Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 3

Sporta špikeris: par ko izraida galveno treneri? Ko viņš drīkst pēc izraidīšanas?

Kristiāns Dilāns
Kristiāns Dilāns

Sporta špikeris: par ko izraida galveno treneri? Ko viņš drīkst pēc izraidīšanas?
Džanmarko Podzeko. Foto: FIBA

Sporta špikeris – vienkārši par sarežģīto! Īstā vieta tiem, kam zināšanas par sportu nav stiprā puse.

2022. gada ''EuroBasket'' finālturnīrā izraidījumus no zāles spēles laikā izpelnījušies divi speciālisti – Turcijas izlases stūrmanis Ergins Atamans un Itālijas valstsvienības treneris Džanmarko Podzeko. Skaidrosim, par kādiem pārkāpumiem treneri tiek izraidīti un ko pēc tā atļauts darīt.

Pēc Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) noteikumiem komandas galvenajam trenerim arēna jāpamet divu tehnisko piezīmju gadījumā: 1) ja speciālists pats saņem divas tehniskās piezīmes; 2) ja soliņš saņem trīs tehniskās piezīmes; 3) ja tehnisko piezīmi nopelna treneris un divas - rezervistu soliņš.

Pēc galvenā trenera izraidīšanas viņa pienākumus uzņemas kāds no asistentiem.

Tiekot izraidītam no zāles, trenerim jādodas uz komandas ģērbtuvi – vērot maču klātienē ir aizliegts. Gadījumā, ja speciālists uz izraidošo piezīmi nereaģē un turpina atrasties zālē (tribīnēs, gaitenī vai jebkurā citā vietā, kurā redzams laukumā notiekošais), mača arbitrs drīkst apstādināt spēli un piešķirt vēl vienu tehnisko piezīmi soliņam.

Izraidītajam trenerim turpinot nereaģēt uz soģa svilpēm, viņa sodīšanā iesaistās turnīra organizatori – ''EuroBasket'' gadījumā FIBA disciplinārkomiteja, kas izskata pārkāpuma nopietnību un attiecīgi soda treneri ar diskvalifikāciju un/vai naudas sodu.

Ja Atamans uz kārtējo izraidīšanu reaģēja samērā mierīgi un devās uz ģērbtuvēm pēc, viņaprāt, Čedi Osmana nepelnītās nesportiskās piezīmes, tad līdzīgi noskaņots vakardienas mačā nebija Itālijas izlases stūrmanis Podzeko. Emocionālais speciālists vispirms krietni pavilcināja mača ilgumu, atvadoties no visiem savas komandas spēlētājiem, kā arī Serbijas Basketbola federācijas prezidenta Sašas Daniloviča, asarām acīs lēnām soļojot uz ģērbtuvi.

Atraktīvais speciālists mierīgi nosēdēt nevarēja ģērbtuvē un ceturtās ceturtdaļas izskaņā bija atgriezies zālē, vērojot maču aiz komandas soliņa. Viņu no tuvošanās laukumam atturēja gan apsardzes darbinieki, gan arī Itālijas valstsvienības personāls. Par šādu rīcību pēc basketbola likuma burta Podzeko bija jāsoda ar tehnisko piezīmi, tomēr spēles arbitri to nefiksēja. Itāli sodīt gan joprojām var FIBA.

     [+] [-]

, 2022-09-12 21:55, pirms 3 mēnešiem
Man interesē vai nebūs kādi vēl diskābeļi / naudas sodi par viņa atraktīvo plosīšanos?!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2022-09-13 01:00, pirms 3 mēnešiem
Malacis. otro tehnisko jau ar iedeva tiaki par to, ka šis bija iekāpis laukumā. Un pēc spēles beigām kālab tad nedrīkstētu nākt????

     [+] [-]

, 2022-09-13 03:08, pirms 3 mēnešiem
sandza rakstīja: Malacis. otro tehnisko jau ar iedeva tiaki par to, ka šis bija iekāpis laukumā. Un pēc spēles beigām kālab tad nedrīkstētu nākt????
Viņš tur lēkā vēl labu mirkli pirms sirēnas, ja tajā mirklī iedod tehnisko, kas zin kā viss būtu beidzies.
Vai nu raksta autors ir kļūdijies rakstot šo špikeri, vai tiesneši atkal luni laiž - trešajam noteikumam piepildoties itāļu treneris vēl netika izraidīts, tikai mirklī kad piepildijās pirmais vai otrais noteikums.

  -1 [+] [-]

, 2022-09-13 03:10, pirms 3 mēnešiem
Bet skatoties uz tām reakcijām, izskatās itkā visu savu iedzīvi toto uzlicis uz itāļu uzvaru bija

     [+] [-]

, 2022-09-13 22:40, pirms 2 mēnešiem
Vispār nedaudz sasprindzinot atmiņu viņš kā spēlētājs izlasē arī nebija par pilnu rubli. Un bieži tas atspēlējās komandai...Bet tagad- bez komentāriem, gaidam 1/4 finālu, cirks garantēts