Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 3

Maziņā neziņā: Bosnijai daudz problēmu pirms Pasaules kausa

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Maziņā neziņā: Bosnijai daudz problēmu pirms Pasaules kausa
Bosnijas basketbolistes 2022. gada 11. septembrī ceļā uz Sidneju. Foto: basket.ba

Bosnijas sieviešu basketbola valstsvienība svētdien, 11. septembrī, izlidoja uz Austrāliju, kur pirmo reizi piedalīsies Pasaules kausā. Pagaidām nav zināms, kad komandai pievienosies garā spēlētāja Džonkvela Džonsa.

Bosnietes izcīnīja piekto vietu “Women`s EuroBasket 2021”, pēc uzvaras “mazajā pusfinālā” pār Zviedriju iegūstot tiesības piedalīties Pasaules kausa kvalifikācijā. Šīgada februārī komanda devās uz Japānas pilsētu Osaku un...automātiski kvalificējās finālturnīram, jo Baltkrievija pozitīvu testu dēļ nevarēja ierasties Uzlēcošās Saules zemē.

Septiņus mēnešus vēlāk Bosnijas valstsvienība izlidoja uz Sidneju bez komandas lielākās zvaigznes. Džonkvela Džonsa svētdien aizvadīja pirmo spēli WNBA finālā un, visticamāk, Ziemeļamerikā uzkavēsies vēl vismaz nedēļu.

Ceļojums no Ziemeļamerikas uz Austrāliju nav ātrs un vienkāršs. Pirmkārt, ASV austrumu piekrasti no Sidnejas šķir 14 stundu starpība – piemēram, ja Ņujorkā ir septiņi vakarā, Austrālijā ir deviņi nākamajā rītā. Otrkārt, Zaļais kontinents ir tik tālu, ka uz to jālido ar pārsēšanos – pa taisno var lidot no Losandželosas vai Sanfrancisko.

Ja WNBA finālā būs nepieciešamas piecas spēles, pēdējā no tām beigsies 21. septembrī plkst. 13:00 pēc Sidnejas laika. Bosnijas pirmā spēle Pasaules kausā paredzēta 22. septembrī plkst. 10:30 pēc vietējā laika, tātad Džonsa uz to nevarēs paspēt pat teorētiski. Gandrīz neiespējama būtu līdzdalība arī nākamajā spēlē – 23. septembrī plkst. 14:30 pēc Sidnejas laika.

Bosnijas uzdevumu pacīnīties par ceturtdaļfinālu nedaudz atvieglo fakts, ka tā nonākusi vienā grupā ar Puertoriko un Koreju. Pirmā finālturnīram kvalificējās pēc Krievijas diskvalifikācijas, otrā uz Pasaules kausu dosies bez labākās garās spēlētājas Ji Su Parkas. Ļoti iespējams, ka Džonsa nespēlēs pirmajā dienā pret Puertoriko, bet būs ierindā 24. septembrī pret korejietēm.

Galvenais treneris Gorans Lojo, rēķinoties ar Džonsas iespējamo prombūtni, uz Austrāliju līdzi ņēma 12 spēlētājas. Pulkā ir Milica Deura, Nikolina Eleza (Džebo), Nikolina Kneževiča (Babiča), Andžela Deliča, Nikolina Deliča, Matea Taviča, Miljana Džombeta, Dragana Domuzina, Jovana Markoviča, Hanna Haliloviča, Ajla Selimoviča un Ajla Ikanoviča.

Nākamā problēma – Bosnijas rīcībā nebūs otra lielākā zvaigzne. Spēka uzbrucēja Marica Gajiča februārī guva savainojumu...treniņā Osakā un nekavējoties atgriezās Francijas klubā “Flammes Carolo”. Spēlētāja atveseļojās, taču Pasaules kausā nespēlēs, jo vasarā nokļuva mātes cerībās.

Komanda treniņnometnes pirmajā nedēļā nezināja, vai dosies uz Pasaules kausu – vadībai vēl 11. augustā nebija naudas, lai nopirktu biļetes uz Austrāliju. Pozitīva atbilde tika saņemta 12. augustā – nepieciešamos līdzekļus piešķīra Kultūras un sporta ministrija ar ministra Samira Avdiča palīdzību.

Bosnietes treniņnometnes laikā aizvadīja pārbaudes spēles pret Portugāli un Franciju. Pirms finālturnīra sarunāts sparings pret Mali basketbolistēm – viņas Sidnejā nokļuva pēc Nigērijas izstāšanās.