Anete Jēkabsone-Žogota trešo gadu pārstāvēs Eirolīgas čempiones
Anete Jēkabsone-Žogota turpinās pārstāvēt Eiropas spēcīgāko sieviešu basketbola klubu UGMK, kura sastāvā 2013. gada sezonā kļuva par pirmo Latvijas spēlētāju, kas vienā sezonā uzvarējusi Eirolīgā, Krievijas čempionātā un Krievijas kausa izcīņā, pirmdien, 29. aprīlī, Sportacentrs.com pastāstīja spēlētāja. Līgums noslēgts uz vienu sezonu.
Paredzams, ka 2014. gada sezonā UGMK spēlēs gandrīz identiskā sastāvā. Klubs piedāvājis jaunus līgumus visām ārzemju spēlētājām, izņemot amerikāņu centru Kvanitru Hollingsvortu, kura turpmāk pārstāvēs Eirolīgas finālistes “Fenerbahce”. Sadarbība tiks turpināta ar treneriem Olafu Langi un Sandiju Brondello, kuri Jekaterinburgā nostrādāja pirmo sezonu.
Sestdien, 27. aprīlī, UGMK noslēdza sezonu ar trīs tituliem trīs turnīros jeb tā saucamo “Triple Crown”. Klubs pēc desmit gadu pārtraukuma triumfēja Eirolīgā (2003, 2013), piekto gadu pēc kārtas uzvarēja Krievijas čempionātā un Krievijas kausa izcīņā.
Anete Jēkabsone-Žogota sekmējusi visu pārstāvēto klubu panākumus. 2007. gadā aizsardze kopā ar Ainaru Zvirgzdiņu aizveda Maskavas “Dynamo” līdz pirmajai uzvarai Eiropas kausa izcīņā. 2010. gadā, treneru Pokijas Četmenas un Aleksandra Kovaļova vadībā, “Sparta&K” vienības sastāvā Valensijā tika izcīnīts pirmais Eirolīgas tituls, savukārt 2013. gadā basketboliste palīdzēja UGMK nopelnīt pirmo Eirolīgas zeltu pēc desmit gadu pārtraukuma. “Astoņu Finālā” Jekaterinburgā latviešu aizsardze kļuva par vērtīgāko Eiropas basketbolisti Urālu lielkluba sastāvā.
“Triple-Crown” sezona Jēkabsonei-Žogotai izdevās gadu pēc nopietnākā savainojuma spēlētājas karjerā. 2012. gada janvārī spēlētāja cīņā pret “Ros Casares” pārrāva priekšējās krusteniskās saites. Lai atgrieztos labākajā formā, bija nepieciešami 14 mēneši un milzīgs darbs.
Pārstāvot Latvijas valstsvienību, Anete Jēkabsone-Žogota divreiz tika iekļauta Eiropas čempionāta simboliskajā piecniekā, 2006. gada pavasarī saņēma pirmo FIBA labākās jaunās spēlētājas balvu, 2008. gada Eirolīgas Zvaigžņu spēlē saņēma Eiropas labākās basketbolisties balvu, sacentās FIBA pirmajā Pasaules U22 čempionātā un 29. Olimpiādes spēlēs Pekinā. Latvijas izlasēs, sākot no četrpadsmit gadu vecuma, aizsardze spēlēja trīspadsmit vasaras pēc kārtas (1997-2009).
UGMK ģenerālmenedžeris Maksims Rjabkovs: cilvēks, kurš pēc smagiem savainojumiem parakstīja jaunus līgumus ar Aneti Jēkabsoni-Žogotu un Mariju Stepanovu
Anete Jēkabsone-Žogota Eirolīgas finālos iemeta 10 no 20 tālmetieniem
Anete Jēkabsone-Žogota Eirolīgas finālos
Lietderība
Laukumā pavadīja 109 minūtes jeb 54,5% spēles laika, toties Anetes klātbūtnes laikā “Urālu lapsas” ieguva 78,5% pārsvara (106 no 135).
Vērtīgākā eiropiete
Kopējā vērtējumā ar koeficientu 13,0 ierindojās trešajā vietā aiz Pārkeres un Taurasi. Tādu pašu rādītāju nopelnīja Sandrine Gruda, taču viņa laukumā pavadīja par 19 minūtēm vairāk.
Labākā piespēļu/kļūdu attiecība
Piecās spēlēs izdarīja 16 rezultatatīvas piespēles, vienlaikus pieļaujot tikai divas kļūdas (!). Nav šaubu, ka tas ir viens no labākajiem, ja ne labākais sniegums Eirolīgas vēsturē. Pamata saspēles vadītāja Domingesa un Taurasi kļūdījās pa 12 reizēm.
Precīzākā tālmetienos
Iemeta 10 no 26 kodola spēlētāju realizētajiem tālmetieniem, perimetrā sasniedzot teicamu 50% precizitāti (10/20). Taurasi trāpīja 12 no 29 metieniem. Arī divpunktu metienu precizitātē priekšā izvirzījās latviete, realizējot astoņus no četrpadsmit mēģinājumiem, kamēr titulētā amerikāniete iemeta deviņus no astoņpadsmit metieniem.
Labākā atdeve minūtē
Lai komanda iegūtu viena punkta pārsvaru pār sāncensēm, Jēkabsone-Žogota laukumā pavadīja vidēji 61 sekundi. Salīdzinājumam, Pārkerei vajadzēja 67 sekundes, Nolanai 71, Taurasi – 93 sekundes. Taurasi ieskrējās turnīra otrajā pusē, Nolanai un Domingesai teicamas spēles mijās ar vājākām, savukārt Pārkere, Jēkabsone un Gruda nospēlēja līdzīgā līmenī visa turnīra garumā.
Labākais +/- rādītājs
Latvijas aizsardzes spēles laikā UGMK dueli pret “Bourges” uzvarēja ar graujošo 39 punktu pārsvaru – 60:21!
Divreiz vairāk punktu nekā visām Krievijas izlases spēlētājām
Anete 109 minūtēs savāca 47 punktus, kamēr četras krievu spēlētājas – leģendārā Marija Stepanova, snaipere Olga Artešina, spēka uzbrucēja Anna Petrakova un enerģiskā Tatjana Popova – 152 minūtēs guva 22 punktus.
Labākā rezerviste turnīrā
Jēkabsone-Žogota kļuva par labāko spēlētāju, kura laukumā nāca uz maiņu, finālturnīrā iemetot 47 no 107 rezervistu gūtajiem punktiem (44%). Neskaitot spēli pret “Galatasaray”, rādītājs sasniedz iespaidīgos 53,2% (Anetei 41 punkts, pārējām 36 punkti). Jāatgādina, ka rezervistu pulkā, neskaitot četras krievietes, bija arī centra spēlētājas Kvanitra Hollingsvorta un Evelīna Kobrina.
Finālturnīros – tikai uzvaras
Anete Jēkabsone-Žogota Eirolīgas finālos var lepoties ar perfektu bilanci 7-0, ieskaitot divas uzvaras izšķirošajās spēlēs par trofeju (Valensija 2010, Jekaterinburga 2013).
visiem piiksteetaajiem ieteiktu pameegjinaat 13 atvalinaajumus no vietas njemt slotu un iet slauciit ielas. Var protams arii citu fizisku darbu dariit - simt punktu kaadai labdariibas iestaadei atradiisies daraamie darbinji. Peec 13 gadiem garanteeju Jums laiku tv, buusiet nesushi lv vaardu pasaulee. Bet peec tam droshi turpinaat iesaakto veel 13 gadus lai var ar lepnumu sist kruutii, ka esat bijushi tie labie, stiprie un patriotiskie. Bet kameer pirmie 13 nav atlauzti, turam muti ciet!
Veiksmi Anetei jaunajaa sezonaa!
Jums uzšvilpj un jums jāiet ,apmēram tā. Kopumā jau dzīvē viss ir iekārtots savādāk.
P.S. Apbrīnoju tos negāciju cilvēkus,kas spēj uzrakstīt par citiem tik daudz,bet par sevi ne vārda.
Money, money, money-must be funny in a rich man world
Šī nu ir tā situācija, kad lai kādam tas patiktu vai nē, ir fantastisks izteiciens Bībelē:
Viņš pacēla galvu un sacīja: "Kas no jums ir bez grēka, tas lai pirmais met akmeni uz viņu!"
Tātad vai es pareizi saprotu, ka Jūs cienījamie kungi:
- vairāk nekā Anetes 13 vasaras pēc kārtas bez maksas par vēdera tiesu esat piedalījušies LV tēla spodrināšanā cik vien pamatīgi to spējat
- esat tam ziedojuši pamatīgu daļu sava personīgā brīvā laika, kas nav bijis nemaz tik daudz
- neskatoties uz neskaitāmu fanu pielūgsmi, bet vismaz tikpat lielu skaitu apd1rsēju pēc neveiksmēm turpinājuši to darīt
- guvuši pamatīgu traumu, kas ļoti nopietni ietekmēja jūsu profesionālo karjeru, bet pēc izārstēšanās atkal ar pilnu krūti metāties cīņā?
Labi ļaudis, kļūsim reāli - cik no jums ir piedalījušies vismaz lielajā talkā un cik arī ārpus tās ir veltījuši nozīmīgas stundas un dienas kādiem labdarības/sabiedriskiem utml darbiem, par ko jums reāli nekas nav atlecis?
Tas, protams, ir retorisks jautājums padomāšanai...
Jā un visu cieņu Anetei, ja mums būtu vairāk tādi cilvēki ar tik profesionālu attieksmi jebkurā profesijā, tad mēs noteikti būtu tikuši krietni tālāk, nekā šobrīd.