Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 3

TTT eņģelis no Bostonas – Šeja Pedija

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

TTT eņģelis no Bostonas – Šeja Pedija
Šeja Pedija: Latvijas-Igaunijas līgas čempione un MVP
Foto: Renārs Koris

"Eiropas kausā un Austrumeiropas līgā izdarījām visu, ko tobrīd varējām, tāpēc nevaram nolaist galvas. Palikām vienotas visās situācijās, neskatoties uz rezultātu," saņemot Latvijas-Igaunijas basketbola līgas vērtīgākās spēlētājas balvu, Sportacentrs.com teica TTT saspēles vadītāja Šeja Pedija (Shey Peddy, Temple 2012).

Par cilvēku daudz stāsta viņa uzvedība grūtībās un slavas brīžos. Šejas rīcība pēc Latvijas-Igaunijas līgas fināla bija aizkustinoša. Nolīstot konfeti lietum, viņa apgūlās uz parketa un vēzēja rokas "enģeļa" pozā, priecājoties kā bērns.

Divdesmit minūtes vēlāk komanda ieturēja ātras vakariņas Liepājas Olimpiskā centra kafejnīcā. Šeja sēdēja pie stiklotās ārsienas, kura atklāj skatu uz centrālo ieeju un automašīnu stāvlaukumu. Ārpusē pie stikla stāvēja divi mazi bērni, vērojot spēlētājas. Šeja pietupās, pielika labo roku pie stikla un “deva pieci”. Bērni metās pretī – viņu sejās rotājās prieks.

Šeja ir viena no izcilākajām saspēles vadītājām TTT vēsturē. Pašcieņa un pārliecība par saviem spēkiem – augsta līmeņa profesionalitāte gan laukumā, gan ārpus tā. Viņas koncentrēšanās spējas ir tik augstas, ka aizsardze labāko sniegumu allaž parāda pret stiprākajām komandām.

Divdesmit punkti Eiropas kausa izbraukuma spēles ceturtajā ceturtdaļā pret “Bešiktaš”. Atgriešanās pēc operācijas un gulēšanas Gaiļezera slimnīcā, lai palīdzētu komandai Eiropas kausa "play-off" mājas spēlē pret "Mersin". Pirmā vieta pārķertajās bumbās EEWBL un Latvijas-Igaunijas līgā, otrais labākais sniegums Eiropas kausā.

Cik daudz reižu Tev izdevies nogriezt tīkliņu pēc uzvaras čempionātā?
Šis ir mans ceturtais tīkliņš. Pirmos trīs nopelnīju Vācijā, pārstāvot “TSV Wasserburg 1880” komandu (2015, 2016, 2017).

Ar ko atšķīrās fināls Liepājā?
Katrs fināls bijis citādāks. Manuprāt, visa komanda labi spēlēja no paša sākuma. Gribējām izcīnīt titulu, jo iepriekšējā nedēļas nogalē piedzīvojām sāpīgu neveiksmi Austrumeiropas Sieviešu basketbola līgas finālā (pēdējā sekundē zaudējums pret Košices “Good Angels”).

Tu esi uzvarējusi daudzos finālos. Kuru individuāli iegūto balvu Tu vērtē visaugstāk?
Visvairāk patīk (Eurobasket.com piešķirtā) gada aizsardzības spēlētājas atzinība Austrumeiropas līgā. Man īpaši patīk spēlēt aizsardzībā – tāpēc tikt nosauktai par labāko spēlētāju ir sasniegums.

Tu esi labākā bumbu pārķērāja praktiski jebkurā turnīrā, kurā piedalies.
Man patīk pārķert bumbas. Nav neviena cita spēles elementa, kuru vēlētos izcelt – vienkārši jāiet laukumā un smagi jāstrādā. Gribu parādīt savu labāko sniegumu pret stiprām komandām. Ja uzvaram, tātad viss kārtībā. Atsevišķi cipari protokolā – tie neko daudz nenozīmē.

Starp Latviju un ASV Austrumkrastu ir septiņu stundu laika starpība. Pāris nedēļas bija arī sešu stundu starpība – amerikāņi ātrāk pāriet uz vasaras laiku. Vai Tev mājās ir daudz sekotāju?
Vairāki draugi cenšas noskatīties manas spēles. Protams, laika starpība atstāj ietekmi, taču viņi seko līdzi. Nosūtu viņiem mājas lapu adreses, kur iespējams noskatīties spēles.

Tavas labākās atmiņas par komandas biedrēm?
Par komandu daudz pastāsta fakts, ka Eiropas kausa grupas turnīru pabeidzām bez zaudējumiem. Tas nozīmē, ka palikām vienotas visās situācijās, neskatoties uz rezultātu. Esmu izbaudījusi arī laiku ārpus laukuma, ieguvusi pozitīvas emocijas. Man tas ir ļoti svarīgi – es to novērtēju!

Manuprāt, TTT perfektā bilance grupas turnīrā pasaka vairāk par komandu nekā pāris sāpīgi zaudējumi “play-off” spēlēs.
Neapšaubāmi. Devāmies laukumā ar domu aizvadīt lielisku sezonu. Izdarījām visu, ko varējām, tāpēc nevaram nolaist galvas un mocīt sevi ar pašpārmetumiem. Sezonas gaitā piedzīvojām tikai trīs zaudējumus – tas ir samērā labs rezultāts.

Vai tagad, spēlējot ārzemēs, jūties komfortablāk nekā debijas sezonā?
Kļuvis vienkāršāk pielāgoties spēles stilam un tempam. Katru reizi dodos mājās, zinot, pie kā jāpiestrādā. Atgriežoties varu spēlēt savu spēli – vairāk nav nevajadzīga stresa.

Ārpus laukuma – vai ir grūti pielāgoties dzīvei dažādās valstīs?
(Smaida) Gadās visādi. Paiet laiks, kamēr iepazīsti komandas biedres un atrodi kopīgu valodu. Kad pierodu, viss ir kārtībā un jūtos labi.

Ko dari brīvajā laikā?
Diezgan daudz skatos televīzijas pārraides. Basketbola spēles. Lielāko daļu brīvā laika pavadu mājās. Samērā bieži iepērkos internetā – tā ir iecienīta nodarbe. Kļūstot vecākai, cenšos vairāk atpūsties un relaksēties.

Netflix?
Jā, skatos filmas un televīzijas šovus. Reizi mēnesī cenšos izlasīt pa grāmatai. No otras puses – cenšos brīvajā laikā sevi daudz nenoslogot. “Marta trakumam” tiešraidēs nesekoju, nākamajā dienā noskatos apskatus ar labākajām epizodēm.

Kas ir Tavi lielākie fani?
Iespējams, mani vecāki un ģimene. Viņi mani atbalsta visvairāk. Uzcītīgs atbalstītājs ir mazais brālēns – viņam nākamgad būs pirmā sezona “Providence” komandā, Rodas salā (Providence, Rhode Island).

Shey Peddy

Aizsardze profesionāles gaitās aizvada sesto sezonu. Austrijas čempione un kausa ieguvēja (2014), Austrijas-Slovākijas līgas čempione un MVP (2014), trīskārtēja Vācijas čempione (2015-2017). Vācijas finālsērijā pret “Rutronik Stars Keltern” vidēji guvusi 26,0 punktus. EEWBL simboliskā piecinieka dalībniece (2018). Latvijas-Igaunijas līgas čempione un MVP (2018).

Pirmajos studiju gados pārstāvēja “Wright State”, iekļauta “Horizon League” pieciniekā (2008) un aizsardzības pieciniekā (2008, 2009). Pārgāja uz Filadelfijas “Temple”. Divkārtēja “Atlantic 10” piecinieka dalībniece (2011, 2012), “Atlantic 10” gada spēlētāja un aizsardzības spēlētāja (2012).

Filadelfijas “Big 5” gada spēlētāja (2011, 2012). “Atlantic 10” rezultatīvākā spēlētāja (2012) un otrā labākā pārķertajās bumbās (2012). Karjeras laikā 1899 punkti, tai skaitā 1045 punkti “Temple”. Vidusskola: “Melrose High School” Bostonā, Masačūsetsā. Psiholoģijas maģistre.

Iemīļots teiciens: "Uztraucies par savu raksturu vairāk nekā par reputāciju, jo raksturs parāda, kas tiešām esi, kamēr reputācija ir tikai tas, ko citi domā par tevi."

Karjera: Wright State (2007-2009), Temple Owls (2009-2012, pirmo gadu izlaida atbilstoši NCAA noteikumiem); Rishon Le Zion (Izraēla, 2012-2013), Flying Foxes (Austrija, 2013-2014), TSV 1880 Wasserburg (2014-2017), Las Indias De Mayaquez (Puertoriko, vasaras līga).

  +1 [+] [-]

, 2018-03-30 18:14, pirms 6 gadiem
Ļoti gribētos, lai Pedija paliktu TTT arī nākamsezon, kaut gan domāju, ka tā nenotiks...

     [+] [-]

, 2018-03-30 19:39, pirms 6 gadiem
Ļoti pozitīvs un atvērts cilvēks!