Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Oriemma: "Spēlējot basketbolu, inficējies nav gandrīz neviens"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Oriemma: "Spēlējot basketbolu, inficējies nav gandrīz neviens"
Džīno Oriemma un "UConn" poļu spēlētāja Anna Makurata 2020. gada 7. martā. Foto: AP/Scanpix

"UConn" sieviešu basketbola komandas treneris Džīno Oriemma uzskata, ka absolūtais vairākums NCAA spēlētāju nevēlas sezonas apturēšanu elpceļu vīrusa dēļ, pirmdien, 18. janvārī, ziņo ESPN.

Leģendārais Oriemma 36. sezonu vada Konektikutas “Huskies”. Itāliešu izcelsmes treneris karjeras laikā kļuvis par vienpadsmitkārtēju NCAA čempionu un izaudzinājis daudzas ASV izlases spēlētājas. Šobrīd viņa vadībā spēlē poliete Anna Makurata un horvātiete Nika Mīla.

“Runāju ar daudziem treneriem. Gandrīz neviens nesaķer vīrusu, spēlējot basketbolu,” Oriemma teica “Zoom” video zvanā. “Domāju, ka cilvēku skaits, kuri saķer vīrusu, spēlējot pret citu komandu, ir tuvu nullei. Viss noticis ārpus laukuma.”

“Kā liecina fakti, treneri elpceļu vīrusu saķer mājās,” turpināja Oriemma. “Ja spēlētājām uzdod jautājumu “Vai jūs gribat spēlēt vai nespēlēt?”, tad, izņemot dažus gadījumus, 100% atbildēs “Es gribu spēlēt”.

“UConn” 2021. gada 7. janvārī bija paredzēta izbraukuma spēle pret trīskārtējo NCAA čempioni “Baylor”. Cīņa tika atcelta, jo pretinieču trenerei Kimai Malkijai tika reģistrēts pozitīvs PCR tests – viņas ģimenē līdzīgs gadījums bija jau Ziemassvētku dienā 25. decembrī.

Malkija pēc 15. janvāra spēles pret “Iowa State” izteicās, ka treneru un spēlētāju viedoklis rīkotājiem nav pats svarīgākais. “Atbilde ir: sezona turpināsies. Šo parādību sauc visvarenais dolārs. NCAA jāsaņem visvareno dolāru no vīriešu čempionāta. Visvarenais dolārs ir svarīgāks par manu, spēlētāju vai jebkura cita veselību un labklājību.”

Oriemma ciena kolēģes viedokli. “Kimai ir pamatots viedoklis par daudzām lietām. Domāju, ka, uzdodot šo pašu jautājumu jebkuram (citam trenerim), nedomāju, ka jebkas no viņas teiktā bija pilnībā nepareizs.”

“Taču...visvarenajam dolāram ir daudz kopīga ar mūsu darbu. Bez vīriešu finālturnīra NCAA nenotiktu daudz lietu. Daudzi čempionāti – gandrīz visi – netiktu rīkoti, ja nenotiktu basketbola čempionāts vīriešiem.”

Oriemma atgādināja, ka šosezon pastāv izvēles iespēja – spēlēt vai nē. “Realitāte ir tāda – ja vīriešu čempionāts nenotiktu divus gadus pēc kārtas, mums nebūtu daudzu lietu, pie kurām esam pieraduši. Jo nebūs tā, ka sieviešu čempionāts viens pats radīs tik daudz naudas, lai samaksātu par visu. Mums būtu nauda, taču ne tik daudz, lai turnīrs notiktu ar pašreizējo vērienu.”

“Jā, varbūt viss ir vienkārši, ja nāc no “Power 5” futbola skolas (piecas līgas – Atlantic Coast, Big Ten, Big 12, Southeastern Conference, Pacific 12), nopelni daudzus miljonus dolāru – tas ir lieliski. Taču 90% ASV augstskolu nav tādu privilēģiju. Visu nosaka nauda. Tā ir realitāte.

Oriemma un Malkija ir labāk apmaksāto sieviešu basketbola treneru pulkā. Abi gadā nopelna vairāk nekā divus miljonus ASV dolāru.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/womens-college...