Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Krēsliņas komandā divas dienas pirms "zelta" spēles paliek sešas spēlētājas

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Krēsliņas komandā divas dienas pirms "zelta" spēles paliek sešas spēlētājas
Kate Krēsliņa pusfināla spēlē pret "Liege Panthers". Foto: Castors Braine

Kates Krēsliņas pārstāvētajai "Castors Braine" komandai trešdien, 28. aprīlī, paredzēta Beļģijas čempionāta izšķirošā spēle pret "Namur". Pozitīvu PCR testu dēļ ierindā palikušas piecas profesionālas basketbolistes un viena juniore. Klubs cer, ka spēli izdosies pārcelt uz sestdienu.

Septiņkārtējā Beļģijas čempione 17. aprīlī pabeidza pusfināla sēriju, apspēlējot “Liege Panthers” ar 2-0. Otrajā pārī “Basket Namur Capitale” dienu vēlāk ar tādu pašu rezultātu pieveica “Sint Katelijne Waver” komandu. Fināla spēlēm sērijā līdz divām uzvarām vajadzēja notikt 23., 25. un, ja nepieciešams, 28. aprīlī, taču iecere nepiepildījās.

Komanda, sākot no 2020. gada decembra, tika testēta divas reizes nedēļā. Pirmais pozitīvais PCR tests tika reģistrēts 14. aprīlī – vienu dienu pirms pusfināla sērijas sākuma. Turpinājumā pozitīvo testu skaits pieauga, bet vairākas spēlētājas devās pašizolācijā. Beļģijas basketbola federācija pieņēma lēmumu atcelt pirmās divas cīņas finālsērijā, nosakot “zelta” spēli 28. aprīlī.

“Castors Braine” galvenais treneris Frederiks Dušārs pirmdien, 26. aprīlī, sarunā ar Francijas portālu Postup.fr pastāstīja par nepieredzēto situāciju, kādā nonākusi komanda. “Četrdesmit astoņas stundas pirms spēles joprojām nezinām, vai spēlēsim, un kuras spēlētājas varēs spēlēt! Finālam kvalificējāmies bez trīs spēlētājām. Kopš tā laika reģistrēti vēl divi pozitīvi PCR testi.”

“Pašreizējā situācija: mums palikušas piecas spēlētājas un viena juniore. Pārējās joprojām ir pozitīvas vai atzītas par kontaktpersonām. Desmit dienas trenējamies bez kontakta – izdarot metienus un ievērojot distancēšanos. Pats nevaru izvēlēties – spēlēt vai nē. Klubs 48 stundas pirms spēles nosūtīs federācijai medicīnisko informāciju.”

Treneris norāda, ka klubs cienīs federācijas lēmumu. “Treneri un spēlētājas ir apmaksāti profesionāļi, taču melotu, ja teiktu, ka esam gatavi spēlei. Basketbolistu mentālā un fiziskā gatavība noslīdējusi zemākā punktā. Pusotru nedēļu esam pašizolācijā, pirms cīņas par titulu nevaram trenēties un manā rīcībā ir puse spēlētāju, gandrīz bez rotācijas iespējām.

“Ja būs jāspēlē, mēs spēlēsim un pabeigsim darbu,” uzsvēra Dušārs. “Piecas atlikušās spēlētājas, juniores un treneri cīnīsies līdz galam. Protams, ka šie apstākļi ietekmēs mūsu snieguma kvalitāti. Meitenes nav pārcilvēki. Finālu nevar pārcelt, jo federācijai jāpabeidz čempionāts, vēlākais, aprīļa beigās. Jebkurā gadījumā ir neiespējami sagatavot puskomandu 24 stundās.”

“Ir sarūgtinoši, ka čempionāta liktenis izšķirsies vienā spēlē ar piecu netrenējušos spēlētāju līdzdalību, zinot, ka pamatturnīrā netikām pārspēti ne reizi. Ivanu Tikviču zaudējām pirmajās piecās dienās, novembrī sezona beidzās Minai Turē, divus mēnešus nespēlējām vispār. Šajos apstākļos nevarējām nospēlēt vēl labāk – par spīti piedzīvojumiem, izveidojām komandu, kuru neaizmirsīšu.

Dušārs aprīlī parakstīja ar “Castors Braine” jaunu līgumu (2021-2025). “Saņēmu piedāvājumus Francijā, kuri dažādu iemeslu dēļ nerealizējās. “Castors Braine” izrādīja uzticību, piedāvājot līdzīgu līgumu četriem gadiem. Klubā jūtos cienīts un novērtēts. Vēlos, lai skatītāji atgrieztos tribīnēs un palīdzētu mūsu spēlētājām.”

“Finanšu realitāte ir tāda, ka vairāk nevarēsim atļauties algot 10-12 profesionāles. Vēl 2019. gadā, parakstot līgumu, orientējāmies uz sekmīgu startu Eirolīgā. Tagad notikusi kluba filozofijas maiņa – pievērsīsimies Beļģijas un jauno ārzemju talantu attīstībai. Nākamajā sezonā sastāvā būs 7 vai 8 profesionāles, bet pārējo komandas daļu veidos jaunietes.

Labā ziņa – Beļgijas čempionāta izaugsme. “Vidējais līmenis aug – par to liecina ārzemnieču skaita pieaugums. Mehelenas “Kangoeroes Basket” apvienosies ar “Sint Katelijne Waver”, izveidojot vienu spēcīgu klubu. “Castors Braine” vairāk nebūs nepārspējamā komanda un to nevarēs automātiski uzskatīt par favorīti.”

Pirmdienas vakarā “Castors Braine” ziņoja, ka nav reģistrēti jauni pozitīvi PCR testi. Klubs piedāvā pārcelt finālspēli uz sestdienu, 1. maiju.

Izmantotie resursi:
https://www.postup.fr/2021/04/26/fr...