Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 3

TTT pirms Eirolīgas kvalifikācijas pārbaudīs spēkus turnīrā Polijā

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

TTT pirms Eirolīgas kvalifikācijas pārbaudīs spēkus turnīrā Polijā
Mārtiņš Gulbis. Foto: TTT Rīga

Šajā nedēļas nogalē “TTT-Rīga” dosies nedēļu garā izbraukumā, lai piedalītos turnīrā Polijā un aizvadītu pirmo FIBA Eirolīgas kvalifikācijas spēli Rumānijā.

No 16. līdz 17. septembrim “MOSiR” arēnā Ļubļinā, Polijā risināsies pirmssezonas basketbola turnīrs “DRS Cup 2023”, kurā līdzās “TTT-Rīga” piedalīsies vēl trīs basketbola komandas. Mājinieces – “Polski Cukier AZS UMCS Lublin” – ir Eirolīgas dalībnieces, “CSM CSU Constanta” ir viešņas no Rumānijas, kas jaunajā sezonā cīnīsies Eiropas Kausā, savukārt “Enea AZS Politechnika Poznań” ir Polijas tradīcijām bagātākā un senākā valsts sieviešu augstākās līgas basketbola komanda.

Ļubļinā rīdzinieces aizvadīs divas spēles. Sestdien, 16. septembrī, plkst. 19.30 “TTT-Rīga” tiksies ar “Polski Cukier AZS UMCS Lublin”, bet svētdien, 17. septembrī, plkst. 14.30 mērosies spēkiem ar “Enea AZS Politechnika Poznań”.

No Polijas “TTT” komanda ceļos uz Rumānijas pilsētu Sfintu George, kur trešdien, 20. septembrī, plkst. 19.00 “Sepsi” arēnā aizvadīs pirmo Eirolīgas kvalifikācijas spēli pret “ACS Sepsi-SIC” vienību.

“ACS Sepsi-SIC” komanda ir septiņkārtēja valsts čempione un astoņkārtēja Rumānijas kausa ieguvēja. 2022./2023. gada sezonā Eiropas Kausā galvenā trenera Zorana Mikesa (Zoran Mikes) vadītā vienība savā grupā izcīnīja pirmo vietu, bet izslēgšanas spēlēs nepārvarēja astotdaļfināla slieksni. Šobrīd “TTT-Rīga” Eirolīgas kvalifikācijas pretiniece nopietni bruņojas jaunajai sezonai. Rumāņu klubs tikko paziņojis par Serbijas izlases dalībnieces Mašas Jankovičas (Maša Janković) parakstīšanu, kura ir nu jau septītā ārzemju spēlētāja, kas aizstāvēs Rumānijas komandas krāsas. Sastāvā palikušas trīs viesspēlētājas no aizvadītās sezonas – ungāriete Līvija Gerebena (Lívia Gereben) un divas no komandas līderēm – beļģiete Betija Mununga (Bethy Mununga) un bulgāriete Borislava Hristova (Borislava Hristova). Jauni līgumi parakstīti ar jau pieminēto Mašu Jankoviču, zviedrieti Elenu Nīstromu (Ellen Nyström), kā arī ar divām amerikānietēm – Čelsiju Nelsoni (Chelsea Nelson) un Morganu Grīnu (Morgan Green). Pārējo komandu veido vietējās spēlētājas.

“TTT-Rīga” ģenerālmenedžeris Juris Kalniņš norāda, ka “mūsu komanda ir aizvadījusi kvalitatīvu sagatavošanās ciklu, ieskaitot vairākas draudzības spēles. Šobrīd komandas galvenais mērķis ir kvalificēties Eirolīgai un tam tiek veltīta visa enerģija”.

Eirolīgas kvalifikācijas otra spēle notiks trešdien, 27. septembrī, plkst. 19.00 “Rimi” Olimpiskajā centrā Rīgā. Tā būs jaunās sezonas pirmā “TTT-Rīga” mājas spēle, un, tā kā cīņa solās būt sīva, īpaši svarīgs būs līdzjutēju atbalsts!

Informāciju sagatavoja:
Lāsma Irša/“TTT-Rīga”