Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:133, Did:0, useCase: 3

R.Kuruca pieticīgā atgriešanās Eiropā: sakritība vai likumsakarība?

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

R.Kuruca pieticīgā atgriešanās Eiropā: sakritība vai likumsakarība?
Foto: Partizan NIS/Dragana Stjepanovic

2021. gada vasarā Latvijas basketbola un sporta mediju telpu pāršalca ziņa par Rodiona Kuruca atgriešanos Eiropā un pievienošanos ambiciozajai Belgradas "Partizan". Izvēle, kas likās sākotnēji interesanta, rezultējusies sarežģītā sezonā, savas lomas neatrašanā un izkrišanā no komandas rotācijas.

24 gadus vecais Rodions Kurucs pēc lieliskas 2018./2019. gada debijas sezonas Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) pēdējos gados aizvadījis vienu saraustītu sezonu pēc otras. Kurucs ir daudzpusīgs basketbolists, kurš prot doties caurgājienā, iemest no distances, atdot atsevišķos brīžos veiklu piespēli un lasīt spēli aizsardzībā, kas var rezultēties ar pārķertām bumbām. Ar katru sezonu Kuruca loma NBA samazinājās, bet atgriešanās Eiropā bijusi vēl sarežģītāka. Žeļko Obradovičs Belgradas "Partizan" sastāvā pēdējās spēlēs latvieti nav izmantojis rotācijā, kas liek raisīt diskusijas par Rodiona Kuruca piemērotību Eiropas basketbolam, pareizību pievienoties Belgradas "Partizan" un turpmāko basketbolista karjeras attīstību.

Rodions Kurucs - daudzpusīgs basketbolists, bet ar trūkumiem

Rodionu Kurucu Bruklinas "Nets" izvēlējās 2018. gada Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) drafta otrajā kārtā ar kopējo 40. numuru. ''Nbadraft.net'', vērtējot Kurucu pirms tā gada drafta, salīdzināja uzbrucēju ar Semu Dekeru. Un nevar teikt, ka arī 27 gadus vecajam Dekeram NBA karjera šobrīd izvērstos spoža. Pēc pilnvērtīgām sezonām Hjūstonā un Losandželosas "Clippers", no 2019. līdz 2021. gadam spēlētājs NBA nemaz nespēlēja, bet šajā gadā, aizvadījis vienu minūti Toronto "Raptors" rindās, atgriezās Eiropā un pievienojās Turcijas augstākās līgas klubam "Bahcesehir". Eiropā gan Dekers sevi pierādījis, šobrīd Turcijā vidēji spēlē metot 14.8 punktus un izcīnot 6.2 atlēkušās bumbas zem groziem.

"Nbadraft.net" kā Kuruca vienu no stiprajām pusēm minēja daudzpusību, kas ļauj treneriem latvieti izmantot gan spēka uzbrucēja, gan uzbrucēja pozīcijās. Tāpat tika izcelta tāda īpašība kā pirmais solis pēc dribla, ar kura palīdzību 24 gadus vecais basketbolists prot ātri vien tikt garām aizsargam. Vēl pie pozitīvajām iezīmēm tika atzīmēta nebaidīšanās uzņemties iniciatīvu, prasme realizēt metienus gan pēc dribla, gan pēc piespēles saņemšanas, augsto basketbola IQ, nebaidīšanos spēlēt visaugstākajā līmenī un spēju izmantot savu roku izvērsuma garumu aizsardzībā, kas tādējādi ļauj pārķert pretinieku piespēles.

Pie vājībām tika izcelta iespējamā darbība aizsardzībā, kā arī dribla prasmju trūkums un ne tik labas piespēles esamība. Basketbolista vērtējumā tika atzīmēts, ka Kurucs ne pārāk labi prot driblēt ar kreiso roku, kas tādējādi liek viņam caurgājienos doties tikai pa labo pusi. Tikmēr citkārt basketbolists sasteidz notikumus uzbrukumā, ne vienmēr spējot pieņemt izsvērtākos lēmumus. Savukārt darbībā aizsardzībā kā vājie punkti tika aprakstīti cīņa par atlēkušajām bumbām, ne pārāk spožo spēli ‘’pick&roll’’ aizsardzībā un problēmas aizsargāties pret eksplozīviem uzbrucējiem.

Līdzīgus novērojumus varēja lasīt arī citos tā gada novērtējumos. Tajos gan kā viens no galvenajiem secinājumiem bija, ka Kurucs var kļūt par labu lomas spēlētāju NBA. Debijas gadā Kurucs to apliecināja, pierādot savas stiprās puses maksimāli vienkāršajā basketbolā, kuru "Nets" spēlēja Kevina Atkinsona vadībā. Kurucs kā zivs ūdenī jutās ātrās pārejas basketbolā, kurā ar individuāliem centieniem prata noslēgt ātro uzbrukumu ar gājienu līdz groza apakšai. Spēlētājs spēja realizēt sev izbrīvētos tālmetienus, ar garajām rokām bieži pārtvēra pretinieku piespēles, bet iespējamos trūkumus aizsardzībā kompensēja ar augsto pašatdevi. Ne velti Kurucs tieši pirmajā sezonā nospēlēja visvairāk maču (63), vidēji laukumā pavadīja visvairāk minūšu (20.5) un vidēji guva visvairāk punktu (8.5).

Spožu nākotni Kurucam zīmēja toreizējais Bruklinas "Nets" galvenais treneris Kenijs Atkinsons, kuram iepatikās latvieša enerģija, pašatdeve un galvenokārt spēja izmantot sev doto iespēju. ‘’Paredzu, ka viņš būs starta piecinieka spēlētājs. Tas ir tas, par ko viņam ir visas iespējas kļūt. Viņam jāturpina strādāt pie metiena, taču domāju, ka nākotnē viņš būs NBA kluba starta piecinieka spēlētājs," tā Atkinsons par Kurucu teica 2019. gada februārī. Pagājuši nedaudz vairāk par trim gadiem, bet Kurucs ir nevis kādas NBA komandas pamatsastāva basketbolists, bet gan atgriezies Eiropā, kurā arī karjera nav restartējusies cerētajā līmenī. Belgradas "Partizan" galvenais treneris Žeļko Obradovičs pēdējā mēneša laikā nav rēķinājies ar latvieti, bet vienā no preses konferencēm nebija apmierināts par žurnālista jautājumu saistībā ar Kuruca nespēlēšanas iemesliem.

Atgriešanās Eiropā un Belgradas ''Partizan'' - vai pareizā izvēle?

Iespējams, notikumi ārpus basketbola laukuma, bet, iespējams, Bruklinas "Nets" bruņošanās ar zvaigznēm ietekmēja Rodiona Kuruca turpmāko NBA karjeru, kura neattīstījās Kevina Atkinsona postulētajā. Nevar izslēgt, ka ārpus basketbola notikumi lika citām NBA komandām ar bažām raudzīties, vai savas rindas pastiprināt ar tādu basketbolistu kā Rodionu Kurucu, bet tās vienības, uz kurām 2020./2021. gada sezonā Kurucs tika aizmainīts, bija ar dažādiem mērķiem. Kurucs nedz Hjūstonas, nedz Milvoki plānos neiederējās. Milvoki "Bucks" maiņu ar Hjūstonu veica, lai iegūtu Pīdžeju Takeru cīņā par kāroto titulu, kamēr Hjūstonas "Rockets" iepriekšējā sezonā atradās vēl sava jaunā ceļa meklējumos.

Savā ziņā loģiska bija Kuruca atgriešanās Eiropā, bet pārsteidzoša bija pievienošanās Belgradas "Partizan". Kurucs papildināja ambīcijām pilnu komandu, kuras mērķis ir atgriezties ULEB Eirolīgā. Tā netaupīja finanšu līdzekļus un noalgoja citus meistarīgus basketbolistus (Zeku Līdeju, Kevinu Panteru, Aleksu Avramoviču, Alenu Smailagiču un citus), maksājot prāvas algas, bet šīs sezonas budžets lēsts sešu miljonu eiro apmērā. Izņēmums nav arī Kurucs, kurš pēc neoficiālas informācijas pelna ap 300 līdz 400 tūkstošiem eiro sezonā. Šāds atalgojums nav oficiāli apstiprināts, pastāvot teorijām pat par lielāku līguma summu. Lielākos jautājumus gan Kuruca sakarā radīja iespējamā sadarbība ar titulēto treneri Žeļko Obradoviču.

Obradoviča trenera stils vienaldzīgus neatstās. Titulētais treneris ir ekspansīvs, kurš nekaunas izrādīt savas emocijas par spēlētāju katru slikto darbību tā aizsardzībā, tā uzbrukumā, kā arī nekaunas padotos bārt ar pašiem sulīgākajiem lamuvārdiem. Spēlētā sistēma uzbrukumā ir balstīta uz "pick&roll" starp aizsargu un garo spēlētāju, kā arī brīvā metiena pozīcijas atrašanu laukuma stūros. Obradoviča stils imponējis Sanantonio "Spurs" speciālistam Gregam Popovičam, bet Obradovičs 2014. gada vasarā ilgi pētīja "Spurs" spēlēto basketbolu, uzmanību vēršot bumbas kustībai un pozīcijas izvēlei laukumā, ko tālāk centies pārnest uz savām komandām.

Vēl viena Obradoviča īpašība ir mīlestība pret darbu un nerimstoša enerģija. Brīžiem tas gan var nebūt pa prātam basketbolistiem, jo, piemēram, pēc zaudētām spēlēm treneris var likt skatīties video jau tajā pašā vakarā. Tā, piemēram, pēc zaudējuma pirmssezonā pret Zagrebas ‘’Cibona’’ komanda uzreiz pēc mača vērojusi video līdz aptuveni trijiem rītā. "Viņš analizēja katru uzbrukumu," par piedzīvoto teica Zaks Līdejs.

"Viņa nostāja sākumā bija komandu veidot no 12 Serbijas spēlētājiem. Es biju šokēts," intervijā "basketnews.com" atzina "Partizan" ģenerālmenedžeris Zorans Savičs. ‘’Klau, ja parakstīsim četrus vai piecus, tad varēsim būt priecīgi. Bez leģionāriem nevaram cerēt uz panākumiem," Savičs atcerējies, ko atbildējis. Šķautne, ko vērts atcerēties saistībā ar Kuruca nolīgšanu, Belgradas "Partizan" komplektāciju un galvenā trenera iegribām.

Bez trenera, kurš katru Kuruca kļūdu uztvēris emocionāli, divi mazāki faktori, ar kuriem latvietim nācās aprast, bijuši Eiropā spēlētais basketbols un prasīgie serbu līdzjutēji. Eiropā basketbols nav tik ātrs, tik individuāls, ir vairāk kombinacionāls, un aizsardzībai nozīme ir lielāka. "Šeit basketbols ir vairāk pozicionāls ar daudz kombinācijām. Mums komandā vien ir ap 100 kombinācijām. Vēl neesmu pieradis pie Eiropas basketbola," novembra beigās, kad Kurucs ieradās uz pirmo Latvijas izlases sabraukumu 2023. gada Pasaules kausa kvalifikācijas ietvaros, teica pats spēlētājs, piemetinot, ka ne līdz galam saprototies ar treneri Obradoviču. Un šķiet, ka sapratne nav izveidojusies arī visas sezonas kontekstā.

Prasīgi ir arī serbu līdzjutēji. "Serbijā man uz dzīvokļa durvīm pretinieku fani bija uzskrāpējuši neglaimojušus uzrakstus serbu valodā. Reizi nedēļā "Crvena zvezda" fani draudēja, ka nogalinās vai sagaidīs mani,’’ par savu laiku "Partizan" reiz atcerējās Žanis Peiners. Lai cik kaislīgi būtu līdzjutēji, tie ir daļa no basketbola un piedod tam papildus rozīnīti. Savukārt spiediena apstākļos ir jāiemācās spēlēt, ja ir griba iederēties augstākā ešelona basketbolistu pulkam.

Neveiksmīgās sezonas iemesli un kā Kurucam tālāk attīstīt karjeru?

Iepriekšējā vasarā Kurucs ar Belgradas "Partizan" noslēdza līgumu uz divām sezonām. Savstarpējā sadarbībā tika iekļauts punkts, kas ļauj to pārtraukt piedāvājuma gadījumā no kādas NBA komandas, taču arī bez šī punkta jautājums par Kuruca palikšanu Belgradā šajā vasarā varētu būt aktuāls.

Latvieša devums "Partizan" panākumos bijis pieticīgs. Adrijas līgas 14 spēlēs Kurucs vidēji laukumā pavadījis 15.2 minūtes, kurās guvis piecus punktus, izcīnījis 2.1 atlēkušo bumbu un atdevis divas piespēles, kamēr ULEB Eirokausā deviņās spēlēs uzbrucējs vidēji guvis 3.1 punktu, izcīnījis 2.1 atlēkušo bumbu, pārtvēris 1.2 pretinieku piespēles un atdevis 0.9 rezultatīvās piespēles.

Atgriežoties no NBA, arī ambiciozajā "Partizan" Kurucs ir nevis viens no tās līderiem, bet gan lomas spēlētājs. Pārsvarā spēlētājam uztic pienākumus aizsardzībā, taču redzams, ka līdz galam sadarbība ar galveno treneri Žeļko Obradoviču izdevusies nav. Tas novērots gan no Kuruca publiski sniegtās intervijas vēl novembrī, esot izlases rīcībā, gan trenera dotās uzticības. ‘’Rodas iespaids, ka treneris nevēlas vai nezina, kā viņu izmantot,’’ pauž "Delfi" sporta žurnālists Reinis Lācis, sakot, ka ir dzirdējis pieņēmumus, ka komplektācijas procesā ar galveno treneri Obradoviču Kuruca parakstīšana nav saskaņota. "Sliecos domāt, ka tā patiešām notika. Vai nu treneris nebija līdz galam informēts par Kuruca pievienošanos, vai arī nebija vienisprātis ar šo lēmumu.’’

Pēdējo spēli Kurucs aizvadīja gandrīz pirms mēneša – 6. martā Adrijas līgā pret principiālāko pretinieci Belgradas "Crvena zvezda". "Partizan" uzvarēja ar 98:84, bet Kurucs laukumā pavadīja 11 minūtes, kurās guva divus punktus. Savā pēdējā uznācienā mača izskaņā uzbrucējs kļūdījās cīņā par atlēkušo bumbu, kas ir viens no spēles elementiem, ko "nbadraft.net" uzsvēra kā vienu no Kuruca vājajiem punktiem. Pretinieks guva divus punktus, bet galvenais treneris nevaldīja emocijas laukuma malā. Un tādas epizodes sezonas gaitā ir sakrājušās pietiekami.

Pārliecības trūkums, brīžiem ne pārāk labie lēmumi uzbrukumā ar iestrēgušiem caurgājieniem pretinieku spēlētāju garajās rokās, neprecīzas pozīcijas izvēles un atsevišķos momentos pārāk lielā spēlēšana uz riska robežas, kas noslēdzas ar nevajadzīgu personisko piezīmi. Arī šādu iezīmi līdzjutēji šajā sezonā redzējuši Latvijas izlases rindās – divās no trim spēlēm Kurucs spēli noslēdza priekšlaicīgi ar piecām personiskajām piezīmēm. Bez tam, jāsecina, ka Kurucam šī ir pirmā nopietnā profesionāļa sezona Eiropas klubu basketbolā, jo "Barcelona" pirmās komandas sastāvā latvietis uzspēlēja minimāli (sešas spēles ACB 2017./2018. gadā). "Arī tā ir daļa no problēmas – ir nepieciešama prakse, lai kādā no vietām Rodions varētu izcelties," secina Reinis Lācis.

Kā turpmāk attīstīt karjeru? Par sliktu nenāktu paraudzīties uz citiem Artūra Kalnīša klientiem, kā, piemēram, Rihardu Lomažu un savā ziņā Anžeju Pasečņiku, kuri karjeru laikā ir spēruši soli atpakaļ. Lomažs pēc nonākšanas Eirolīgas klubā ASVEL vispirms karjeru veiksmīgi turpināja Vācijas Bundeslīgā, bet šogad spīd Turcijā, kamēr Pasečņiks pēc ilgākās dīkstāves pievienojās ACB klubam "Real Betis", kuras rindās sezonas gaitā progresējis un vidēji līdz šim guvis 10.9 punktus un izcīnījis 4.5 atlēkušās bumbas.

"Jāatrod komandu, kur otra puse zina, ko vēlas no viņa un saredz Rodionu savā klubā ar konkrētu lomu," spriež "Delfi" žurnālists. Visdrīzāk tas nozīmētu arī finansiālo prasību samazināšanu, taču vienas sezonas griezumā basketbola garšas atgūšanai un potenciāli savu dotību demonstrēšanai kādā no Eiropas līgām Kurucam būtu jāupurē daļa no esošajām prasībām. NBA? "Ja viņš gribētu, tad caur G līgu varētu mēģināt cīnīties par vietu atpakaļ. Brīvi plūstošs basketbols ir Rodionam piemērots,’’ pauž Lācis.

Lai vai kā, Rodions Kurucs līdz šim profesionālajā basketbolā aizvadījis vienu solīdu sezonu – savā debijas gadā NBA. Slava, kas nākusi līdz kopš tās sezonas, iespējams, bijusi avansā, bet šobrīd piemēroti būtu atrast komandu, kurā uzbrucējs spētu gan aprast ar Eiropā spēlēto basketbolu, gan demonstrēt savas individuāli spēcīgākās puses.

  -3 [+] [-]

, 2022-03-29 15:53, pirms 5 mēnešiem
Rodim vajadzēja palikt G-līgā. Kaut vai būtu kā Timma sities, NBA brīvā defa dēļ būtu atgriezies sastāvā kādā komandā. Bet tagad smaga nākotne. Ja godīgi Rodis labi izskatījās Partizan sākumā, vienkārši tas Žilko veicais krabis aptracis, šita vecā skola jāmaina nost, grib nezin ko.

  +2 [+] [-]

, 2022-03-29 16:10, pirms 5 mēnešiem
cobham rakstīja: Rodim vajadzēja palikt G-līgā. Kaut vai būtu kā Timma sities, NBA brīvā defa dēļ būtu atgriezies sastāvā kādā komandā. Bet tagad smaga nākotne. Ja godīgi Rodis labi izskatījās Partizan sākumā, vienkārši tas Žilko veicais krabis aptracis, šita vecā skola jāmaina nost, grib nezin ko.
Kāda vēl G līga... Un kāds Partizan, ne šobrīd! Vefs iesākumā, varbūt 2 sezonas, jākļūst par līderi, pēc tam sezona Vācijā vai Itālijā, un tad, tikai tad, ja viss saliksies, var cerēt uz kko vairāk. Timmam būtu tas pats ceļš. Abu gadījumā nekāds NBA, bet, labākajā gadījumā, līgums uz sezonu EL, ja ļoti strādās tuvākos gadus.

  +2 [+] [-]

, 2022-03-29 16:14, pirms 5 mēnešiem
Cienījamais SC, noalgojiet taču korektoru, kas pirms publicēšanas izskatītu vismaz viedokļrakstus. Grūti lasīt tik kokainu valodu ar acīmredzamām stila kļūdām vienā teikumā pēc otra.

  -1 [+] [-]

, 2022-03-29 16:35, pirms 5 mēnešiem
Eiropa nav domāta Rodim. Protams Partizan ar šādu trenneri nebija labākā vieta kur nokļūt. Viņš labāk piemērots NBA basketbolam, ko viņš arī pierādīja spēlējot Nets. Tāpēc piekrītu, ka labāk būtu palicis G līgā. Bet pats jau vien vainīgs - galva jāsakārto. Ja ārā lien tādi tarantuli, tad nekur viņš nenostiprināsies. Kamēr viņš nebūs racionāls un nosvērts uz laukuma, nekas tur nebūs. Lai vasarā iet mācīties pie Strēlnieka.

  -1 [+] [-]

, 2022-03-29 16:59, pirms 5 mēnešiem
Kāda G līga. ASV viņu uzreiz ieliks aiz restēm.

  +2 [+] [-]

, 2022-03-29 17:02, pirms 5 mēnešiem
var jau diskutēt, kur viņš ir un kur nav piemērots, bet būsim reāli - viņš visu dzīvi ir bijis talantīgs "prospekts", kurš līdz pat NBA draftam nekad un nekur īsti neuzspēlēja.
Tad sekoja laba rukija sezona, kas viesa patīkamas cerības, bet ... brīnumi nenotika.
Ne velti sportā sāk trenēties no bērna kājas un viss notiek soli pa solim.
Un ir jāiziet pilnvērtīga jauniešu sacensību un junioru izlašu pieredze.
Vēlu Rodim tikai izdošanos un izraušanos, bet kaut kā vienlaikus šķiet, ka viņa "vilciens" TOP līmeņa spēlētāja statusā/perspektīvā ir aizgājis.
Tagad būtu labi nostiprināties vismaz vidusmērā.

  -4 [+] [-]

, 2022-03-29 17:15, pirms 5 mēnešiem
Neesmu bijis aktīvs sekotājs Kuruca karjerai, bet no malas šķiet, ka ar viņu vienmēr viss ir sarežģīti. Viņam vajag podkāstu, būtu interesanti paklausītes, ko pats domā Bet, ja nopietni, tad man tas saistās ar to, ka arī sportā nekas nenāk viegli. Dažreiz tā no malas šķiet, bet to visu savienot ne katram izdodas. Es noteikti viņu nenorakstu, bet grūti prognozēt uz priekšu.

  +7 [+] [-]

, 2022-03-29 17:20, pirms 5 mēnešiem
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: Neesmu bijis aktīvs sekotājs Kuruca karjerai, bet no malas šķiet, ka ar viņu vienmēr viss ir sarežģīti. Viņam vajag podkāstu, būtu interesanti paklausītes, ko pats domā Bet, ja nopietni, tad man tas saistās ar to, ka arī sportā nekas nenāk viegli. Dažreiz tā no malas šķiet, bet to visu savienot ne katram izdodas. Es noteikti viņu nenorakstu, bet grūti prognozēt uz priekšu.
diskusiju virzītāj, Edgar - ja īsti nav ko rakstīt vai tēma nav līdz galam zināma - var arī neko nerakstīt.
Skaidrs, ka katram jādara savs darbiņš, bet nu šis konkrētais komentārs nekādi neiet kopā ar jūsu nosaukumu - diskusiju virzītājs - jo teksts to vienkārši nepiedāvā.
Paldies par uzmanību un lai izdodas!

  -5 [+] [-]

, 2022-03-29 17:29, pirms 5 mēnešiem
manic rakstīja: diskusiju virzītāj, Edgar - ja īsti nav ko rakstīt vai tēma nav līdz galam zināma - var arī neko nerakstīt.
Skaidrs, ka katram jādara savs darbiņš, bet nu šis konkrētais komentārs nekādi neiet kopā ar jūsu nosaukumu - diskusiju virzītājs - jo teksts to vienkārši nepiedāvā.
Paldies par uzmanību un lai izdodas!
kāpēc uzreiz tik skarbi? Man vienmēr ir šķitusi interesanta viņa personība (esmu arī saticis un runājis ar viņu). Pie dažādiem rakstiem redzu daudz kritikas par spēli, taču izkristalizējas arī diezgan konstruktīvi viedokļi (kā pie šī raksta), kur analizē viņa karjeru un iedziļinās. Man šķiet svarīgi to akcentēt.

  +2 [+] [-]

, 2022-03-29 18:02, pirms 5 mēnešiem
Rodions neizturēja pārbaudijumus ar slavu un naudu. Tagad būs grūti sākt visu no sākuma.

  +3 [+] [-]

, 2022-03-29 20:03, pirms 5 mēnešiem
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: kāpēc uzreiz tik skarbi? Man vienmēr ir šķitusi interesanta viņa personība (esmu arī saticis un runājis ar viņu). Pie dažādiem rakstiem redzu daudz kritikas par spēli, taču izkristalizējas arī diezgan konstruktīvi viedokļi (kā pie šī raksta), kur analizē viņa karjeru un iedziļinās. Man šķiet svarīgi to akcentēt.
Pret personām kas raksta boldā nekādas pietātes. Slimi.

  +2 [+] [-]

, 2022-03-29 21:12, pirms 5 mēnešiem
Parasts vidusmēra spēlētājs .. mežonīgi paveicās, ka paņēma uz NBA .. jābūt priecīgam par to pieredzi un iespējām, kas no tā velkās līdz .. tagad vienkāŗši jāatrod sava komanda, savs treneris, kurš mācēs viņu izmantot

  -2 [+] [-]

, 2022-03-29 23:44, pirms 5 mēnešiem
PSRS laikos ar 00 apzīmēja tualeti, nesaprotu, kāpēc neviens, varbūt kļūdos, to neviens nav pieminējis. Tā ir vienkārši karma! Nevar ar tualetes numuru neviens nekur izsisties. Vai tad viņa vecaistēvs to viņam nekad nebija teicis!? 00 visur ir nulle un to nekur nevar mainīt, krievu valodā "prosto paraša" un tā arī paliks, ja nemainīs numuru!

     [+] [-]

, 2022-03-29 23:49, pirms 5 mēnešiem
Noraka savu karjeru ar to dāmu , palaida rokas un basta, var pat nesapńot par NBA!!! Neviena komanda neńems ar tādu reputāciju, ari eiropā neko nerāda, VEF varbūt , bet neizskatās

     [+] [-]

, 2022-03-30 00:01, pirms 5 mēnešiem
Paskatamies, kur čalis ir spēlējis pēdējos 6 gadus - visur ar krietni vecākiem, labākiem spēlētājiem. Nekur nav bijis komandas līderis, lomu epizodes.
Viss viņam ir, varbūt mīnuss, ka neviena prasme nav pilnīgi perfekta, bet tā čalim tīri pārliecibai kaut kur par komandas līderi jākļūst un tādā veidā karjērā restarts jauztaisa - šaubos, ka NBA, bet Eirolīgas zvaigzne noteikti būs.

     [+] [-]

, 2022-03-30 00:31, pirms 5 mēnešiem
Grūti saprast, bet liekas, ka vienā brīdī čalis apstājās savā progresā. Jauniešu vecumā - labs, juniora gados - lielisks, nba pirmajā sezonā - fantastisks (to neviens negaidīja). Un pēc tam kaut kāda pelēka lejuplīkne. Un ar progresu es nedomāju tikai augstāku lēcienu, lielākus bicīšus vai smalkākus dribla trikus, progress parasti dzimst, spēlētājam nedaudz pieaugot. Ir dzirdēts viedoklis, ka labākie gadi ir - no divdesmit septiņiem sākot. Rodim diemžēl klasiski neiet. Vai nu vaina naudā, gribā vai vienkārši paurī, nevar saprast. Taču laiks atjēgties vēl ir.

  +3 [+] [-]

, 2022-03-30 08:40, pirms 5 mēnešiem
Brex rakstīja: PSRS laikos ar 00 apzīmēja tualeti, nesaprotu, kāpēc neviens, varbūt kļūdos, to neviens nav pieminējis. Tā ir vienkārši karma! Nevar ar tualetes numuru neviens nekur izsisties. Vai tad viņa vecaistēvs to viņam nekad nebija teicis!? 00 visur ir nulle un to nekur nevar mainīt, krievu valodā "prosto paraša" un tā arī paliks, ja nemainīs numuru!
tu izvirzies līderos nominācijā "gada stulbākais komentārs", tas nu ir fakts.

  -2 [+] [-]

, 2022-03-30 08:42, pirms 5 mēnešiem
cerams to pretekli izlase vairs neredzesim

  +2 [+] [-]

, 2022-03-30 10:08, pirms 5 mēnešiem
Brex rakstīja: PSRS laikos ar 00 apzīmēja tualeti, nesaprotu, kāpēc neviens, varbūt kļūdos, to neviens nav pieminējis. Tā ir vienkārši karma! Nevar ar tualetes numuru neviens nekur izsisties. Vai tad viņa vecaistēvs to viņam nekad nebija teicis!? 00 visur ir nulle un to nekur nevar mainīt, krievu valodā "prosto paraša" un tā arī paliks, ja nemainīs numuru!
Pareizi! Robert Parish no Celtics pilnigi neko nesasniedza. 3 gredzeni ir absoluts NEKAS

  +1 [+] [-]

, 2022-03-30 10:53, pirms 5 mēnešiem
elgarz rakstīja: cerams to pretekli izlase vairs neredzesim
Nezinu, ko Rodions Kurucs Tev ir nodarījis, bet Latvijas izlasē viņš ir absolūti nepieciešams. Piemēram, spēlēs ar Beļģiju vienīgais kurš kaut cik ierobežoja Beļģijas izlases līderi Obasohanu. Patika arī, ka Rodions Kurucs "uzkāpa" savai dziesmai uzbrukumā un darīja melno darbu aizsardzībā.

  +1 [+] [-]

, 2022-03-30 11:34, pirms 5 mēnešiem
Jau sākotnēji Rodiona prasmju aprakstā ar plusiem un mīnusiem ir kaudze pretrunu, principā, trūkumu paka, kas viņam velkas līdzi jau no jauniešiem, kuru nav izdevies nekādi likvidēt. Sāksim ar to, ka Rodis nav īsti labs caurgājienos, viņš ir labs izrāvienos, ieskrējienos uz grozu, ja spēles gaitā tādi momenti rodas, tos viņš mistiskā veidā sajūt vai nolasa diezgan labi, tas arī skaidro viņa veiksmi Nets sezonā. Šajā ziņā, kā arī fiziskajos parametros es vienmēr esmu viņu salīdzinājis ar Mejeri, izteikti daudz līdzību. Rodis ir vājš pats savu momentu radīšanā un apspēlēšanā, viņam ir zems sekmju līmenis sava uzbrukuma veidošanā, vāji darbojas ejot caurgājienā pret labu ciešu segšanu, zema efektivitāte metienos, kurus mēģina izkārtot pats sev, nemāk ātri veikt metienus pēc kustības(slikts %). Tas arī nosaka viņa izmantojumu uzbrukumā, tas ir stipri ierobežots, vairāk atkarīgs no iespēju skaita, kuras rodas spēles gaitā. Snaiperis, kuru speciāli izvirzīt uz metienu izpildi viņš arī nav. Kļūdu lēmumos ir pārāk daudz. Ja tas nāk komplektā ar pazaudētu pārliecību, tad tas nekādi nevelk ne uz kādu līdera lomu. Būtu svarīgi veltīt maksimālu darbu pie individuālo prasmju izkopšanas, lai ir vismaz pāris izteikti labas opcijas uzbrukumā ar augstu efektivitāti. Noteikti būtu ieteicams kāpt līmeni zemāk restartam, kā to darīja Lomažs, lai var sajust spēli, atgūt pārliecību un garšu. Pagaidām par NBA var stabili aizmirst. Visi panākumi un kāpums uz augšu nāk caur sasniegumiem un sniegumu laukumā, ja tādi būs, noteikti arī kāpums uz augšu neizpaliks.

  +1 [+] [-]

, 2022-03-30 11:39, pirms 5 mēnešiem
žurnaļuga rakstīja: Grūti saprast, bet liekas, ka vienā brīdī čalis apstājās savā progresā. Jauniešu vecumā - labs, juniora gados - lielisks, nba pirmajā sezonā - fantastisks (to neviens negaidīja). Un pēc tam kaut kāda pelēka lejuplīkne. Un ar progresu es nedomāju tikai augstāku lēcienu, lielākus bicīšus vai smalkākus dribla trikus, progress parasti dzimst, spēlētājam nedaudz pieaugot. Ir dzirdēts viedoklis, ka labākie gadi ir - no divdesmit septiņiem sākot. Rodim diemžēl klasiski neiet. Vai nu vaina naudā, gribā vai vienkārši paurī, nevar saprast. Taču laiks atjēgties vēl ir.
Es domāju, ka viņš ļoti viegli ietekmējas no visa veida slavēšanas, kura velkas viņam līdz jau no jauniešiem, tas kā sava veida priekšlaicīgs avanss par talantu, kurš nav pierādīts ar sasniegumiem. Tas jauc čalim galvu. Tāpēc visu laiku rodas saspīlētas situācijas ar komandām un treneriem, kuri prasa, lai viss tiek pierādīts ar darbu laukumā, nets pirmajā sezonā viņam izdevās paķert vilni, bet pirms tam un arī turpmāk vairs nē.

     [+] [-]

, 2022-03-30 12:34, pirms 5 mēnešiem
tādsnesportists rakstīja: Es domāju, ka viņš ļoti viegli ietekmējas no visa veida slavēšanas, kura velkas viņam līdz jau no jauniešiem, tas kā sava veida priekšlaicīgs avanss par talantu, kurš nav pierādīts ar sasniegumiem. Tas jauc čalim galvu. Tāpēc visu laiku rodas saspīlētas situācijas ar komandām un treneriem, kuri prasa, lai viss tiek pierādīts ar darbu laukumā, nets pirmajā sezonā viņam izdevās paķert vilni, bet pirms tam un arī turpmāk vairs nē.
...pie visa vainīga psiholoģija...nez kāpēc neviens nemin arī gadījumu privātajā dzīvē....tas arī ietekmē, ja tevi sak saukt par noziedznieku utt...vajag labu psihologu, kurš viņam galvu saliktu pareizā veidā

     [+] [-]

, 2022-03-30 12:37, pirms 5 mēnešiem
tādsnesportists rakstīja: Jau sākotnēji Rodiona prasmju aprakstā ar plusiem un mīnusiem ir kaudze pretrunu, principā, trūkumu paka, kas viņam velkas līdzi jau no jauniešiem, kuru nav izdevies nekādi likvidēt. Sāksim ar to, ka Rodis nav īsti labs caurgājienos, viņš ir labs izrāvienos, ieskrējienos uz grozu, ja spēles gaitā tādi momenti rodas, tos viņš mistiskā veidā sajūt vai nolasa diezgan labi, tas arī skaidro viņa veiksmi Nets sezonā. Šajā ziņā, kā arī fiziskajos parametros es vienmēr esmu viņu salīdzinājis ar Mejeri, izteikti daudz līdzību. Rodis ir vājš pats savu momentu radīšanā un apspēlēšanā, viņam ir zems sekmju līmenis sava uzbrukuma veidošanā, vāji darbojas ejot caurgājienā pret labu ciešu segšanu, zema efektivitāte metienos, kurus mēģina izkārtot pats sev, nemāk ātri veikt metienus pēc kustības(slikts %). Tas arī nosaka viņa izmantojumu uzbrukumā, tas ir stipri ierobežots, vairāk atkarīgs no iespēju skaita, kuras rodas spēles gaitā. Snaiperis, kuru speciāli izvirzīt uz metienu izpildi viņš arī nav. Kļūdu lēmumos ir pārāk daudz. Ja tas nāk komplektā ar pazaudētu pārliecību, tad tas nekādi nevelk ne uz kādu līdera lomu. Būtu svarīgi veltīt maksimālu darbu pie individuālo prasmju izkopšanas, lai ir vismaz pāris izteikti labas opcijas uzbrukumā ar augstu efektivitāti. Noteikti būtu ieteicams kāpt līmeni zemāk restartam, kā to darīja Lomažs, lai var sajust spēli, atgūt pārliecību un garšu. Pagaidām par NBA var stabili aizmirst. Visi panākumi un kāpums uz augšu nāk caur sasniegumiem un sniegumu laukumā, ja tādi būs, noteikti arī kāpums uz augšu neizpaliks.
Vins ir 1 rocis, tas ari viss

     [+] [-]

, 2022-03-30 12:45, pirms 5 mēnešiem
dakots rakstīja: ...pie visa vainīga psiholoģija...nez kāpēc neviens nemin arī gadījumu privātajā dzīvē....tas arī ietekmē, ja tevi sak saukt par noziedznieku utt...vajag labu psihologu, kurš viņam galvu saliktu pareizā veidā
Noteikti psiholoģija. Tur noteikti sasummējās kaudze neveiksmīgu sakritību, kas uzveļas īsā laika posmā, vietas zaudēšana rotācijā, vēlme sevi pierādīt, tad totāls krahs ar to dāmu, kurš droši vien lielā mērā radās no psiholoģiskā spiediena dēļ situācijas basketbola laukumā, tad tālāk tiesas process, nespēja atgūt lomu un sniegumu laukumā, tad atgriezās Eiropā, noteikti ar domu, ka uzreiz būs lielāka loma, stabilas minūtes utt, galvā, iespējams, iezagusies doma, ka būs vieglāk, jo nokāpis pāris līmeņus zemāk, varbūt doma, ka viņam automātiski pienākas būt līderim(jo viņš tak ir no NBA), bet arī nekas neaiziet, kā tika cerēts, sanāk krietni ieilgusi melnā josla ar spiedienu, spiedienu utt.
No šādas situācijas reizēm ir ļoti grūti izkāpt. Un slikti ir gan tajā variantā, kur spēlētājs vaino citus(treneri, aģentu utt), jo tad viņš nav kritisks pret savu sniegumu, kā arī slikti un graujoši ir arī tad, ja viņš visā vaino sevi, mokās vainas apziņā, pārdzīvo lejupkritienu.
Prasās tiešām psihologs, nonākt komandā, kur viņam ļauj iespēlēties, mazāk spiediena.

     [+] [-]

, 2022-03-30 12:52, pirms 5 mēnešiem
Murlāpsis rakstīja: Vins ir 1 rocis, tas ari viss
Jā, bet kurš pie tā ir vainīgs? Par to, ka viņš ir vienrocis, bija zināms jau u16 laikā, jo turnīra gaitā pretinieki viņu uz atbildīgajām spēlēm atkoda, viņa sniegums atbildīgajos momentos uzreiz strauji kritās. Tātad, pagājuši aptuveni 8 gadi, tas nav pietiekams laiks, lai strādātu ar trūkumu izlabošanu?
Turklāt tas nav tikai vienrocis, viņs ir pietiekami augstu kustību kooridināciju, bet ir vāja kāju darbība, kas piesummējot sliktu driblu arī dod to efektu, ka viņam nepadodas sarežģītākas lietas uzbrukumā, jo viņš tad uzreiz maksimāli daudz kļūdās un zaudē bumbu. Vēl viens aspekts, ko jau savulaik pieminēja apskatos, lēns metiens, metiena sagatavošana un izpildīšanas tehnika(tas ar ko ir izteikti slavens Dāvis, viņš skaitās mega ātrs), bet viņam bija 8 gadi to slīpēt, uzlabot utt. Turklāt, NBA noteikti bija iespēja algot speciālistus, trenerus utt.

     [+] [-]

, 2022-03-30 14:39, pirms 5 mēnešiem
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: Neesmu bijis aktīvs sekotājs Kuruca karjerai, bet no malas šķiet, ka ar viņu vienmēr viss ir sarežģīti. Viņam vajag podkāstu, būtu interesanti paklausītes, ko pats domā Bet, ja nopietni, tad man tas saistās ar to, ka arī sportā nekas nenāk viegli. Dažreiz tā no malas šķiet, bet to visu savienot ne katram izdodas. Es noteikti viņu nenorakstu, bet grūti prognozēt uz priekšu.
Laiks rādīs.

     [+] [-]

, 2022-03-30 14:52, pirms 5 mēnešiem
tādsnesportists rakstīja: Jā, bet kurš pie tā ir vainīgs? Par to, ka viņš ir vienrocis, bija zināms jau u16 laikā, jo turnīra gaitā pretinieki viņu uz atbildīgajām spēlēm atkoda, viņa sniegums atbildīgajos momentos uzreiz strauji kritās. Tātad, pagājuši aptuveni 8 gadi, tas nav pietiekams laiks, lai strādātu ar trūkumu izlabošanu?
Turklāt tas nav tikai vienrocis, viņs ir pietiekami augstu kustību kooridināciju, bet ir vāja kāju darbība, kas piesummējot sliktu driblu arī dod to efektu, ka viņam nepadodas sarežģītākas lietas uzbrukumā, jo viņš tad uzreiz maksimāli daudz kļūdās un zaudē bumbu. Vēl viens aspekts, ko jau savulaik pieminēja apskatos, lēns metiens, metiena sagatavošana un izpildīšanas tehnika(tas ar ko ir izteikti slavens Dāvis, viņš skaitās mega ātrs), bet viņam bija 8 gadi to slīpēt, uzlabot utt. Turklāt, NBA noteikti bija iespēja algot speciālistus, trenerus utt.
16+ gados neviens vairs negrib stradat pie tehnikas attistisanas. Loti neinteresants, garlaicigs darbs. Metienu trenet, svaros sedet, vot ta ir djela

     [+] [-]

, 2022-03-30 15:34, pirms 5 mēnešiem
Murlāpsis rakstīja: 16+ gados neviens vairs negrib stradat pie tehnikas attistisanas. Loti neinteresants, garlaicigs darbs. Metienu trenet, svaros sedet, vot ta ir djela
Jā, tas tiesa, tas ir monotons vienmuļš darbs, atkārtot vienas un tās pašas darbības un kustības, turklāt, Tevis pieminētais metiena treniņš ir tieši tas pats piemērs, jo neteiktu, ka Rodiona metiens ir kļuvis stipri labāks salīdzinot ar junioru vecumu. Problēma ir tā, ko es pats no savas pieredzes atceros jauniešu laikā, čaļi negrib darīt garlaicīgas monotonas darbības, viņi labāk laiž visu laiku 3 pret 3, pilnu laukumu, tas neļauj attīstīt individuālos knifus.
Ar to jau arī atšķiras individuāli stiprākie spēlētāji, jo izvēlas veltīt ilgāku laiku prasmju attīstībai

     [+] [-]

, 2022-03-30 19:09, pirms 5 mēnešiem
timurietis rakstīja: Paskatamies, kur čalis ir spēlējis pēdējos 6 gadus - visur ar krietni vecākiem, labākiem spēlētājiem. Nekur nav bijis komandas līderis, lomu epizodes.
Viss viņam ir, varbūt mīnuss, ka neviena prasme nav pilnīgi perfekta, bet tā čalim tīri pārliecibai kaut kur par komandas līderi jākļūst un tādā veidā karjērā restarts jauztaisa - šaubos, ka NBA, bet Eirolīgas zvaigzne noteikti būs.
Neatceros pēdējo reizi, kad esmu lasījis tik naivu viedokli.

Viņam ir viss un tajā pašā laikā absolūti nekas. Tā ir tikai likumsakarība, ka treneri ''nezin'', kā viņu izmantot. Kā tad izmantot čali, kuram nav nevienas stiprās puses jeb nav acīmredzamas lietderības, uz kuru spiest?

Visus šos gadus nav izrādījis nekādu izaugsmi un potenciālu, bet viņš noteikti var kļūt par Eirolīgas zvaigzni? Tak beidz lietot narkotikas!