Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:133, Did:0, useCase: 0

Spēlētāju aizstāvētais Ertels grasās tiesāties, Barselona skaidro atstāšanu Stambulā

Agris Suveizda

Spēlētāju aizstāvētais Ertels grasās tiesāties, Barselona skaidro atstāšanu Stambulā
Tomā Ertels. Foto: Zumapress.com/Scanpix

Katalonijas superklubs "Barcelona" vakar Stambulā ar 79:86 zaudēja "Anadolu Efes", bet pēc spēles mājās aizlidoja bez franču saspēles vadītāja Tomā Ertela, kuram liedza iekāpt komandas lidmašīnā. Neoficiāli zināms, ka šādi klubs reaģējis dusmās par izgāzto darījumu, kas paredzētu Ertela nonākšanu Stambulas "Fenerbahce", bet pretējā virzienā dotos Leo Vestermans, turklāt Ertela pārstāvji esot runājuši mēģinājuši vienoties ar "Real Madrid".

Ertela atstāšana Stambulā šokēja Eiropas basketbola sabiedrību, un francūzi ar sociālo tīklu starpniecību aizstāvējusi virkne basketbolistu, ieskaitot arī Ertela tautieti Kevinu Serafēnu, kurš pirms gada karjeru beidza tieši Barselonas klubā. Oficiālu paziņojumu izplatīja Eirolīgas Spēlētāju asociācija: "Bijām šokēti, uzzinot par ziņām no Stambulas, ka "Barcelona" savu spēlētāju Ertelu ir atstājusi bez iespējas atgriezties mājās ar pārējo komandu. Esam sazinājušies ar Tomā un viņa pārstāvjiem, piedāvājot palīdzību atgriezties Barselonā un spert tālākus soļus. Esam arī informējuši Eirolīgu par šā incidenta detaļām.

Kaut arī līgumstrīdi allaž ir sarežģīti, nevienam spēlētājam nevajadzētu nokļūt šādā situācijā, kur nu vēl Covid-19 pandēmijas laikā, kad cilvēku veselībai un drošībai būtu jābūt ikviena prioritātei. Uzturam saziņu ar Tomā un jau esam sākuši palīdzēt iegūt nepieciešamo informāciju, lai palīdzētu Eirolīgai un tās Disciplinārajai komitejai ne tikai izšķirt Tomā situāciju, bet arī izskaust šādus gadījumus nākotnē." Kā raksta Eurohoops žurnālists Nikoss Varlass, Ertels grasās savu taisnību pierādīt tiesā.

Kluba mājaslapā savu skaidrojumu publicēja arī "Barcelona": "1. Svētdien, kad tikāmies ar Badalonas "Joventut", klubs un spēlētājs izlēma, ka viņam nevajadzētu piedalīties mačā, lai pirms neizbēgamas līguma abpusējas izbeigšanas neriskētu iedzīvoties savainojumā. 2. Pirmdien klubs, kā lūdza viņš un viņa pārstāvji, atļāva spēlētājam, kurš netika iekļauts sastāvā spēlei pret "Anadolu Efes", kopā ar komandu doties uz Stambulu, lai tiktu skaidrībā par viņa profesionālo nākotni. 3. Otrdien spēlētājs lūdza kluba atļauju šajā ceļojumā darboties paralēli komandai un atrisināt viņa profesionālo nākotni.

4. Otrdienas pēcpusdienā klubs un spēlētāja aģents pārtrauca pārrunas, taču piekrita turpināt runāt. Ņemot vērā situāciju, kādu radīja pārrunu pārtraukšana un neiekļaušana spēles sastāvā, tika nolemts, ka spēlētājs neatgriezīsies kopā ar komandu. Pret spēlētāju nekādā veidā nebija nolaidīgas izturēšanās, jo viņam tika nodrošināts viss nepieciešamais – viesnīca naktij, regulārā lidojuma biļete un visa nepieciešamā dokumentācija -, lai nākamajā dienā varētu atgriezties Barselonā. 5. Visbeidzot, klubs vēlētos paziņot, ka Tomā Ertelam joprojām ir spēkā esošas līgumsaistības ar klubu, kamēr viņš gaida iespēju tuvākajās dienās atrisināt savu nākotni."

Izmantotie resursi:https://www.elplayers.com/fc-barcel...https://www.fcbarcelona.com/en/bask...https://twitter.com/nikosvarlas/sta...

     [+] [-]

, 2020-12-23 16:08, pirms pusgada
Kā jau dienvidos, visi bļauj, nevis neklausās.