Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Baltkrievijas kapteine pārdod EČ medaļu un ziedo naudu represētajiem sportistiem

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Baltkrievijas kapteine pārdod EČ medaļu un ziedo naudu represētajiem sportistiem
Jekaterina Sņitina 2021. gada 4. februārī Rīgā. Foto: Mikus Kļaviņš, FIBA

Baltkrievijas sieviešu basketbola valstsvienība sestdien, 6. februārī, Rīgā astoto reizi pēc kārtas kvalificējās Eiropas čempionāta finālturnīram. Komandas kapteine Jekaterina Sņitina pēc zaudējuma Polijai saņēma asu federācijas prezidenta kritiku, taču neatkāpās no saviem uzskatiem.

Kazahstānas pilsētā Ustjkamenogorskā dzimusī spēlētāja ir piedalījusies septiņos Eiropas finālturnīros (2007, 2009, 2011, 2013, 2015, 2017, 2019). Sņitinas rēķinā ir divi starti Olimpiskajās spēlēs (sestā vieta Pekinā un devītā vieta Rio), kā arī viens brauciens uz Pasaules kausu Turcijā.

Tieši pirms sešiem mēnešiem, 2020. gada augustā, Baltkrievijā notika prezidenta vēlēšanas. Centrālā vēlēšanu komisija par uzvarētāju sesto reizi pasludināja Aleksandru Lukašenko, kurš legāli atradās amatā no 1994. gada, bet pērn piedzīvoja lielākos protestus valdīšanas vēsturē. Vairāki cilvēki gāja bojā, notika vairāk nekā 30 tūkstoši aizturēšanas gadījumu.

Sņitina kopā ar vairākām pašreizējām un bijušajām komandas biedrēm parakstīja sportistu atklāto vēstuli pret vardarbību un prezidenta vēlēšanu viltošanu. Centra spēlētāja Jeļena Ļevčanka tika aizturēta Minskas lidostā un divas nedēļas pavadīja bēdīgi slavenajā Okrestina ielas izolatorā.

Valstsvienības kapteine rudenī parakstīja līgumu ar Ankaras klubu “Nesibe Aydin”. Turcijā viņa turpināja aktīvi sekot notikumiem dzimtenē, internetā pavadot deviņas stundas dienā. Pēc 3. februārī Rīgā piedzīvotā zaudējuma pret polietēm Baltkrievijas basketbola federācijas prezidents – viņš arī prezidenta administrācijas darbinieks – asi kritizēja Sņitinu, taču viņa nepadevās.

Janvāra beigās Sņitina “eBay” izsolē izlika 2007. gada Eiropas čempionāta bronzas medaļu. “Darīju tā, lai atbalstītu baltkrievu tautu. Represijas pret sportistiem nav pārtrauktas. Manu tautu iebiedē, apmāna, pazemo. Man nav vienaldzīga manas valsts nākotne.”

Ceturtdien, 4. februārī, medaļa tika izsolīta par 10 100 ASV dolāriem. Baltkrievija todien uzvarēja Lielbritāniju, liedzot Eiropas čempionāta ceturtās vietas īpašniecei kvalificēties finālturnīram. Sestdien sekoja revanšs pret Poliju un uzvara grupā ar 3-1 bilanci.

Sņitina paziņoja, ka visus iegūtos līdzekļus ziedos Sporta solidaritātes fondam, lai palīdzētu represētajiem sportistiem. “Mēs astoto reizi pēc kārtas izcīnījām tiesības spēlēt finālturnīrā. Šajā laikā mums tikai vienu reizi izdevās aizsniegties līdz medaļai.”

Cilvēks, kurš veica uzvaras likmi, pavēstīja pilnībā neticamu stāstu par savas rīcības iemesliem. Ceru, ka drīzumā viņš atļaus mums pastāstīt, kas viņu pamudināja palīdzēt sportistiem. Īsumā – SOLIDARITĀTE. Solidaritāte ar baltkrievu tautu!”

“Ne pirmo reizi pārliecinos, ka esam īpaša nācija. Ārzemju pilsoņi bieži sajūt mūsu laipnību, atvērtību un rūpes. Daži teiks, ka tas ir naivi, taču es pateikšu...baltkrievi ir neticami. Neticamu tautu veido neticamu cilvēku sirdis!”

Izmantotie resursi:
https://bytribuna.global.ssl.fastly...
Baltkrievijas sportistu vēstule: "Pieprasām...
https://sportacentrs.com/basketbols...
https://sportacentrs.com/basketbols...
https://sportacentrs.com/basketbols...

     [+] [-]

, 2021-02-10 18:03, pirms 8 mēnešiem
malacis! Dinamo zēni, apdomājat- ne jau savickis teiks jums nebraukt..