Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

WNBA revolūcija: plānots 2-3 reizes palielināt labāko spēlētāju atalgojumu

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

WNBA revolūcija: plānots 2-3 reizes palielināt labāko spēlētāju atalgojumu
Daiana Taurasi, Briena Stjuarte un Sjū Bērda. Foto: FIBA

Sieviešu Nacionālā basketbola asociācija (WNBA) un spēlētāju arodbiedrība (WNBPA) panākusi kopsaucēju par revolucionāro (groundbreaking) jauno kolektīvo līgumu (CBA). Vienošanās paredzēta uz astoņām sezonām – no 2020. līdz 2027. gadam, otrdien, 14. janvārī, vēsta ESPN.

Vēl 2019. gadā WNBA kluba algu griesti bija 996 tūkstoši ASV dolāru, bet labāko spēlētāju bāzes alga bija 117 500 dolāri. Līgas regulārā sezona rit no maija līdz augusta beigām, savukārt izslēgšanas spēles norisinās līdz oktobra sākumam.

Jaunā vienošanās paredz, ka labāko spēlētāju bāzes alga gandrīz dubultosies, sasniedzot 215 tūkstošus dolāru. CBA paredz izdevumu kompensāciju arī citās sadaļās, tai skaitā pārmaiņas brīvajā aģentūrā, ceļošanas uzlabojumus, grūtniecības un ģimenes plānošanas atvieglojumus, paplašinātas mārketinga un karjeras attīstības iespējas, kā arī iespējas nākotnē dalīties ienākumos.

Saskaitot visus iespējamos ienākumus, labākās spēlētājas par sezonu varēs saņemt līdz 500 tūkstošiem ASV dolāru. Līgums paredzēts uz astoņiem gadiem, ar iespēju pēc sešiem gadiem no tā izstāties. Iepriekšējā vienošanās stājās spēkā 2014. gadā, bet spēlētājas 2018. gadā paziņoja, ka izstāsies no tās pēc 2019. gada sezonas.

“Ticam, ka šī ir revolucionāra un vēsturiska vienošanās,” teica WNBA komisāre Ketija Engelberta (Cathy Engelbert). “Esmu lepna par spēlētājām; viņas iesaistījās darījuma apspriešanā, viņas apvienojās un pievērsa uzmanību daudziem svarīgiem jautājumiem.”

Šosezon līgas komandu algu griesti pieaugs līdz 1,3 miljoniem ASV dolāru. Spēlētājas, kurām beidzies līguma termiņš – un līgā spēlējušas vismaz piecus gadus – var kļūt par neierobežotiem brīvajiem aģentiem (UFA) un vienoties ar jebkuru WNBA komandu.

Sākot no līgas darbības sākuma 1997. gadā, šis būs piektais kolektīvais līgums. Pirmais tika pieņemts 1999. gadā. Nākamās vienošanās sekoja 2003., 2008. un 2014. gadā.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/wnba/story/_/i...

     [+] [-]

, 2020-01-14 18:27, pirms gada
Ģevkas savu panākušas. Nevarētu teikt, ka tās pašas 115 pakas labākajām ir bijusi slikta nauda, jo it sevišķi, ja sezona iet 3-4,5 mēnešus.

  +1 [+] [-]

, 2020-01-14 19:00, pirms gada
interesanti, no kādas naudas - kas ir algu pieauguma avots ?

vai tiešām līga tik daudz pelna un līdz šim paturēja savā kabatā .. bet ja šī tikai kārtējā feminisma līdztiesības uzvara, bet reāli dāmas dzīvos uz vīru NBA rēķina - bēdīgi

  +1 [+] [-]

, 2020-01-14 19:11, pirms gada
Diez kur viņi to naudu dabūs ja lielākā daļa komandu pat pagāšgad sezonu nepabeidza pa nullēm?

     [+] [-]

, 2020-01-14 19:47, pirms gada
Daniel rakstīja: interesanti, no kādas naudas - kas ir algu pieauguma avots ?

vai tiešām līga tik daudz pelna un līdz šim paturēja savā kabatā .. bet ja šī tikai kārtējā feminisma līdztiesības uzvara, bet reāli dāmas dzīvos uz vīru NBA rēķina - bēdīgi
Tā līga neko nepelna - kopš izveidošanas vienmēr bijusi pamatīgos mīnusos. To uztur no NBA naudas.

     [+] [-]

, 2020-01-14 20:14, pirms gada
Bostonietis rakstīja: Diez kur viņi to naudu dabūs ja lielākā daļa komandu pat pagāšgad sezonu nepabeidza pa nullēm?
NEVIENA komanda nepabeidza pagājušo sezonu pa nullēm un reti kura komanda visā WNBA vēsturē to ir paveikusi!! Viss tas sūds kopš paša izveides brīža turas tikai un vienīgi uz NBA dotācijām!!

     [+] [-]

, 2020-01-14 22:32, pirms gada
Nu, no vienas puses, lai jau palielina, īpaši tās sociālās garantijas un apstākļu uzlabošanu, NBA tādas naudas apgrozās, lai izmanto un palielina dāmām atalgojumu... Tikai, vai tas neveicinās to, ka spēlētājas īsti negribēs pēc sezonas braukt... nu teiksim, uz tādu pašu Latvijas TTT? Respektīvi globālā līmenī tie varbūt būs tikai zaudējumi.
Bet vispār smieklīgi izklausās tā mazā daļiņa tekstā " paplašinātas mārketinga un karjeras attīstības iespējas, kā arī iespējas nākotnē dalīties ienākumos."
Nez uz kurieni tad paplašinās to marketingu? Sieviešu līgai, tur par velti spēles jādod, lai TV translētu, un nez ar kādiem ienākumiem viņi plāno dalīties? Palielina tikai izdevumus nepelnošā pasākumā..

     [+] [-]

, 2020-01-14 22:35, pirms gada
P.S.
Iegūglēju vidēji 10 M sezonā ir mīnusos...
Principā līga neko nepelna, tikai zaudē naudu... bet patiesībā...
10M uz NBA fona ir kapeikas.
NBA 2019 gadā ieņēmumi bija 8 miljardi. OK, ieņēmumi nav tas pats, kas peļņa, un cik ir tīrā peļņa man neizdevās atrast, bet tāpat, uz tādu apgrozījumu tāds NBA tādu WNBA vispār nejūt.. principā viens Biedriņš pa sezonu, kuram maksā, bet atdeves nekādas

     [+] [-]

, 2020-01-14 22:58, pirms gada
Lido rakstīja: NEVIENA komanda nepabeidza pagājušo sezonu pa nullēm un reti kura komanda visā WNBA vēsturē to ir paveikusi!! Viss tas sūds kopš paša izveides brīža turas tikai un vienīgi uz NBA dotācijām!!
Likās,ka kāda no lielajām top komandām bija plusos-WSH,LA utt..
Bet nu in general šis sviests,lai būtu vientiesīgi visi

     [+] [-]

, 2020-01-14 23:36, pirms gada
MooXi.net - liеlisks projеkts pieaugušаjiеm, kuri vēlas аtrast sеksa partneri