziņojumi par iespējamo Krievijas sportistu atgriešanos sacensībās un līdzdalību Parīzes spēlēs. Eiropas sporta organizāciju opozīcija šādiem paziņojumiem ir nepiedodami minimāla un bikla.

Pēc SOK paziņojuma Baltijas valstu, Ziemeļvalstu un Polijas basketbola jumtorganizāciju pārstāvji atkārtoti informēja FIBA par savu nostāju un atsauca dalībniekus no programmas “FIBA Wilead”, kurā bija uzņemti Krievijas un Baltkrievijas pārstāvji.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Basketbola savienība

  +3 [+] [-]

, 2023-03-15 17:26, pirms 6 dienām
Vispār jau varētu arī paskaidrot kas tā ir par programmu.

  -2 [+] [-]

, 2023-03-15 17:43, pirms 6 dienām
zuzu rakstīja: Vispār jau varētu arī paskaidrot kas tā ir par programmu.
Tur dod šokolādes zaķīšus un čupačupus par brīvu

  +2 [+] [-]

, 2023-03-15 18:04, pirms 6 dienām
zuzu rakstīja: Vispār jau varētu arī paskaidrot kas tā ir par programmu.
The Women in Leadership (WiLEAD) is a bespoke program for female participants, identified and selected by their national federations as future leaders. The focus of the WiLEAD is to provide an opportunity for talented and motivated women within the basketball family to improve their competencies, develop new skills, and empower their confidence. By creating a network of talented and knowledgeable women working across the national federations, the mission of this program is to increase the growth and visibility of the women’s game across Europe and beyond.

https://www.fiba.basketball/europe/...

  -3 [+] [-]

, 2023-03-15 18:06, pirms 6 dienām
FIBAi šis būs piekāst. No 9 valstīm reāls "svars" basketā ir tikai LT + poļiem varbūt iedz. skaita dēļ. Toties FIBA var pasviest šo gājienu, kādam #metoo un pagriezt šīs 9 valstis, kā "sieviešu tiesību neievērotājus un nevienlīdzības palielinātājus."

  +2 [+] [-]

, 2023-03-15 18:54, pirms 6 dienām
Geralt of Rivia rakstīja: FIBAi šis būs piekāst. No 9 valstīm reāls "svars" basketā ir tikai LT + poļiem varbūt iedz. skaita dēļ. Toties FIBA var pasviest šo gājienu, kādam #metoo un pagriezt šīs 9 valstis, kā "sieviešu tiesību neievērotājus un nevienlīdzības palielinātājus."
nav taisnība, šādi viņi pakāš Ziemeļvalstis un naudīgu tirgu

     [+] [-]

, 2023-03-15 18:54, pirms 6 dienām
Kāds sakars Wileadam ar karu Ukrainā???????????????

     [+] [-]

, 2023-03-16 02:07, pirms 6 dienām
Nu pajoliņi )))