Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 0

Ukraina izvirza savu kandidatūru ''EuroBasket 2025'' rīkošanai

Kristiāns Dilāns
Kristiāns Dilāns

Ukraina izvirza savu kandidatūru ''EuroBasket 2025'' rīkošanai
Ainars Bagatskis ar Ukrainas izlasi. Foto: FIBA

Ukrainas Basketbola federācija nosūtījusi oficiālu pieteikumu Starptautiskajai Basketbola federācijai (FIBA) par 2025. gada Eiropas čempionāta jeb ''EuroBasket 2025'' rīkošanu vīriešiem, ziņo ukraiņu medijs ''Basket.com.ua''. Viena no kandidātēm uz šī turnīra rīkošanu ir arī Latvija.

Ideju par ''EuroBasket 2025'' finālturnīra rīkošanu Ukrainā vispirms ierosināja valsts prezidents Volodimirs Zelenskis. Šo iniciatīvu atbalstīja arī Ukrainas Basketbola federācijas vadītājs Mihailo Brodskis un tika pieņemts lēmums sūtīt oficiālu pieteikumu FIBA. Tajā minēts, ka Ukraina ir gatava uzņemt gan grupu turnīru kopā ar citām valstīm, gan arī izslēgšanas mačus.

Lai iegūtu tiesības rīkot Eiropas čempionāta finālturnīru, Ukrainai jāuzbūvē divas modernas arēnas ar desmit un 15 tūkstošiem skatītāju vietu. Patlaban nolemts, ka tiesību iegūšanas gadījumā ''EuroBasket 2025'' tiks rīkots valsts galvaspilsētā Kijevā un Ļvovā.

Jau ziņojām, ka savu kandidatūru ''EuroBasket 2025'' finālturnīra rīkošanai izvirzījusi arī Latvija. Finansiālu atbalstu tam apstiprinājusi Latvijas Nacionālā sporta padome.

Ukraina vēl ne reizi nav uzņēmusi Eiropas čempionāta basketbolā finālturnīru. Šobrīd par Ukrainas valstsvienības galveno treneri strādā latviešu speciālists Ainars Bagatskis.

Izmantotie resursi:
https://basket.com.ua/news/88991.htm