Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 3

72 stundās apkārt pasaulei: ASV negaidīts sastāvs Pasaules kausā

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

72 stundās apkārt pasaulei: ASV negaidīts sastāvs Pasaules kausā
Eiža Vilsone 2021. gada augustā Tokijā. Foto: FIBA

Eiža Vilsone, Kelsija Plama, Čelsija Greja, Alisa Tomasa un Briona Džonsa trīs diennaktis pirms Pasaules kausa sākuma pabeidza cīņas WNBA finālā, bet 24 stundas vēlāk tika oficiāli iekļautas ASV basketbola izlases sastāvā. Finālturnīrs startēs 22. septembrī Sidnejā.

ASV austrumu piekrasti no Sidnejas šķir 14 stundu starpība. Piemēram, ja Konektikutā ir 17:00 pēcpusdienā, Latvijā iestājas pusnakts, bet Austrālijā ir 07:00 nākamās dienas rītā. Pasaules kartē abas valstis šķir milzīgais Klusais okeāns.

WNBA finālsērija beidzās 19. septembrī plkst. 01:00 pēc Latvijas laika, savukārt Pasaules kausa pirmā spēle sāksies 22. septembrī plkst. 03:30. Amerikānietēm pirmā spēle paredzēta plkst. 04:30, sacenšoties pret spēcīgo Beļģiju.

Neraugoties uz tālo ceļu, aklimatizāciju un citām neērtībām – piemēram, ceturtdien plānoto WNBA čempionu parādi Lasvegasā, ASV zvaigznes spēlēs Pasaules kausā. “Aces” spēlētājas Eiža Vilsone, Kelsija Plama un Čelsija Greja, kā arī “Sun” līderes Alisa Tomasa un Briona Džonsa iekļautas valstsvienības divpadsmitniekā.

Treneres Šerilas Rīvas rīcībā Austrālijā bija 12 spēlētājas – Ariela Etkinsa, Šakira Ostina, Elija Bostone, Daimonda Dešīldsa, Stefānija Dolsone, Raina Hovarda, Sabrina Jonesku, Betnaidža Leinija, Nalisa Smita, Kalea Kopere (sezonas beigas 8. septembrī), kā arī “Seattle Storm” duets – Džūela Loida un Breana Stjuarte (sezonas beigas 6. septembrī).

Sešas spēlētājas bija aizņemtas WNBA finālā – Čelsija Greja, Kelsija Plama, Eiža Vilsone un Džekija Janga no “Las Vegas Aces”, kā arī Briona Džonsa un Alisa Tomasa no “Connecticut Sun”. Ja sērija ievilktos līdz 20. septembrim – faktiski 21. septembrim pēc Austrālijas laika – tā beigtos nepilnu diennakti pirms Pasaules kausa sākuma.

Rīva divpadsmitniekā iekļāva WNBA fināla piecinieku – mājās palika vienīgi Džekija Janga, tādējādi piecas citas spēlētājas piedzīvoja atskaitīšanu Austrālijā. Viņu pulkā bija vienīgā studente Elija Bostone, divas no trim WNBA pirmgadniecēm – Raina Hovarda un Nalisa Smita, kā arī Daimonda Dešīldsa un Stefānija Dolsone.

Pieteikumā palikušas piecas Tokijas spēļu čempiones klasiskajā basketbolā – Ariela Etkinsa, Čelsija Greja, Džūela Loida, Eiža Vilsone un Breana Stjuarte. Viņām pievienojas 3x3 čempione Kelsija Plama. Sastāvā iekļuvusi WNBA pirmgadniece Šakira Ostina – Elīnas Babkinas nākamā komandas biedre Izraēlas klubā “Elitzur Ramla”.

ASV divpadsmitniekā ir astoņas Pasaules kausa debitantes – Kalea Kopere, Ariela Etkinsa, Čelsija Greja, Sabrina Jonesku, Betnaidža Leinija, Alisa Tomasa, Briona Džonsa un Šakira Ostina. Otrais iznāciens Džūelai Loidai, Kelsijai Plamai un Eižai Vilsonei, trešais – Breanai Stjuartei.

ASV izlase 2022. gada 20. septembrī

SpēlētājaPoz.VecumsAugstskolaWNBA
Ariel AtkinsG26Texas 2018Washington Mystics
Shakira AustinF22Mississippi 2022Washington Mystics
Kahleah CopperG/F27Rutgers 2016Chicago Sky
Chelsea GrayG29Duke 2014Las Vegas Aces
Sabrina IonescuG24Oregon 2020New York Liberty
Brionna JonesC26Maryland 2017Connecticut Sun
Betnijah LaneyG/F28Rutgers 2015New York Liberty
Jewell LoydG28Notre Dame 2015Seattle Storm
Kelsey PlumG27Washington 2017Las Vegas Aces
Breanna StewartF/C27Connecticut 2016Seattle Storm
Alyssa ThomasF30Maryland 2014Connecticut Sun
A`ja WilsonF26South Carolina 2018Las Vegas Aces

Galvenā trenere: Cheryl Reeve (Minnesota Lynx).
Treneri: Mike Thibault (Washington Mystics), Kara Lawson (Duke), Joni Taylor (Texas A&M).
Laukuma treneri: Curt Miller (Connecticut Sun), Katie Smith (Minnesota Lynx).
Direktore: Briana Weiss.

Valstsvienības atlases komiteju vada “Connecticut Sun” prezidente Dženifera Ricoti. Komitejā darbojas Olimpiskās un pasaules čempiones Simona Ogastus un Deliša Miltone-Džonsa, izlases iepriekšējā galvenā trenere Dona Steilija (South Carolina Gamecocks) un WNBA sporta direktore Betānija Donafina. Valstsvienības jaunā direktore ir Briana Vaisa.

ASV basketbolistes Pasaules kausa A grupā spēlēs pret Beļģiju, Puertoriko, Ķīnu, Koreju un Bosniju. Četras labākās komandas kvalificēsies izslēgšanas spēlēm. Ceturtdaļfināli notiks 29. septembrī, pusfināli 30. septembrī un medaļu spēles 1. oktobrī.