Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 3

Dairis: ''Spēks pietiks. Mums ir viena vienīgā iespēja, lai rakstītu vēsturi''

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Dairis: ''Spēks pietiks. Mums ir viena vienīgā iespēja, lai rakstītu vēsturi''
Dairis Bertāns. Foto: FIBA

Latvijas izlases basketbolists Dairis Bertāns pēc iekļūšanas Parīzes olimpisko spēļu kvalifikācijas finālā žurnālistiem komentēja galvenos iemeslus panākumam pār Kamerūnu, vērtēja fināla pretinieci Brazīliju un minēja aizsardzības nozīmi arī izšķirošajā kaujā par vietu olimpisko spēļu turnīrā.

Vietu Parīzes olimpisko spēļu Rīgas kvalifikācijas finālā šodien izcīnīja Latvijas izlase, kas pusfinālā fiziskā cīņā ar 72:59 pārspēja Kamerūnu. Svētdien fināls plkst. 19:00 pret Brazīiju.

Starta pieciniekā devās kapteinis Dairis Bertāns, kurš 15:54 minūtēs iemeta trīs punktus (2p. 0/1, 3p. 1/2) un izcīnīja vienu bumbu zem groziem. Pēc spēles žurnālistiem kapteinis uzteica parādīto sniegumu aizsardzībā. ''Zinājām, ka būs fizisks basketbols. Viena no atslēgām bija tas, kā cīnījāmies soda laukumā, viņiem neko vieglu nedodot. Zinājām - ja būs laba aizsardzība, tad uzvara būs neatkarīgi, kā ies uzbrukumā.'' Aizsardzībā īpaši izdevās tikt galā ar pretinieku līderi Džeremaiju Hilu, kuram vien četri punkti. ''Visi, kas viņu sedza, izdarīja lielisku darbu. Forsējām viņam izdarīt grūtas piespēles, no kurām daudzas pārķērām.''

Lai arī punkti nāca grūti, salīdzinājumā ar spēli pret Filipīnām bija redzami uzlabojumi bumbas kustībā, metienu izvēlē un agresijā uz grozu. ''Pie bumbas kustības tika piestrādāts pēdējās divās dienās. Nevarētu teikt, ka iepriekšējā spēlē bija daudz sliktu metienu, jo viņi (Filipīnas - aut.) provocēja. Bija labi metieni, taču šodien ar bumbas kustību no labiem metieniem atradām vēl labākus. Arī agresīvie caurgājieni ļāva tikt pie labiem metieniem. Daudzi metieni bija tik sagatavoti, ka bija iespēja doties pēc atlēkušajām bumbām uzbrukumā un tikt pie otrās iespējas uzbrukumiem, kas nebija tik daudz iepriekšējā spēlē.'' Pie Kamerūnas groza latvieši tika pie 12 atlēkušajām bumbām.

Daudz laika atpūtai līdz nākamajai spēlei nebūs. Tā gaidāma jau pēc mazāk nekā 24 stundām. ''Spēks pietiks. Tas ir fināls, tā ir viena spēle. Šeit vairs nav jādomā par to, ka varētu būt vēl kāda spēle. Mums ir viena vienīgā iespēja, viena vienīgā spēle, lai pārrakstītu vēsturi un tiktu uz olimpiskajām spēlēm,'' par spēku atgūšanu teica izlases kapteinis. Labi zināms ir nākamais pretinieks - Brazīlija, kura tika apspēlēta Pasaules kausa izšķirošajā spēlē par vietu ceturtdaļfinālā.

''Cik esmu skatījies, tad, salīdzinot ar Pasaules kausu, viņu sastāvs nav ļoti mainījies. Viņi spēlē klasiskāku basketbolu nekā mūsu pretinieki pēdējās divās spēlēs. Dziļāk neko neesam skatījušies. Rīt zināsim, kāds ir spēles plāns un kā spēlēsim,'' Brazīlijas spēku komentēja Dairis, paužot, ka aizsardzība ir svarīga laikā, kad katrā spēlē pretī nāk komanda ar pavisam citu basketbola stilu. ''Mūsu aizsardzībai vienmēr jābūt līmenī. Ja būs laba aizsardzība, būs arī laba spēle. To mēs varam kontrolēt. Pretinieku spēles stilu nevaram, bet savu aizsardzību - gan.''

  +2 [+] [-]

, 2024-07-07 08:39, pirms 3 nedēļām
Latvijai ir bijusi ļoti plaša rotācija un labs load management, tāpēc īsti nav kādam pamata teikt, ka ir nogurums vai nav spēka.

Brazīlijai Kaboklu, Santušs laukumā ir bijuši pa 30 min spēlē, 41 gadīgais uz parketa bijis tikpat ilgi, cik minūšu līderi Latvijas izlasē - Dāvis un Lomažs.

Mums ir jābūt svaigākiem, ātrākiem.

  -1 [+] [-]

, 2024-07-07 09:24, pirms 3 nedēļām
15 minūtēs 3 punkti un 1 reb. Smieklīga statistika kapteinim un komandas līderim.

     [+] [-]

, 2024-07-07 09:53, pirms 3 nedēļām
gircc rakstīja: 15 minūtēs 3 punkti un 1 reb. Smieklīga statistika kapteinim un komandas līderim.
Viņš jau sen nav līderis izlasē!

     [+] [-]

, 2024-07-07 10:39, pirms 3 nedēļām
No runām pie darbiem Dairi. Katram vajadzēs pielikt roku, jeb mest bumbu grā, jo runātāju mums pietiek.

     [+] [-]

, 2024-07-07 12:12, pirms 2 nedēļām
Dairim jāpalīdz tikt pie ceļazīmes, bet uz OS gribētos tomēr redzēt sastāvā aizsardzības krampi A.Kurucu.

     [+] [-]

, 2024-07-07 13:51, pirms 2 nedēļām
Ja Dairis šodien neieliek vismaz 10 punktus, tad, manuprāt, pienāktos, ka šī ir viņa pēdējā spēle izlasē. Jaunākais Kurucs noteikti būtu noderējis šajā izlasē ar savu krampi aizsardzībā.

Līdzīgas domas man ir par Čavaru. Šī sezona Japānā ir bijis liels solis atpakaļ.

     [+] [-]

, 2024-07-07 14:53, pirms 2 nedēļām
hantele rakstīja: Ja Dairis šodien neieliek vismaz 10 punktus, tad, manuprāt, pienāktos, ka šī ir viņa pēdējā spēle izlasē. Jaunākais Kurucs noteikti būtu noderējis šajā izlasē ar savu krampi aizsardzībā.

Līdzīgas domas man ir par Čavaru. Šī sezona Japānā ir bijis liels solis atpakaļ.
No Čavara arī pērm nekas nebija,pērn pasaules čempī tāpat nospēlēja dažas minūtes. Nesaprotu par ko Bankī viņu tā iemīlējis? Neņem labu centru Pasečniku, neņem labu kapli jauno Kurucu, neņem Šteinbergu, Šiliņu. . . .
Cerams,ka kļūdas sastāva ziņā tomēr neatspēlēsies un Latvija tiks uz olimpiādi.

     [+] [-]

, 2024-07-07 17:34, pirms 2 nedēļām
gircc rakstīja: 15 minūtēs 3 punkti un 1 reb. Smieklīga statistika kapteinim un komandas līderim.
Kapteinim var būt kaut 0 punkti, ja izdara darbu uz soliņa un ģerbtuvē.